De billigaste och snabbaste bussarna från Stockholm till Örnsköldsviks centralstation
Lägsta pris den 24 sep.
825kr
Genomsnittligt biljettpris den 24 sep.
825kr
Snabbaste resa den 24 sep.
7 tim. 50 m
Genomsnittlig restid den 24 sep.
7 tim. 50 m
Bussar den 24 sep.
1
Distans
441 km
Det bästa sättet att få ett billigt pris är att boka din biljett så långt i förväg som möjligt och att undvika att resa i rusningstrafik.
En genomsnittlig biljett från Stockholm till Örnsköldsviks centralstation kostar omkring 825kr om du köper den samma dag, men de billigaste biljetterna du kan hitta ligger på 825kr.
Den tors 24 sep. hittade vi 1 bussar från Stockholm till Örnsköldsviks centralstation, varav 1 är direktförbindelser.
Den tors 24 sep. kör direktbussarna sträckan på 441 km på i genomsnitt 7 tim. 50 m , men om du åker vid rätt tidpunkt kan vissa bussar ta dig dit på bara 7 tim. 50 m .
De långsammaste bussarna tar 7 tim. 50 m och innebär vanligtvis ett byte eller två längs vägen, men du kanske kan spara några slantar om du är på en budget.
10:307tim.50Stockholm18:20Örnsköldsviks centralstation825 kr1Enkelresa0 byten
10:307tim.50Stockholm18:20Örnsköldsviks centralstation825 kr1Enkelresa0 byten
Aktuella avgångar
Busstider Stockholm–Örnsköldsviks centralstation
Tabellen nedan visar avgångar i realtid för resor från Stockholm till Örnsköldsviks centralstation bussar imorgon, torsdag 24 september. Du kan också uppdatera resultaten nedan manuellt för att se uppdaterade resor med buss.
| Leverantör | Avgår | Restid | Anländer | Byten | Biljetter |
|---|---|---|---|---|---|
![]() | 10:30 Stockholm | 7tim.50 | 18:20 Örnsköldsviks centralstation | 0 bytendirekt | |
Detta är den sista bussen för dagen. | |||||
Finn alla datum och tider för denna resa
JÄMFÖR Priser för olika transportsätt
Jämför priser för tåg och buss under de kommande tre veckorna. Få en snabb överblick av de bästa erbjudandena, hitta de lägsta priserna och välj det alternativ som passar din budget.
24 sep.
25 sep.
26 sep.
27 sep.
28 sep.
29 sep.
30 sep.
Reseinformation
Översikt: Buss från Stockholm till Örnsköldsviks centralstation
Bussar från Stockholm till Örnsköldsviks centralstation avgår i genomsnitt 1 gånger per dag och tar cirka 7h 42m. Billiga bussbiljetter för den här resan kostar från 717kr men du kan resa för endast 213kr och uppåt med tåg.
Det finns 1 bussar per dag. Tidigaste buss avgår 06:30, och senaste 10:30. Snabbaste buss täcker distansen 441 km på 7h 25m.
Sträcka 441 km |
Genomsnittlig restid med buss 7h 42m |
Lägsta biljettpris 717kr |
Bussar per dag 1 |
Direktbussar 1 |
Snabbaste buss 7h 25m |
Första buss 6:30 |
Sista buss 10:30 |
Billigaste månaden juli |
Billigaste dagen ons |
Högsäsong juli - sep. |
Lågsäsong jan. - mars |
Mest trafikerade dag sön |
Minst trafikerade dag tis |
Bussbolag: YBuss från Stockholm till Örnsköldsviks centralstationDu kan resa med buss mellan Stockholm och Örnsköldsviks centralstation med YBuss från så lite som 213kr. När du söker efter tidtabeller och biljetter visar Omio dig den bästa resan.
YBuss
Restips: Bussar från Stockholm till Örnsköldsviks centralstation
Hitta svar på de vanligaste frågorna om att resa från Stockholm till Örnsköldsviks centralstation med buss. Från restider och biljettpriser till direkta förbindelser, första och sista avgångar, och till och med om rutten är naturskön eller inte. Våra svar täcker allt du behöver för att planera din resa. Denna guide hjälper dig att resa smartare och säkrare, oavsett om du letar efter snabbaste buss, det billigaste alternativet eller tips för att få ut det mesta av ditt besök till Örnsköldsviks centralstation.

- YBuss
- Kontakta Ybuss minst 7 dagar före din resa om du har särskilda behov på grund av nedsatt rörlighet, nedsatt syn eller hörsel.
- YBuss
- Med avboknings- och ombokningsförsäkring kan en resa ombokas en gång och avbokas/återbetalas en gång.
- YBuss
- Två resväskor (max 80x50x35 cm, 20 kg vardera) och en handbagage (max 40x30x20 cm) ingår.
- YBuss
- Extra resväskor, skidor i ett fodral och golfbagar kan läggas till mot en extra avgift.
- YBuss
- Husdjur är inte tillåtna ombord, med undantag för ledarhundar för synskadade.
Bussar från Stockholm till Örnsköldsviks centralstation: relaterad information
Här är några andra källor som kanske har den information du behöver
