De billigaste och snabbaste bussarna från Madrid till Espinosa de los Caballeros
Lägsta priset
87kr
Genomsnittspris
87kr
Snabbaste resan
1 tim. 44 m
Genomsnittlig restid
1 tim. 44 m
Bussar per dag
1
Distans
104 km
Det bästa sättet att få ett billigt pris är att boka din biljett så långt i förväg som möjligt och att undvika att resa i rusningstrafik.
En genomsnittlig biljett från Madrid till Espinosa de los Caballeros kostar omkring 87kr om du köper den samma dag, men de billigaste biljetterna du kan hitta ligger på 87kr.
Av 1 bussar som avgår från Madrid till Espinosa de los Caballeros dagligen så är 1 direktbussar, så det är ganska enkelt att undvika resor där du måste byta på vägen.
Den fre 15 maj kör direktbussarna sträckan på 104 km på i genomsnitt 1 tim. 44 m , men om du åker vid rätt tidpunkt kan vissa bussar ta dig dit på bara 1 tim. 44 m .
De långsammaste bussarna tar 1 tim. 44 m och innebär vanligtvis ett byte eller två längs vägen, men du kanske kan spara några slantar om du är på en budget.
16:501tim.44Madrid18:34Espinosa de los Caballeros87 kr1Enkelresa0 byten
16:501tim.44Madrid18:34Espinosa de los Caballeros87 kr1Enkelresa0 byten
JÄMFÖR Priser för olika transportsätt
Jämför priser för buss under de kommande tre veckorna. Få en snabb överblick av de bästa erbjudandena, hitta de lägsta priserna och välj det alternativ som passar din budget.
15 maj
16 maj
17 maj
18 maj
19 maj
20 maj
21 maj
Varför ska man boka från Madrid till Espinosa de los Caballeros bussar med Omio?
Varför ska man boka med Omio istället för Monbus?
- Jämför med andra leverantörer: På Omio kan du inte bara köpa biljetter till Monbus, utan också jämföra biljetter till exempelvis MonBus för att hitta det bästa alternativet för din resa från Madrid till Espinosa de los Caballeros.
- Utformad för internationella resenärer: Omio finns på ditt språk och erbjuder kundtjänst dygnet runt. Vi erbjuder flera betalningsalternativ, inklusive PayPal, kreditkort och banköverföring, i din föredragna valuta.
Reseinformation
Översikt: Buss från Madrid till Espinosa de los Caballeros
Bussar från Madrid till Espinosa de los Caballeros avgår i genomsnitt 28 gånger per dag och tar cirka 1h 50m. Billiga bussbiljetter för den här resan kostar från 87kr om du bokar i förväg.
Det finns 28 bussar per dag. Tidigaste buss avgår 01:25, och senaste 22:40. Snabbaste buss täcker distansen 104 km på 1h 4m.
Sträcka 104 km |
Genomsnittlig restid med buss 1h 50m |
Lägsta biljettpris 87kr |
Bussar per dag 28 |
Direktbussar 28 |
Snabbaste buss 1h 4m |
Första buss 1:25 |
Sista buss 22:40 |
Billigaste månaden maj |
Billigaste dagen fre |
Högsäsong jan. - mars |
Lågsäsong juli - sep. |
Mest trafikerade dag sön |
Minst trafikerade dag sön |
Bussbolag: Monbus, MonBus från Madrid till Espinosa de los CaballerosDu kan resa med buss mellan Madrid och Espinosa de los Caballeros med Monbus, MonBus från så lite som 87kr. När du söker efter tidtabeller och biljetter visar Omio dig den bästa resan.
Monbus
MonBus
Restips: Bussar från Madrid till Espinosa de los Caballeros
Hitta svar på de vanligaste frågorna om att resa från Madrid till Espinosa de los Caballeros med buss. Från restider och biljettpriser till direkta förbindelser, första och sista avgångar, och till och med om rutten är naturskön eller inte. Våra svar täcker allt du behöver för att planera din resa. Denna guide hjälper dig att resa smartare och säkrare, oavsett om du letar efter snabbaste buss, det billigaste alternativet eller tips för att få ut det mesta av ditt besök till Espinosa de los Caballeros.

- Monbus
- Monbus arbetar för att eliminera hinder för personer med funktionsvariationer och erbjuder en tjänst för passagerare med egen rullstol, som måste begäras 24 timmar i förväg via e-post.
- Monbus
- Avbokningspolicyn kan variera beroende på biljettklass, individuella resor eller kampanjer, så det rekommenderas att kontrollera policyn under bokningsprocessen eller företagets villkor.
- Monbus
- En handväska och en incheckad väska ingår.
- Monbus
- Extra eller överdimensionerat bagage kan medföra extra avgifter och är beroende av tillgång på utrymme.
populära busstationer
Viktiga stationer och flygplatser för denna resa
- 06.00-23.00
- Gratis Wi-Fi
- Café de la Estación (på stationen)
- Restaurante El Brillante (0.5 km)
- La Taberna de Domínguez (0.7 km).
- Finns utanför huvudentrén.
- Hissar, ramper
- Finns på stationen.
- Buss: 8, 102, 148 Tunnelbana: L6 Tåg: C1, C5
- 06.00-23.00
- Gratis Wi-Fi
- Finns nära huvudentrén.
- Hissar, ramper
- Finns på stationen.
- Buss: 1, 2, 44, 82, 132, C1, C2 Tunnelbana: 3, 6
- 06:00-23:00
- Rodilla, Mahoudrid
- Beläget inne i terminalen, väl skyltat, tillgängligt och generellt rent
- Inga offentliga duschar i busstationsområdet; duschar finns i flygplatslounger (ca 15–30 euro för loungetillgång)
- Tunnelbanelinje 8, Aeropuerto T4, 12 km
De populäraste bussanslutningarna
Bussar från Madrid till Espinosa de los Caballeros: relaterad information
Här är några andra källor som kanske har den information du behöver
