Bussar från Köpenhamn till Berlin

tis 21 maj
Enkelt som 1,2,3
Välj de billigaste och snabbaste rutterna från över 800 officiella partners
Ta dig dit på ditt sätt
Njut av att resa med tåg, buss och flyg över Europa
Varje gång, var som helst
Därför att din resa inte slutar med en biljett, vi finns här för dig hela vägen

Sorterat efter

billigast
carrier-logo
08:15København, Ingerslevsgade7h 25m 15:40Berlin, ZOB
215 kr
1Enkelresa
215 kr1Enkelresa
billigast
carrier-logo
18:15København, Ingerslevsgade8h 30m 02:45Berlin, U-Bahnhof Alt-Tegel
215 kr
1Enkelresa
215 kr1Enkelresa
billigast
carrier-logo
18:15København, Ingerslevsgade8h 50m 03:05Berlin, ZOB
215 kr
1Enkelresa
215 kr1Enkelresa
billigast
carrier-logo
18:15København, Ingerslevsgade9h 20m 03:35Berlin, Alexanderplatz
215 kr
1Enkelresa
215 kr1Enkelresa
billigast
carrier-logo
18:15København, Ingerslevsgade9h 40m 03:55Berlin
215 kr
1Enkelresa
215 kr1Enkelresa
icn_success

Denna sträcka drivs av

Flixbus, Bohemian Lines, Deutsche Bahn

icn_success

Allt i en app

Boka och spara alla dina biljetter i Frankrike snabbt och smidigt hos Omio

icn_success

Vi finns där för dig

När du väl har bokat din biljett, så är vår kundtjänst här för att assistera dig

Dessa företag litar på oss.
Vi säljer alla deras biljetter på ett ställe.

Nettbuss
Alsa
National Express
Swebus

JÄMFÖR

Priser för olika transportsätt

Train
Bus
Flight
mån
20 maj
1575 krDeutsche Bahn
223 krFlixbus
726 kreasyJet
tis
21 maj
894 krDeutsche Bahn
215 krFlixbus
416 kreasyJet
ons
22 maj
670 krDeutsche Bahn
223 krFlixbus
352 kreasyJet
tors
23 maj
502 krDeutsche Bahn
223 krFlixbus
456 kreasyJet
fre
24 maj
502 krDeutsche Bahn
279 krFlixbus
511 kreasyJet
lör
25 maj
1117 krDeutsche Bahn with connection
223 krFlixbus
877 kreasyJet
sön
26 maj
1229 krDeutsche Bahn
223 krDeutsche Bahn
352 kreasyJet
mån
27 maj
1006 krDeutsche Bahn
223 krFlixbus
225 kreasyJet
tis
28 maj
446 krDeutsche Bahn
223 krFlixbus
281 kreasyJet
ons
29 maj
1006 krDeutsche Bahn
414 krFlixbus
321 kreasyJet
tors
30 maj
1229 krDeutsche Bahn
279 krFlixbus
416 kreasyJet
fre
31 maj
502 krDeutsche Bahn
279 krFlixbus
358 krair mediterranean
lör
1 juni
894 krDeutsche Bahn
279 krFlixbus
583 kreasyJet
sön
2 juni
1565 krDeutsche Bahn
447 krcomati
358 krNorwegian Air Shuttle
mån
3 juni
502 krDeutsche Bahn
223 krFlixbus
521 krNorwegian Air Shuttle
tis
4 juni
446 krDeutsche Bahn
223 krFlixbus
432 kreasyJet
ons
5 juni
446 krDeutsche Bahn
223 krFlixbus
257 kreasyJet
tors
6 juni
782 krDeutsche Bahn
279 krFlixbus
337 kreasyJet
fre
7 juni
1117 krDeutsche Bahn
334 krFlixbus
591 kreasyJet
lör
8 juni
670 krDeutsche Bahn
294 krFlixbus
392 kreasyJet
sön
9 juni
502 krDeutsche Bahn
334 krFlixbus
337 kreasyJet
bus

Resesammanfattning

Köpenhamn till Berlin bussinformation

Genomsnittlig busstid:
9 timmar 58 minuter
Pris bussbiljett:294 kr
Bussar avgår från:Köpenhamn
Buss anländer i:Berlin
Distans:355 Kms
BusBussbolag:Flixbus, comati, Deutsche Bahn
Jämför priser

Bästa resorna för bussar från Köpenhamn till Berlin

Den här helgen
Den här månaden
Nästa månad
fre 24 maj
Bus
Flixbus
16:158h 50m01:05
KöpenhamnBerlin
lör 25 maj
Bus
Flixbus
10:058h 5m18:10
KöpenhamnBerlin
sön 26 maj
Bus
Deutsche Bahn
06:307h 30m14:00
KöpenhamnBerlin
Snabbaste bussarna från Köpenhamn till Berlin - total tid
lör 1 juni
Bus
Flixbus
06:157h 25m13:40
KöpenhamnBerlin
tis 4 juni
Bus
Flixbus
06:157h 25m13:40
KöpenhamnBerlin
tors 20 juni
Bus
Flixbus
06:157h 25m13:40
KöpenhamnBerlin
Returresor med buss från Berlin till Köpenhamn
fre 24 maj
Bus
Flixbus
00:207h 45m08:05
BerlinKöpenhamn
lör 25 maj
Bus
Flixbus
21:408h 25m06:05
BerlinKöpenhamn
mån 27 maj
Bus
Flixbus
00:207h 45m08:05
BerlinKöpenhamn
Stationer
Viktiga stationer och flygplatser för denna resa
Berlin
BusBerlin, ZOB am Funkturm

Bekvämligheter

Omio appen gör det enkelt att planera resor

Vi tar dig var du än vill åka. Från tåguppdateringar i realtid till mobilbiljetter, så är vår innovativa app det ideala sättet att planera och hålla koll på dina resor.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone