De billigaste och snabbaste bussarna från Madrid till Sevilla San Bernardo
Lägsta priset
411kr
Genomsnittspris
411kr
Snabbaste resan
6 tim. 30 m
Genomsnittlig restid
6 tim. 30 m
Bussar per dag
1
Distans
391 km
Det bästa sättet att få ett billigt pris är att boka din biljett så långt i förväg som möjligt och att undvika att resa i rusningstrafik.
En genomsnittlig biljett från Madrid till Sevilla San Bernardo kostar omkring 411kr om du köper den samma dag, men de billigaste biljetterna du kan hitta ligger på 411kr.
Av 1 bussar som avgår från Madrid till Sevilla San Bernardo dagligen så är 1 direktbussar, så det är ganska enkelt att undvika resor där du måste byta på vägen.
Den tors 06 nov. kör direktbussarna sträckan på 391 km på i genomsnitt 6 tim. 30 m , men om du åker vid rätt tidpunkt kan vissa bussar ta dig dit på bara 6 tim. 30 m .
De långsammaste bussarna tar 6 tim. 30 m och innebär vanligtvis ett byte eller två längs vägen, men du kanske kan spara några slantar om du är på en budget.


Reseinformation
Jämför buss, tåg och flyg för Madrid till Sevilla San Bernardo
Omio rekommenderar att boka med tåg, det populäraste valet bland Omio-användare för att ta sig från Madrid till Sevilla San Bernardo. Om det är låga priser du är ute efter, välj tåg med priser från 105kr. Ni som har ont om tid kan boka med flyg, vilket tar er fram på 1h 10m. Biljettens prisklass beror på vilket färdmedel du väljer: genomsnittspriset för tåg är 105kr och för flyg är det356kr.
Sträcka: 391 km
Jämför bus med
| Buss | Populärast Tåg | Flyg |
|---|---|---|
420kr Genomsnittspris | 327kr Genomsnittspris Billigast | 1215kr Genomsnittspris |
6h 49m Genomsnittlig restid 6h 19m Ombord + 30m Extra tid* | 3h 22m Genomsnittlig restid 2h 52m Ombord + 30m Extra tid* | 4h 10m Genomsnittlig restid Snabbast 1h 10m Ombord + 3h 0m Extra tid* |
![]() Mest populära bussbolaget | ![]() Mest populära tågbolaget | ![]() Mest populära flygbolaget |
Direkta resor | Direkta resor | Direkta resor |
Aktuella avgångar
Busstider Madrid–Sevilla San Bernardo
| Leverantör | Avgår | Restid | Anländer | Byten | Biljetter |
|---|---|---|---|---|---|
![]() | 09:00 Madrid | 6tim.20 | 15:20 Sevilla San Bernardo | 0 bytendirekt | |
![]() | 13:00 Madrid | 6tim.30 | 19:30 Sevilla San Bernardo | 0 bytendirekt | |
Detta är den sista bussen för dagen. | |||||
Finn alla datum och tider för denna resa
JÄMFÖR Priser för olika transportsätt
06 nov.
07 nov.
08 nov.
09 nov.
10 nov.
11 nov.
12 nov.
Reseinformation
Översikt: Buss från Madrid till Sevilla San Bernardo
Sträcka 391 km |
Genomsnittlig restid med buss 6h 19m |
Lägsta biljettpris 318kr |
Bussar per dag 8 |
Direktbussar 7 |
Snabbaste buss 6h 20m |
Första buss 09:00 |
Sista buss 14:00 |
Bussbolag: Socibus, BlaBlaCar från Madrid till Sevilla San BernardoDu kan resa med buss mellan Madrid och Sevilla San Bernardo med Socibus, BlaBlaCar från så lite som 105kr. När du söker efter tidtabeller och biljetter visar Omio dig den bästa resan.
Socibus
BlaBlaCar
Restips: Bussar från Madrid till Sevilla San Bernardo

Följ dessa tips för att hitta de billigaste bussbiljetterna för din resa från Madrid till Sevilla San Bernardo:
Börja söka nu och jämför biljettpriser för att hitta det bästa erbjudandet!
populära busstationer
Viktiga stationer och flygplatser för denna resa
- 06.00-23.00
- Gratis Wi-Fi
- Café de la Estación (på stationen)
- Restaurante La Pausa (0.2 km)
- Vinea Madrid (0.5 km).
- Finns utanför terminalen.
- Hissar, ramper
- Finns på stationen.
- Buss: 101, 200, Airport Express Metro: L8
- 06.00-23.00
- Gratis Wi-Fi
- Café de la Estación (på stationen)
- Restaurante El Brillante (0.5 km)
- La Taberna de Domínguez (0.7 km).
- Finns utanför huvudentrén.
- Hissar, ramper
- Finns på stationen.
- Buss: 8, 102, 148 Tunnelbana: L6 Tåg: C1, C5
De populäraste bussanslutningarna
Bussar från Madrid till Sevilla San Bernardo: relaterad information
Här är några andra källor som kanske har den information du behöver


