Bordeaux till Milan

sön 30 aug.
+ Lägg till returresa
Res med tåg, buss, flyg med
easyJet
BlaBlaCar Bus
SNCF | TGV INOUI
Union Ivkoni International
FlixBus
1 000+ alternativ
easyJet
BlaBlaCar Bus
SNCF | TGV INOUI
Union Ivkoni International
FlixBus
1 000+ alternativ
QR-Code
Skanna för att hämta vår gratisapp
Använd vår app för att få liveuppdateringar om resor och boka mobilbiljetter för tåg, bussar, flyg och färjor.
App Store
rate4.9
42K betygsättningar
Google Play
rate4.6
136K omdömen

Reseinformation

Jämför tåg, buss och flyg för Bordeaux till Milan

Omio rekommenderar att boka med flyg, det populäraste valet bland Omio-användare för att ta sig från Bordeaux till Milan. Om priset är viktigast för dig, välj buss, med ett genomsnittligt biljettpris på 904kr Om du har ont om tid kan du överväga att boka flyg, som har en genomsnittlig total restid på 4h 26m. Om du vill minimera ditt koldioxidavtryck är buss det bästa alternativet, med ett beräknat CO2-utsläpp på 0.8 - 1.9kg. De genomsnittliga biljettpriserna beror på färdmedlet: buss kostar i genomsnitt 904kr, medan tåg kostar i genomsnitt 3652kr.

Sträcka: 769 km

Jämför flight med

Populärast
Flyg
Buss
Tåg

1051kr

Genomsnittspris

904kr

Genomsnittspris

Billigast

3652kr

Genomsnittspris

4h 26m

Genomsnittlig restid

Snabbast

2h 26m

Ombord

+

2h 0m

Extra tid*

15h 50m

Genomsnittlig restid

15h 20m

Ombord

+

30m

Extra tid*

9h 43m

Genomsnittlig restid

9h 13m

Ombord

+

30m

Extra tid*

2.3 - 4.6kg

Koldioxidutsläpp

0.8 - 1.9kg

Koldioxidutsläpp

Lägst

-

Koldioxidutsläpp

easyJet

Mest populära flygbolaget

BlaBlaCar Bus

Mest populära bussbolaget

SNCF | TGV INOUI

Mest populära tågbolaget

Direkta resor

Direkta resor

Direkta resor

Extra tid: Genomsnittlig tid till avgångsplatsen, säkerhetskontroller och transfer.

Resealternativ
från Bordeaux till Milan

Du kan ta dig från Bordeaux till Milan med tåg, buss och flyg.

Vår rekommendation

bus

Det bästa sättet att resa från Bordeaux till Milan är med buss eftersom buss erbjuder den bästa kombinationen av pris och snabbhet.

  • Union Ivkoni International
    21:0014tim.30
    Bordeaux, Rue des Terres de Bordes
    11:30Milan, Lampugnano (M1)
    1000 kr1Enkelresa
    0 byten

Billigast

  • Union Ivkoni International
    21:0014tim.30
    Bordeaux, Rue des Terres de Bordes
    11:30Milan, Lampugnano (M1)
    1000 kr1Enkelresa
    0 byten

Snabbast

  • easyJetU23962
    22:501tim.35
    Bordeaux Mérignac Airport
    0:25Milano-Malpensa flygplats
    2046 kr1Enkelresa
    0 byten

Andra alternativ

  • SNCF | TGV INOUI5260 · 5332+TrenitaliaFRECCIAROSSA 1000 9287
    5:5516tim.12
    Bordeaux Saint-Jean
    22:07Stazione di Milano Centrale
    3895 kr1Enkelresa
    2 byten
  • SNCF | TGV INOUI8404 · 5336+TrenitaliaFRECCIAROSSA 1000 9287
    7:4414tim.23
    Bordeaux Saint-Jean
    22:07Stazione di Milano Centrale
    3930 kr1Enkelresa
    2 byten
  • SNCF | TGV INOUI5260 · 5336+TrenitaliaFRECCIAROSSA 1000 9287
    5:5516tim.12
    Bordeaux Saint-Jean
    22:07Stazione di Milano Centrale
    4380 kr1Enkelresa
    2 byten
  • FlixBusFlixBus
    18:0020tim.10
    Bordeaux, Gare Routière de Paludate
    14:10Milano, Autostazione Lampugnano
    1124 kr1Enkelresa
    0 byten
  • BlaBlaCar Bus4767
    23:5914tim.06
    Bordeaux, Rue des Terres de Bordes
    14:05Milano, Autostazione Lampugnano
    1184 kr1Enkelresa
    0 byten
  • BlaBlaCar Bus50025 · 51047
    14:2019tim.20
    Bordeaux, Rue des Terres de Bordes
    9:40Milano, Autostazione Lampugnano
    1255 kr1Enkelresa
    1 byte
  • VuelingVY2915 · VY6330
    23:159tim.50
    Bordeaux Mérignac Airport
    9:05Milano-Malpensa flygplats
    1781 kr1Enkelresa
    1 byte
  • VuelingVY2913 · VY6334
    13:353tim.55
    Bordeaux Mérignac Airport
    17:30Milano-Malpensa flygplats
    2492 kr1Enkelresa
    1 byte
  • KLMKL1440 · KL1615
    6:305tim.30
    Bordeaux Mérignac Airport
    12:00Milano-Linate flygplats
    2610 kr1Enkelresa
    1 byte

Hitta alla datum och tider för denna resa med tåg, buss och flyg .

JÄMFÖR Priser för tåg, bussar och flyg

Jämför priser för tåg, buss och flyg under de kommande tre veckorna. Få en snabb överblick av de bästa erbjudandena, hitta de lägsta priserna och välj det alternativ som passar din budget.

lör
29 aug.
sön
30 aug.
mån
31 aug.
tis
01 sep.
ons
02 sep.
tors
03 sep.
fre
04 sep.
lör
05 sep.
sön
06 sep.
mån
07 sep.
tis
08 sep.
ons
09 sep.
tors
10 sep.
fre
11 sep.
lör
12 sep.
sön
13 sep.
mån
14 sep.
tis
15 sep.
ons
16 sep.
tors
17 sep.
fre
18 sep.

Dessa företag litar på oss. Vi säljer alla deras biljetter på ett ställe.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Restips: Resor från Bordeaux to Milan

Enkla resor till Milan. Oavsett om du vill ha snabbt, billigt eller något helt annorlunda, så har våra reseexperter samlat allt du behöver veta så att du kan hitta de bästa alternativen från Bordeaux to Milan.

FAQs
Det finns 3 sätt att resa mellan Bordeaux och Milan, inklusive att ta en/ett tåg, buss och flyg.
Det billigaste sättet att resa från Bordeaux till Milan är att ta en/ett buss till ett genomsnittligt pris av 904kr.

Detta är i jämförelse med andra resealternativ till Milan:

En/Ett buss kostar 146kr mindre än en/ett flyg på denna rutt med biljetter till en/ett flyg från Bordeaux till Milan för ett genomsnittligt pris på 1051kr.

En/Ett buss kostar 2747kr mindre än en/ett tåg på denna rutt med biljetter till en/ett tåg från Bordeaux till Milan för ett genomsnittligt pris på 3652kr.

Snabbaste sättet att resa från Bordeaux till Milan är med flyg med en genomsnittlig restid på 4h 26m.

Det finns alternativa resval till Milan som brukar ta längre tid:

Som jämförelse kan en resa med Tåg ta i genomsnitt 9h 43m.

Som jämförelse kan en resa med Buss ta i genomsnitt 15h 50m.

Avståndet från Bordeaux till Milan är ungefär 769 km.
Den genomsnittliga dagliga turtätheten från Bordeaux till Milan är:
  • Omkring 40 flyg om dagen.
  • Omkring 14 bussar om dagen.
  • Omkring 1 tåg om dagen.

Vi rekommenderar dig dock att kolla specifika resdatum för din rutt mellan Bordeaux och Milan, eftersom reguljära turer med tåg, buss och flyg kan variera beroende på säsong och veckodag.

Dessa är de populäraste avgångs- respektive ankomstplatserna för resande från Bordeaux till Milan:
  • Flyg avgår för det mesta från Bordeaux Mérignac Airport och anländer till Milano-Linate flygplats.
  • Tåg avgår för det mesta från Bordeaux Saint-Jean och anländer till Milano Porta Garibaldi.
  • Bussar avgår för det mesta från Bordeaux, Gare Routière de Paludate och anländer till Milano, Autostazione Lampugnano.
Om du främst söker ett bra pris för din resa från Bordeaux till Milan kan vi hjälpa dig att hitta de resebolag som ger dig bäst valuta för pengarna:
  • Resa med easyJet, Vueling, Air France, Ryanair, KLM Cityhopper, Lufthansa för att åka till Milan med flyg.
  • Resa med BlaBlaCar Bus, Union Ivkoni International, FlixBus för att åka till Milan med buss.
  • Resa med SNCF | TGV INOUI för att åka till Milan med tåg.
Ja, det finns direktförbindelser mellan Bordeaux och Milan med följande reseoperatörer:
  • Du kan hitta omkring 1 direkt flyg om dagen och boka denna/detta direktflyg med easyJet, Ryanair.
  • Du kan hitta omkring 2 direkt bussar om dagen och boka denna/detta direktbussar med BlaBlaCar Bus, Union Ivkoni International, FlixBus.
Omios kunder som reser från Bordeaux till Milan utökar också ofta sin semester för att åka till Paris, Rom, Venedig, Como, Florens . Omio kan hjälpa dig att planera din resa och hitta de bästa förbindelserna mellan Milan och dessa populära resmål till ett superbra pris.

Resor från Bordeaux till Milan: relaterad information

Här är några andra källor som kanske har den information du behöver

Omio appen gör det enkelt att planera resor

Vi tar dig var du än vill åka. Från tåguppdateringar i realtid till mobilbiljetter, så är vår innovativa app det ideala sättet att planera och hålla koll på dina resor.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone