Barcelona till Buenos Aires

ons 23 sep.
+ Lägg till returresa
Res med flyg med
Lufthansa
Avianca
Latam Airlines
Turkish Airlines
Air Europa
1 000+ alternativ
Lufthansa
Avianca
Latam Airlines
Turkish Airlines
Air Europa
1 000+ alternativ
QR-Code
Skanna för att hämta vår gratisapp
Använd vår app för att få liveuppdateringar om resor och boka mobilbiljetter för tåg, bussar, flyg och färjor.
App Store
rate4.9
42K betygsättningar
Google Play
rate4.6
136K omdömen

Resealternativ
från Barcelona till Buenos Aires

Du kan ta dig från Barcelona till Buenos Aires med tåg, buss och flyg.

Vår rekommendation

flight

Det bästa sättet att resa från Barcelona till Buenos Aires är med flyg eftersom flyg erbjuder den bästa kombinationen av pris och snabbhet.

  • Latam AirlinesLA8115 · LA8130
    13:1016tim.55
    Barcelonas internationella flygplats
    1:05Buenos Aires-Ezeiza internationella flygplats – Ministro Pistarini
    10441 kr1Enkelresa
    1 byte

Billigast

  • Latam AirlinesLA8115 · LA8130
    13:1016tim.55
    Barcelonas internationella flygplats
    1:05Buenos Aires-Ezeiza internationella flygplats – Ministro Pistarini
    10441 kr1Enkelresa
    1 byte

Snabbast

  • IberiaIB2601
    1:3013tim.25
    Barcelonas internationella flygplats
    9:55Buenos Aires-Ezeiza internationella flygplats – Ministro Pistarini
    16125 kr1Enkelresa
    0 byten

Andra alternativ

  • Latam AirlinesLA8115 · LA8032
    13:1025tim.15
    Barcelonas internationella flygplats
    9:25Jorge Newbery Airport
    10441 kr1Enkelresa
    1 byte
  • Latam AirlinesLA8115 · LA8192
    13:1026tim.20
    Barcelonas internationella flygplats
    10:30Jorge Newbery Airport
    10441 kr1Enkelresa
    1 byte
  • Latam AirlinesLA8115 · LA763 · LA542
    13:1027tim.20
    Barcelonas internationella flygplats
    11:30Buenos Aires-Ezeiza internationella flygplats – Ministro Pistarini
    10441 kr1Enkelresa
    2 byten

Hitta alla datum och tider för denna resa med tåg, buss och flyg .

JÄMFÖR Priser för tåg, bussar och flyg

Jämför priser för flyg under de kommande tre veckorna. Få en snabb överblick av de bästa erbjudandena, hitta de lägsta priserna och välj det alternativ som passar din budget.

ons
23 sep.
tors
24 sep.
fre
25 sep.
lör
26 sep.
sön
27 sep.
mån
28 sep.
tis
29 sep.
ons
30 sep.
tors
01 okt.
fre
02 okt.
lör
03 okt.
sön
04 okt.
mån
05 okt.
tis
06 okt.
ons
07 okt.
tors
08 okt.
fre
09 okt.
lör
10 okt.
sön
11 okt.
mån
12 okt.
tis
13 okt.

Dessa företag litar på oss. Vi säljer alla deras biljetter på ett ställe.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Restips: Resor från Barcelona to Buenos Aires

Enkla resor till Buenos Aires. Oavsett om du vill ha snabbt, billigt eller något helt annorlunda, så har våra reseexperter samlat allt du behöver veta så att du kan hitta de bästa alternativen från Barcelona to Buenos Aires.

FAQs
Du kan resa mellan Barcelona och Buenos Aires med flyg.
Det billigaste sättet att resa från Barcelona till Buenos Aires är att ta en/ett flyg till ett genomsnittligt pris av 19506kr.
Snabbaste sättet att resa från Barcelona till Buenos Aires är med flyg med en genomsnittlig restid på 18h 37m.
Avståndet från Barcelona till Buenos Aires är ungefär 10466 km.
Den genomsnittliga dagliga turtätheten från Barcelona till Buenos Aires är:
  • Omkring 98 flyg om dagen.

Vi rekommenderar dig dock att kolla specifika resdatum för din rutt mellan Barcelona och Buenos Aires, eftersom reguljära turer med flyg kan variera beroende på säsong och veckodag.

Dessa är de populäraste avgångs- respektive ankomstplatserna för resande från Barcelona till Buenos Aires:
  • Flyg avgår för det mesta från Barcelonas internationella flygplats och anländer till Buenos Aires-Ezeiza internationella flygplats – Ministro Pistarini.
Om du främst söker ett bra pris för din resa från Barcelona till Buenos Aires kan vi hjälpa dig att hitta de resebolag som ger dig bäst valuta för pengarna:
  • Resa med Lufthansa, Avianca, Latam Airlines, Turkish Airlines, Air Europa, Swiss, ITA, British Airways, KLM, Air France, Qatar Airways, Aerolineas Argentinas, Iberia för att åka till Buenos Aires med flyg.
Ja, det finns en direktrutt mellan Barcelona och Buenos Aires
  • Du kan hitta omkring 1 direkt flyg om dagen och boka denna/detta direkt flyg med Iberia.
Omios kunder som reser från Barcelona till Buenos Aires utökar också ofta sin semester för att åka till Madrid, Paris, Rom, Rio de Janeiro, RJ, Bariloche . Omio kan hjälpa dig att planera din resa och hitta de bästa förbindelserna mellan Buenos Aires och dessa populära resmål till ett superbra pris.

Resor från Barcelona till Buenos Aires: relaterad information

Här är några andra källor som kanske har den information du behöver

HemResorBarcelona till Buenos Aires

Omio appen gör det enkelt att planera resor

Vi tar dig var du än vill åka. Från tåguppdateringar i realtid till mobilbiljetter, så är vår innovativa app det ideala sättet att planera och hålla koll på dina resor.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone