Porto till Fátima

tors 27 aug.
+ Lägg till returresa
Res med buss, tåg med
Rede Expressos
Comboios De Portugal
Citi Express
FlixBus
Rodonotre
1 000+ alternativ
Rede Expressos
Comboios De Portugal
Citi Express
FlixBus
Rodonotre
1 000+ alternativ
QR-Code
Skanna för att hämta vår gratisapp
Använd vår app för att få liveuppdateringar om resor och boka mobilbiljetter för tåg, bussar, flyg och färjor.
App Store
rate4.9
42K betygsättningar
Google Play
rate4.6
136K omdömen

Reseinformation

Jämför buss och tåg för Porto till Fátima

Omio rekommenderar att boka med buss, det populäraste valet bland Omio-användare för att ta sig från Porto till Fátima. Om det är låga priser du är ute efter, välj buss med priser från 47kr. Ni som har ont om tid kan boka med buss, vilket tar er fram på 2h 17m. Om du vill flyga med ett lågt koldioxidavtryck är tåg ditt säkra kort då det släpper endast ut 0.1 - 0.2kg. Biljettens prisklass beror på vilket färdmedel du väljer: genomsnittspriset för buss är 47kr och för tåg är det95kr.

Sträcka: 170 km

Jämför bus med

Populärast
Buss
Tåg

77kr

Genomsnittspris

Billigast

179kr

Genomsnittspris

2h 47m

Genomsnittlig restid

Snabbast

2h 17m

Ombord

+

30m

Extra tid*

2h 50m

Genomsnittlig restid

2h 20m

Ombord

+

30m

Extra tid*

0.2 - 0.4kg

Koldioxidutsläpp

0.1 - 0.2kg

Koldioxidutsläpp

Lägst
Citi Express

Mest populära bussbolaget

Comboios De Portugal

Mest populära tågbolaget

Direkta resor

Direkta resor

Extra tid: Genomsnittlig tid till avgångsplatsen, säkerhetskontroller och transfer.

Resealternativ
från Porto till Fátima

Du kan ta dig från Porto till Fátima med tåg, buss och flyg.

Vår rekommendation

bus

Det bästa sättet att resa från Porto till Fátima är med buss eftersom buss erbjuder den bästa kombinationen av pris och snabbhet.

  • Citi Express
    13:002tim.00
    Porto, Terminal Intermodal de Campanhã
    15:00Fátima, Terminal Rodoviário
    64 kr1Enkelresa
    0 byten

Billigast

  • Citi Express
    13:002tim.00
    Porto, Terminal Intermodal de Campanhã
    15:00Fátima, Terminal Rodoviário
    64 kr1Enkelresa
    0 byten

Snabbast

  • Citi Express
    13:002tim.00
    Porto, Terminal Intermodal de Campanhã
    15:00Fátima, Terminal Rodoviário
    64 kr1Enkelresa
    0 byten

Andra alternativ

  • Comboios De PortugalR 3400
    1:082tim.49
    Porto - Campanhã
    3:57Chao de Macas - Fatima
    181 kr1Enkelresa
    0 byten
  • Comboios De PortugalU 15744 · R 4678 · R 4520
    17:503tim.48
    Porto - Campanhã
    21:38Seica-Ourem
    187 kr1Enkelresa
    2 byten
  • Comboios De PortugalU 15740 · R 4676 · R 5404 · R 4518
    16:503tim.55
    Porto - Campanhã
    20:45Seica-Ourem
    187 kr1Enkelresa
    3 byten
  • Citi Express
    8:002tim.00
    Porto, Terminal Intermodal de Campanhã
    10:00Fátima, Terminal Rodoviário
    64 kr1Enkelresa
    0 byten
  • Rede Expressos
    16:002tim.00
    Porto, Terminal Intermodal de Campanhã
    18:00Fátima, Terminal Rodoviário
    64 kr1Enkelresa
    0 byten
  • Rede Expressos
    15:302tim.00
    Porto, Terminal Intermodal de Campanhã
    17:30Fátima, Terminal Rodoviário
    64 kr1Enkelresa
    0 byten

Hitta alla datum och tider för denna resa med tåg, buss och flyg .

JÄMFÖR Priser för tåg, bussar och flyg

Jämför priser för buss och tåg under de kommande tre veckorna. Få en snabb överblick av de bästa erbjudandena, hitta de lägsta priserna och välj det alternativ som passar din budget.

ons
26 aug.
tors
27 aug.
fre
28 aug.
lör
29 aug.
sön
30 aug.
mån
31 aug.
tis
01 sep.
ons
02 sep.
tors
03 sep.
fre
04 sep.
lör
05 sep.
sön
06 sep.
mån
07 sep.
tis
08 sep.
ons
09 sep.
tors
10 sep.
fre
11 sep.
lör
12 sep.
sön
13 sep.
mån
14 sep.
tis
15 sep.

Dessa företag litar på oss. Vi säljer alla deras biljetter på ett ställe.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Restips: Resor från Porto to Fátima

Enkla resor till Fátima. Oavsett om du vill ha snabbt, billigt eller något helt annorlunda, så har våra reseexperter samlat allt du behöver veta så att du kan hitta de bästa alternativen från Porto to Fátima.

FAQs
Det finns 2 sätt att resa mellan Porto och Fátima, inklusive att ta en/ett buss och tåg.
Det billigaste sättet att resa från Porto till Fátima är att ta en/ett buss till ett genomsnittligt pris av 77kr.

Detta är i jämförelse med andra resealternativ till Fátima:

En/Ett buss kostar 102kr mindre än en/ett tåg på denna rutt med biljetter till en/ett tåg från Porto till Fátima för ett genomsnittligt pris på 179kr.

Snabbaste sättet att resa från Porto till Fátima är med buss med en genomsnittlig restid på 2h 17m.

Det finns alternativa resval till Fátima som brukar ta längre tid:

Som jämförelse kan en resa med Tåg ta i genomsnitt 2h 20m.

Avståndet från Porto till Fátima är ungefär 170 km.
Den genomsnittliga dagliga turtätheten från Porto till Fátima är:
  • Omkring 54 bussar om dagen.
  • Omkring 49 tåg om dagen.

Vi rekommenderar dig dock att kolla specifika resdatum för din rutt mellan Porto och Fátima, eftersom reguljära turer med buss och tåg kan variera beroende på säsong och veckodag.

Dessa är de populäraste avgångs- respektive ankomstplatserna för resande från Porto till Fátima:
  • Tåg avgår för det mesta från Porto - Campanhã och anländer till Chao de Macas - Fatima.
  • Bussar avgår för det mesta från Porto, Terminal Intermodal de Campanhã och anländer till Fátima, Terminal Rodoviário.
Om du främst söker ett bra pris för din resa från Porto till Fátima kan vi hjälpa dig att hitta de resebolag som ger dig bäst valuta för pengarna:
  • Resa med Rede Expressos, Citi Express, FlixBus, Rodonotre, BlaBlaCar Bus, Alsa, BlaBlaCar för att åka till Fátima med buss.
  • Resa med Comboios De Portugal för att åka till Fátima med tåg.
Ja, det finns direktförbindelser mellan Porto och Fátima med följande reseoperatörer:
  • Du kan hitta omkring 38 direkt bussar om dagen och boka denna/detta direktbussar med Rede Expressos, Citi Express, FlixBus, Rodonotre, BlaBlaCar Bus, Alsa, BlaBlaCar.
  • Du kan hitta omkring 1 direkt tåg om dagen och boka denna/detta direkttåg med Comboios De Portugal.
Omios kunder som reser från Porto till Fátima utökar också ofta sin semester för att åka till Lissabon, Nazaré, Tomar, Coimbra, Leiria . Omio kan hjälpa dig att planera din resa och hitta de bästa förbindelserna mellan Fátima och dessa populära resmål till ett superbra pris.

Resor från Porto till Fátima: relaterad information

Här är några andra källor som kanske har den information du behöver

HemResorRes till PortugalPorto till Fátima

Omio appen gör det enkelt att planera resor

Vi tar dig var du än vill åka. Från tåguppdateringar i realtid till mobilbiljetter, så är vår innovativa app det ideala sättet att planera och hålla koll på dina resor.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone