Tåg från Verona till Venedig

mån 17 juni
Enkelt som 1,2,3
Välj de billigaste och snabbaste rutterna från över 800 officiella partners
Ta dig dit på ditt sätt
Njut av att resa med tåg, buss och flyg över Europa
Varje gång, var som helst
Därför att din resa inte slutar med en biljett, vi finns här för dig hela vägen

De billigaste tågen

från Verona
till Venedig

Visar tider och priser för 17 juni

Billigast

103 kr

Genomsnittligt pris

180 kr

Det bästa sättet att få ett billigt pris är att boka din biljett så långt i förväg som möjligt och att undvika att resa i rusningstrafik.

En genomsnittlig biljett från Verona till Venedig kostar omkring 180 kr om du köper den samma dag, men de billigaste biljetterna du kan hitta ligger på 103 kr.

billigast
carrier-logo
09:35Verona Porta Nuova2h 20m 11:55Venedig Santa Lucia
0 byten
103 kr1Enkelresa
billigast
carrier-logo
17:21Verona Porta Nuova1h 27m 18:48Venedig Santa Lucia
0 byten
103 kr1Enkelresa
billigast
carrier-logo
06:45Verona Porta Nuova1h 25m 08:10Venedig Santa Lucia
0 byten
103 kr1Enkelresa
billigast
carrier-logo
13:21Verona Porta Nuova1h 27m 14:48Venedig Santa Lucia
0 byten
103 kr1Enkelresa
billigast
carrier-logo
16:42Verona Porta Nuova2h 13m 18:55Venedig Santa Lucia
0 byten
103 kr1Enkelresa

Tågtider

Verona till Venedig

Visar tåg för imorgon, mån 17 juni
carrier-logo
05:21Verona Porta Nuova1tim.2706:48Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
05:42Verona Porta Nuova2tim.1307:55Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
06:21Verona Porta Nuova1tim.2707:48Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
06:40Verona Porta Nuova2tim.1508:55Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
06:45Verona Porta Nuova1tim.2508:10Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
07:00Verona Porta Nuova2tim.2509:25Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
07:21Verona Porta Nuova1tim.2708:48Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
07:30Verona Porta Nuova1tim.1008:40Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
07:35Verona Porta Nuova2tim.2009:55Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
07:50Verona Porta Nuova1tim.908:59Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
09:00Verona Porta Nuova0tim.5809:58Venedig Mestre
0 changes
carrier-logo
09:21Verona Porta Nuova1tim.2710:48Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
09:30Verona Porta Nuova1tim.1010:40Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
09:35Verona Porta Nuova2tim.2011:55Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
09:50Verona Porta Nuova1tim.910:59Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
10:00Verona Porta Nuova1tim.1011:10Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
10:21Verona Porta Nuova1tim.2711:48Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
10:30Verona Porta Nuova1tim.1011:40Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
11:00Verona Porta Nuova1tim.1012:10Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
12:30Verona Porta Nuova2tim.2514:55Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
12:50Verona Porta Nuova1tim.913:59Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
13:00Verona Porta Nuova1tim.1014:10Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
13:21Verona Porta Nuova1tim.2714:48Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
13:30Verona Porta Nuova1tim.1014:40Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
13:42Verona Porta Nuova2tim.1315:55Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
14:00Verona Porta Nuova1tim.1015:10Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
14:21Verona Porta Nuova1tim.2715:48Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
14:30Verona Porta Nuova1tim.1015:40Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
14:35Verona Porta Nuova2tim.2016:55Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
14:50Verona Porta Nuova1tim.915:59Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
15:00Verona Porta Nuova1tim.1016:10Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
15:21Verona Porta Nuova1tim.2716:48Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
15:30Verona Porta Nuova1tim.1016:40Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
15:35Verona Porta Nuova2tim.2017:55Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
15:50Verona Porta Nuova1tim.916:59Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
16:00Verona Porta Nuova1tim.1017:10Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
16:21Verona Porta Nuova1tim.2717:48Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
16:30Verona Porta Nuova0tim.5817:28Venedig Mestre
0 changes
carrier-logo
16:42Verona Porta Nuova2tim.1318:55Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
17:00Verona Porta Nuova1tim.1018:10Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
17:21Verona Porta Nuova1tim.2718:48Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
17:30Verona Porta Nuova1tim.1018:40Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
17:34Verona Porta Nuova2tim.2119:55Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
17:50Verona Porta Nuova1tim.1519:05Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
18:00Verona Porta Nuova1tim.1019:10Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
18:21Verona Porta Nuova1tim.2719:48Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
18:30Verona Porta Nuova0tim.5819:28Venedig Mestre
0 changes
carrier-logo
18:42Verona Porta Nuova2tim.1320:55Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
19:00Verona Porta Nuova1tim.1020:10Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
19:21Verona Porta Nuova1tim.2720:48Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
19:30Verona Porta Nuova1tim.1020:40Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
19:35Verona Porta Nuova2tim.2021:55Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
19:50Verona Porta Nuova1tim.1321:03Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
20:00Verona Porta Nuova0tim.5820:58Venedig Mestre
0 changes
carrier-logo
20:30Verona Porta Nuova1tim.1021:40Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
20:42Verona Porta Nuova2tim.1322:55Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
20:55Verona Porta Nuova0tim.5021:45Venedig Mestre
0 changes
carrier-logo
21:30Verona Porta Nuova1tim.1022:40Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
22:03Verona Porta Nuova1tim.1023:13Venedig Santa Lucia
0 changes
carrier-logo
22:21Verona Porta Nuova1tim.2723:48Venedig Santa Lucia
0 changes

Finn alla datum och tider för denna resa

JÄMFÖR

Priser för olika transportsätt

Train
Bus
Flight
sön
16 juni
103 krRegionale Veloce
56 krFlixbus
2819 krniger air cargo
mån
17 juni
103 krRegionale
89 krFlixbus
10057 krTransavia Airlines
tis
18 juni
103 krRegionale
89 krFlixbus
1556 krAlitalia
ons
19 juni
144 krItalo
89 krFlixbus
1556 krAlitalia
tors
20 juni
103 krRegionale
56 krFlixbus
1344 krAlitalia
fre
21 juni
103 krRegionale
56 krFlixbus
1567 krAlitalia
lör
22 juni
103 krRegionale
89 krFlixbus
2359 krTransavia Airlines
sön
23 juni
103 krRegionale Veloce
56 krFlixbus
1928 krAlitalia
mån
24 juni
103 krRegionale Veloce
56 krFlixbus
1344 krAlitalia
tis
25 juni
103 krRegionale
89 krFlixbus
1332 krAlitalia
ons
26 juni
103 krRegionale
89 krFlixbus
1358 krBritish Airways
tors
27 juni
103 krRegionale
56 krFlixbus
1344 krAlitalia
fre
28 juni
111 krDeutsche Bahn
89 krFlixbus
1344 krAlitalia
lör
29 juni
103 krRegionale
56 krFlixbus
5011 krTransavia Airlines
sön
30 juni
103 krRegionale
89 krFlixbus
1928 krAlitalia
mån
1 juli
111 krDeutsche Bahn
56 krFlixbus
1344 krAlitalia
tis
2 juli
103 krRegionale Veloce
89 krFlixbus
1332 krAlitalia Cityliner
ons
3 juli
103 krRegionale Veloce
89 krFlixbus
1213 krBritish Airways
tors
4 juli
103 krRegionale
56 krFlixbus
1344 krAlitalia
fre
5 juli
103 krRegionale
89 krFlixbus
1344 krAlitalia Cityliner
lör
6 juli
103 krRegionale Veloce
56 krFlixbus
1780 krAlitalia

De snabbaste tågen

från Verona
till Venedig

Visar tider och priser för 17 juni

Fastest Journey

50m

Average

1tim. 28m

train per day

60

Distance

104 km

Of the 60 train that leave Verona for Venedig every day 60 travel direct so it’s quite easy to avoid journeys where you’ll have to change along the way.

These direct train cover the 104 km distance in an average of 1tim. 28m but if you time it right, some train will get you there in just 50m .

The slowest train will take 2tim. 25m and usually involve a change or two along the way, but you might be able to save a few pennies if you’re on a budget.

snabbast
carrier-logo
20:55Verona Porta Nuova21:45Venedig Mestre
0 byten
256 kr1Enkelresa
näst snabbast
carrier-logo
09:00Verona Porta Nuova09:58Venedig Mestre
0 byten
256 kr1Enkelresa
näst snabbast
carrier-logo
20:00Verona Porta Nuova20:58Venedig Mestre
0 byten
256 kr1Enkelresa
näst snabbast
carrier-logo
16:30Verona Porta Nuova17:28Venedig Mestre
0 byten
256 kr1Enkelresa
näst snabbast
carrier-logo
18:30Verona Porta Nuova19:28Venedig Mestre
0 byten
256 kr1Enkelresa

Dessa företag litar på oss.
Vi säljer alla deras biljetter på ett ställe.

SJ
Öresundståg
Deutsche Bahn
MTR Express
train

Resesammanfattning

Verona till Venedig tåginformation

Genomsnittlig tågtid:
2 timmar 44 minuter
Pris tågbiljett:105 kr
Tåg avgår från:Verona
Tåg anländer i:Venedig
Distans:104 km
TrainTågbolag:Italo, Regionale, Regionale Veloce, Deutsche Bahn
Jämför priser

Bästa tågresorna från Verona till Venedig

Den här månaden
Nästa månad
tis 18 juni
Train
Regionale
05:002h 25m07:25
VeronaVenedig
ons 19 juni
Train
Italo
10:501h 9m11:59
VeronaVenedig
tors 20 juni
Train
Regionale
04:402h 15m06:55
VeronaVenedig
Snabbaste tågen från Verona till Venedig - total tid
ons 19 juni
Train
Italo
10:501h 9m11:59
VeronaVenedig
fre 28 juni
Train
Deutsche Bahn
15:001h 10m16:10
VeronaVenedig
mån 1 juli
Train
Deutsche Bahn
15:001h 10m16:10
VeronaVenedig
Returresor med tåg från Venedig till Verona
tis 18 juni
Train
Regionale
06:052h 21m08:26
VenedigVerona
ons 19 juni
Train
Regionale Veloce
06:121h 27m07:39
VenedigVerona
tors 20 juni
Train
Regionale Veloce
19:421h 54m21:36
VenedigVerona
Stationer
Viktiga stationer och flygplatser för denna resa
Verona
Venedig
TrainVerona Porta Nuova

Bekvämligheter

Omio appen gör det enkelt att planera resor

Vi tar dig var du än vill åka. Från tåguppdateringar i realtid till mobilbiljetter, så är vår innovativa app det ideala sättet att planera och hålla koll på dina resor.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone