A Coruña till Santiago de Compostela (regionhuvudort)

lör 14 mars
+ Lägg till returresa
Res med tåg, buss med
Renfe (13)
BlaBlaCar
Renfe
Renfe Avant
Renfe ALVIA
1 000+ alternativ
Renfe (13)
BlaBlaCar
Renfe
Renfe Avant
Renfe ALVIA
1 000+ alternativ
QR-Code
Skanna för att hämta vår gratisapp
Använd vår app för att få liveuppdateringar om resor och boka mobilbiljetter för tåg, bussar, flyg och färjor.
App Store
rate4.9
42K betygsättningar
Google Play
rate4.6
136K omdömen

Reseinformation

Jämför tåg och buss för A Coruña till Santiago de Compostela (regionhuvudort)

Omio rekommenderar att boka med tåg, det populäraste valet bland Omio-användare för att ta sig från A Coruña till Santiago de Compostela (regionhuvudort). Om det är låga priser du är ute efter, välj tåg med priser från 58kr. Ni som har ont om tid kan boka med tåg, vilket tar er fram på 35m. Om du vill flyga med ett lågt koldioxidavtryck är tåg ditt säkra kort då det släpper endast ut 0.0 - 0.0kg. Biljettens prisklass beror på vilket färdmedel du väljer: genomsnittspriset för tåg är 58kr och för buss är det78kr.

Sträcka: 56 km

Jämför train med

Populärast
Tåg
Buss

75kr

Genomsnittspris

Billigast

82kr

Genomsnittspris

1h 5m

Genomsnittlig restid

Snabbast

35m

Ombord

+

30m

Extra tid*

2h 14m

Genomsnittlig restid

1h 44m

Ombord

+

30m

Extra tid*

0.0 - 0.0kg

Koldioxidutsläpp

Lägst

0.1 - 0.1kg

Koldioxidutsläpp

Renfe

Mest populära tågbolaget

BlaBlaCar

Mest populära bussbolaget

Direkta resor

Direkta resor

Extra tid: Genomsnittlig tid till avgångsplatsen, säkerhetskontroller och transfer.

Resealternativ
från A Coruña till Santiago de Compostela (regionhuvudort)

Du kan ta dig från A Coruña till Santiago de Compostela (regionhuvudort) med tåg, buss och flyg.

Vår rekommendation

bus

Det bästa sättet att resa från A Coruña till Santiago de Compostela (regionhuvudort) är med buss eftersom buss erbjuder den bästa kombinationen av pris och snabbhet.

MonbusNormal
10:001tim.05
A Coruña, Estación de Autobuses
11:05Santiago de Compostela, Estación de Autobuses
88 kr1Enkelresa
0 byten

Billigast

Renfe12421
09:350tim.41
A Coruña
10:16Santiago de Compostela-Daniel Castelao
81 kr1Enkelresa
0 byten

Snabbast

Renfe (13)09113
11:060tim.29
A Coruña
11:35Santiago de Compostela-Daniel Castelao
98 kr1Enkelresa
0 byten

Andra alternativ

Renfe Avant09111
11:250tim.29
A Coruña
11:54Santiago de Compostela-Daniel Castelao
98 kr1Enkelresa
0 byten
AVE04314
11:150tim.30
A Coruña
11:45Santiago de Compostela-Daniel Castelao
114 kr1Enkelresa
0 byten
Renfe (13)09093
09:000tim.29
A Coruña
09:29Santiago de Compostela-Daniel Castelao
98 kr1Enkelresa
0 byten
MonbusNormal
10:001tim.20
A Coruña, Estación de Autobuses
11:20Santiago de Compostela, Estación de Autobuses
88 kr1Enkelresa
0 byten
MonbusNormal
11:151tim.05
A Coruña, Estación de Autobuses
12:20Santiago de Compostela, Estación de Autobuses
88 kr1Enkelresa
0 byten
MonbusNormal
11:151tim.20
A Coruña, Estación de Autobuses
12:35Santiago de Compostela, Estación de Autobuses
88 kr1Enkelresa
0 byten

Hitta alla datum och tider för denna resa med tåg, buss och flyg .

JÄMFÖR Priser för tåg, bussar och flyg

Jämför priser för tåg och buss under de kommande tre veckorna. Få en snabb överblick av de bästa erbjudandena, hitta de lägsta priserna och välj det alternativ som passar din budget.

mån
16 mars
tis
17 mars
ons
18 mars
tors
19 mars
fre
20 mars
lör
21 mars
sön
22 mars
mån
23 mars
tis
24 mars
ons
25 mars
tors
26 mars
fre
27 mars
lör
28 mars
sön
29 mars
mån
30 mars
tis
31 mars
ons
01 apr.
tors
02 apr.
fre
03 apr.
lör
04 apr.
sön
05 apr.

Dessa företag litar på oss. Vi säljer alla deras biljetter på ett ställe.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Restips: Resor från A Coruña to Santiago de Compostela (regionhuvudort)

Enkla resor till Santiago de Compostela (regionhuvudort). Oavsett om du vill ha snabbt, billigt eller något helt annorlunda, så har våra reseexperter samlat allt du behöver veta så att du kan hitta de bästa alternativen från A Coruña to Santiago de Compostela (regionhuvudort).

FAQs
Det finns 2 sätt att resa mellan A Coruña och Santiago de Compostela (regionhuvudort), inklusive att ta en/ett tåg och buss.
Det billigaste sättet att resa från A Coruña till Santiago de Compostela (regionhuvudort) är att ta en/ett tåg till ett genomsnittligt pris av 58kr.

Detta är i jämförelse med andra resealternativ till Santiago de Compostela (regionhuvudort):

En/Ett tåg kostar 20kr mindre än en/ett buss på denna rutt med biljetter till en/ett buss från A Coruña till Santiago de Compostela (regionhuvudort) för ett genomsnittligt pris på 78kr.

Snabbaste sättet att resa från A Coruña till Santiago de Compostela (regionhuvudort) är med tåg med en genomsnittlig restid på 29m.

Det finns alternativa resval till Santiago de Compostela (regionhuvudort) som brukar ta längre tid:

Som jämförelse kan en resa med Buss ta i genomsnitt 1h 0m.

Avståndet från A Coruña till Santiago de Compostela (regionhuvudort) är ungefär 56 km.
Den genomsnittliga dagliga turtätheten från A Coruña till Santiago de Compostela (regionhuvudort) är:
  • Omkring 24 tåg om dagen.
  • Omkring 13 bussar om dagen.

Vi rekommenderar dig dock att kolla specifika resdatum för din rutt mellan A Coruña och Santiago de Compostela (regionhuvudort), eftersom reguljära turer med tåg och buss kan variera beroende på säsong och veckodag.

Dessa är de populäraste avgångs- respektive ankomstplatserna för resande från A Coruña till Santiago de Compostela (regionhuvudort):
  • Tåg avgår för det mesta från A Coruña och anländer till Santiago de Compostela-Daniel Castelao.
  • Bussar avgår för det mesta från A Coruña, Estación de Autobuses och anländer till Santiago de Compostela, Estación de Autobuses.
Om du främst söker ett bra pris för din resa från A Coruña till Santiago de Compostela (regionhuvudort) kan vi hjälpa dig att hitta de resebolag som ger dig bäst valuta för pengarna:
  • Resa med BlaBlaCar, Monbus, FlixBus, Alsa, MonBus, BlaBlaCar Bus för att åka till Santiago de Compostela (regionhuvudort) med buss.
  • Resa med Renfe (13), Renfe, Renfe Avant, Renfe ALVIA, AVE, Renfe AVLO, Renfe Viajeros för att åka till Santiago de Compostela (regionhuvudort) med tåg.
Ja, det finns direktförbindelser mellan A Coruña och Santiago de Compostela (regionhuvudort) med följande reseoperatörer:
  • Du kan hitta omkring 13 direkt bussar om dagen och boka denna/detta direktbussar med BlaBlaCar, Monbus, FlixBus, MonBus, BlaBlaCar Bus.
  • Du kan hitta omkring 24 direkt tåg om dagen och boka denna/detta direkttåg med Renfe (13), Renfe, Renfe Avant, Renfe ALVIA, AVE, Renfe AVLO, Renfe Viajeros.
Omios kunder som reser från A Coruña till Santiago de Compostela (regionhuvudort) utökar också ofta sin semester för att åka till Madrid, Porto, Sarria, Barcelona, Vigo . Omio kan hjälpa dig att planera din resa och hitta de bästa förbindelserna mellan Santiago de Compostela (regionhuvudort) och dessa populära resmål till ett superbra pris.
HemResorRes till SpanienTill Santiago de Compostela (regionhuvudort)A Coruña till Santiago de Compostela (regionhuvudort)

Omio appen gör det enkelt att planera resor

Vi tar dig var du än vill åka. Från tåguppdateringar i realtid till mobilbiljetter, så är vår innovativa app det ideala sättet att planera och hålla koll på dina resor.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone