De billigaste och snabbaste bussarna från Paris till Celorico da Beira
Lägsta priset
692kr
Genomsnittspris
774kr
Snabbaste resan
20 tim. 30 m
Genomsnittlig restid
20 tim. 51 m
Bussar per dag
3
Distans
1193 km
Det bästa sättet att få ett billigt pris är att boka din biljett så långt i förväg som möjligt och att undvika att resa i rusningstrafik.
En genomsnittlig biljett från Paris till Celorico da Beira kostar omkring 774kr om du köper den samma dag, men de billigaste biljetterna du kan hitta ligger på 692kr.
Av 3 bussar som avgår från Paris till Celorico da Beira dagligen så är 3 direktbussar, så det är ganska enkelt att undvika resor där du måste byta på vägen.
Den tis 05 maj kör direktbussarna sträckan på 1193 km på i genomsnitt 20 tim. 51 m , men om du åker vid rätt tidpunkt kan vissa bussar ta dig dit på bara 20 tim. 30 m .
De långsammaste bussarna tar 21 tim. 29 m och innebär vanligtvis ett byte eller två längs vägen, men du kanske kan spara några slantar om du är på en budget.
15:3020tim.30Paris12:00Celorico da Beira692 kr1Enkelresa0 byten
12:0021tim.29Paris9:29Celorico da Beira750 kr1Enkelresa0 byten
14:4020tim.35Paris11:15Celorico da Beira879 kr1Enkelresa0 byten
15:3020tim.30Paris12:00Celorico da Beira692 kr1Enkelresa0 byten
14:4020tim.35Paris11:15Celorico da Beira879 kr1Enkelresa0 byten
12:0021tim.29Paris9:29Celorico da Beira750 kr1Enkelresa0 byten
Aktuella avgångar
Busstider Paris–Celorico da Beira
Tabellen nedan visar avgångar i realtid för resor frånParis till Celorico da Beira bussar idag, måndag 4 maj. Du kan också uppdatera resultaten nedan manuellt för att se uppdaterade resor med buss.
| Leverantör | Avgår | Restid | Anländer | Byten | Biljetter |
|---|---|---|---|---|---|
![]() | 18:50 Paris | 40tim.25 | 11:15 Celorico da Beira | 0 bytendirekt | |
| tisdag 5 maj | |||||
![]() | 12:00 Paris | 21tim.29 | 9:29 Celorico da Beira | 0 bytendirekt | |
![]() | 14:40 Paris | 20tim.35 | 11:15 Celorico da Beira | 0 bytendirekt | |
![]() | 15:30 Paris | 20tim.30 | 12:00 Celorico da Beira | 0 bytendirekt | |
Detta är den sista bussen för dagen. | |||||
Finn alla datum och tider för denna resa
JÄMFÖR Priser för olika transportsätt
Jämför priser för buss under de kommande tre veckorna. Få en snabb överblick av de bästa erbjudandena, hitta de lägsta priserna och välj det alternativ som passar din budget.
05 maj
06 maj
07 maj
08 maj
09 maj
10 maj
11 maj
Varför ska man boka från Paris till Celorico da Beira bussar med Omio?
Varför ska man boka med Omio istället för Alsa?
- Jämför med andra leverantörer: På Omio kan du inte bara köpa biljetter till Alsa, utan också jämföra biljetter till exempelvis FlixBus eller Euroscoach By Cm Tours för att hitta det bästa alternativet för din resa från Paris till Celorico da Beira.
- Utformad för internationella resenärer: Omio finns på ditt språk och erbjuder kundtjänst dygnet runt. Vi erbjuder flera betalningsalternativ, inklusive PayPal, kreditkort och banköverföring, i din föredragna valuta.
Varför bör man boka med Omio istället för Checkmybus, Rome2rio eller Busbud?
- Jämför med andra leverantörer: På Omio kan du också jämföra biljetter från exempelvis FlixBus eller Euroscoach By Cm Tours för att hitta det bästa alternativet för din resa från Paris till Celorico da Beira.
Reseinformation
Översikt: Buss från Paris till Celorico da Beira
Bussar från Paris till Celorico da Beira avgår i genomsnitt 11 gånger per dag och tar cirka 20h 44m. Billiga bussbiljetter för den här resan kostar från 531kr om du bokar i förväg.
Det finns 3 bussar per dag. Tidigaste buss avgår 01:50, och senaste 23:40. Snabbaste buss täcker distansen 1193 km på 20h 30m.
Sträcka 1193 km |
Genomsnittlig restid med buss 20h 44m |
Lägsta biljettpris 531kr |
Bussar per dag 11 |
Direktbussar 3 |
Snabbaste buss 20h 30m |
Första buss 1:50 |
Sista buss 23:40 |
Billigaste månaden sep. |
Billigaste dagen sön |
Högsäsong juli - sep. |
Lågsäsong apr. - juni |
Mest trafikerade dag ons |
Minst trafikerade dag ons |
Bästa tid att boka 35 dagar |
Bussbolag: Alsa, FlixBus, Euroscoach By Cm Tours från Paris till Celorico da BeiraDu kan resa med buss mellan Paris och Celorico da Beira med Alsa, FlixBus, Euroscoach By Cm Tours från så lite som 531kr. När du söker efter tidtabeller och biljetter visar Omio dig den bästa resan.
Alsa
FlixBus
Euroscoach By Cm Tours
Restips: Bussar från Paris till Celorico da Beira
Hitta svar på de vanligaste frågorna om att resa från Paris till Celorico da Beira med buss. Från restider och biljettpriser till direkta förbindelser, första och sista avgångar, och till och med om rutten är naturskön eller inte. Våra svar täcker allt du behöver för att planera din resa. Denna guide hjälper dig att resa smartare och säkrare, oavsett om du letar efter snabbaste buss, det billigaste alternativet eller tips för att få ut det mesta av ditt besök till Celorico da Beira.

- Alsa
- Bistånd
- Prioriterad ombordstigning
- Tillgängliga sittplatser.
- FlixBus
- Bistånd
- Prioriterad ombordstigning
- Rullstolsanpassade bussar.
- Alsa
- Du kan avboka din biljett upp till 48 timmar före avgång för en delvis återbetalning. Ändringar tillåtna mot en avgift.
- FlixBus
- Du kan avboka din biljett upp till 15 minuter före avgång och få en kupong för framtida resor. Begäran om återbetalning för förseningar över 120 minuter är möjliga.
- Alsa
- En handbagage upp till 10 kg och en incheckad väska upp till 25 kg.
- FlixBus
- En handbagage upp till 7 kg (42x30x18 cm) och en incheckad väska upp till 20 kg (80x50x30 cm).
- Alsa
- Extra bagage kan köpas till mot avgift.
- FlixBus
- Extra bagage kan köpas till mot avgift.
- Alsa
- Små husdjur tillåtna i bärare
- Större husdjur måste resa i lastrummet.
- FlixBus
- Små husdjur i vagnar tillåtna
- Ledarhundar reser gratis.
populära busstationer
Viktiga stationer och flygplatser för denna resa
- 06.00-23.00
- Gratis Wi-Fi
- Cafeteria Bercy (på stationen)
- Le Train Bleu (0.5 km)
- Chez Lili et Marcel (0.7 km).
- Finns utanför stationen.
- Hissar, ramper
- Finns på stationen.
- Buss: 24, 87 Tunnelbana: 6, 14 Tåg: RER A, RER D
- 06.00-23.00
- Gratis Wi-Fi
- Cafeteria Porte Maillot (på stationen)
- Le Relais de Venise (0.2 km)
- Chez Georges (0.5 km).
- Finns utanför huvudentrén.
- Hissar, ramper
- Finns på stationen.
- Buss: 73, 82, 244 Tunnelbana: 1 RER: C
De populäraste bussanslutningarna
Bussar från Paris till Celorico da Beira: relaterad information
Här är några andra källor som kanske har den information du behöver
