Buss från Sevilla till Sanlúcar de Barrameda med Damas

fre 18 sep.
+ Lägg till returresa
Damas
BlaBlaCar
Vy Bus4You
FlixBus
Lanstrafiken
2 000 + resebolag
Damas
BlaBlaCar
Vy Bus4You
FlixBus
Lanstrafiken
2 000 + resebolag
QR-Code
Skanna för att hämta vår gratisapp
Använd vår app för att få liveuppdateringar om resor och boka mobilbiljetter för tåg, bussar, flyg och färjor.
App Store
rate4.9
42K betygsättningar
Google Play
rate4.6
136K omdömen

De billigaste och snabbaste bussarna från Sevilla till Sanlúcar de Barrameda

Visar tider, priser och bokningsbara biljetter för 18 sep.

Lägsta pris den 18 sep.

130kr

Genomsnittligt biljettpris den 18 sep.

130kr

Snabbaste resa den 18 sep.

2 tim.

Genomsnittlig restid den 18 sep.

2 tim.

Bussar den 18 sep.

16

Distans

75 km

Billiga biljetter

Det bästa sättet att få ett billigt pris är att boka din biljett så långt i förväg som möjligt och att undvika att resa i rusningstrafik.

En genomsnittlig biljett från Sevilla till Sanlúcar de Barrameda kostar omkring 130kr om du köper den samma dag, men de billigaste biljetterna du kan hitta ligger på 130kr.

Snabba bussar

Den fre 18 sep. hittade vi 16 bussar från Sevilla till Sanlúcar de Barrameda, varav 16 är direktförbindelser.

Den fre 18 sep. kör direktbussarna sträckan på 75 km på i genomsnitt 2 tim. , men om du åker vid rätt tidpunkt kan vissa bussar ta dig dit på bara 2 tim. .

De långsammaste bussarna tar 2 tim. och innebär vanligtvis ett byte eller två längs vägen, men du kanske kan spara några slantar om du är på en budget.

  • DamasBASE
    12:452tim.15
    Sevilla, Estación de Autobuses (Plaza de Armas)
    15:00Sanlúcar de Barrameda, Estación de Autobuses
    130 kr1Enkelresa
    0 byten
  • DamasBASE
    7:002tim.00
    Sevilla, Estación de autobuses Prado de San Sebastián
    9:00Sanlúcar de Barrameda, Estación de Autobuses
    130 kr1Enkelresa
    0 byten
  • DamasBASE
    6:452tim.15
    Sevilla, Estación de Autobuses (Plaza de Armas)
    9:00Sanlúcar de Barrameda, Estación de Autobuses
    130 kr1Enkelresa
    0 byten
  • DamasBASE
    6:002tim.00
    Sevilla, Estación de autobuses Prado de San Sebastián
    8:00Sanlúcar de Barrameda, Estación de Autobuses
    130 kr1Enkelresa
    0 byten
  • DamasBASE
    14:452tim.15
    Sevilla, Estación de Autobuses (Plaza de Armas)
    17:00Sanlúcar de Barrameda, Estación de Autobuses
    130 kr1Enkelresa
    0 byten

Reseinformation

Jämför buss för Sevilla till Sanlúcar de Barrameda

Omio rekommenderar att boka med buss, det populäraste valet bland Omio-användare för att ta sig från Sevilla till Sanlúcar de Barrameda. Om priset är viktigast för dig, välj buss, med ett genomsnittligt biljettpris på 137kr Om du har ont om tid kan du överväga att boka buss, som har en genomsnittlig total restid på 2h 2m. De genomsnittliga biljettpriserna beror på färdmedlet: buss kostar i genomsnitt 137kr, medan buss kostar i genomsnitt 137kr.

Sträcka: 75 km

Jämför bus med

Populärast
Buss
Med bil

137kr

Genomsnittspris

Billigast

198kr

Genomsnittspris

(bränsle + vägtullar)

2h 2m

Genomsnittlig restid

Snabbast

1h 32m

Ombord

+

30m

Extra tid*

1h 23m

Genomsnittlig restid

(dörr till dörr)

Damas

Mest populära bussbolaget

Egen bil eller hyrbil

Direkta resor

Direkta resor

Det billigaste sättet att resa från Sevilla till Sanlúcar de Barrameda är att ta en/ett buss till ett genomsnittligt pris av 137kr.
Snabbaste sättet att resa från Sevilla till Sanlúcar de Barrameda är med buss med en genomsnittlig restid på 1h 32m.
Ja, du kan resa med buss mellan Sevilla och Sanlúcar de Barrameda.
Ta bussen. Det är det billigaste sättet att göra den här resan, och prisskillnaden är oftast större än folk förväntar sig.

Biljetter börjar på runt 137kr jämfört med ungefär 198kr i bränsle och vägtullar – en besparing på cirka 61kr. Resan tar 1h 32m jämfört med 1h 23m med bil, så du kommer fram lite senare, men du kan använda tiden produktivt istället för att spendera den bakom ratten. Ingen parkering att sortera, inga tankstopp, och de flesta bussar har Wi-Fi och eluttag.

Direktlinjer drivs av Damas, BlaBlaCar.

Att köra bil är värt att överväga om du har ett pressat schema, reser som en grupp (där bränslekostnaderna delas upp på flera sätt) eller vill ha flexibiliteten att stanna längs vägen.

Aktuella avgångar

Busstider Sevilla–Sanlúcar de Barrameda

Tabellen nedan visar avgångar i realtid för resor frånSevilla till Sanlúcar de Barrameda bussar idag, torsdag 17 september. Du kan också uppdatera resultaten nedan manuellt för att se uppdaterade resor med buss.

Senast uppdaterad kl.
LeverantörAvgårRestidAnländerByten
Biljetter
DamasBASE6:00 Sevilla, Estación de autobuses Prado de San Sebastián
2tim.00
8:00 Sanlúcar de Barrameda, Estación de Autobuses0 bytendirekt
DamasBASE6:45 Sevilla, Estación de Autobuses (Plaza de Armas)
2tim.15
9:00 Sanlúcar de Barrameda, Estación de Autobuses0 bytendirekt
DamasBASE7:00 Sevilla, Estación de autobuses Prado de San Sebastián
2tim.00
9:00 Sanlúcar de Barrameda, Estación de Autobuses0 bytendirekt
DamasBASE8:45 Sevilla, Estación de Autobuses (Plaza de Armas)
2tim.15
11:00 Sanlúcar de Barrameda, Estación de Autobuses0 bytendirekt
DamasBASE9:00 Sevilla, Estación de autobuses Prado de San Sebastián
2tim.00
11:00 Sanlúcar de Barrameda, Estación de Autobuses0 bytendirekt
DamasBASE10:45 Sevilla, Estación de Autobuses (Plaza de Armas)
2tim.15
13:00 Sanlúcar de Barrameda, Estación de Autobuses0 bytendirekt
DamasBASE11:00 Sevilla, Estación de autobuses Prado de San Sebastián
2tim.00
13:00 Sanlúcar de Barrameda, Estación de Autobuses0 bytendirekt
DamasBASE12:45 Sevilla, Estación de Autobuses (Plaza de Armas)
2tim.15
15:00 Sanlúcar de Barrameda, Estación de Autobuses0 bytendirekt
DamasBASE13:00 Sevilla, Estación de autobuses Prado de San Sebastián
2tim.00
15:00 Sanlúcar de Barrameda, Estación de Autobuses0 bytendirekt
DamasBASE14:45 Sevilla, Estación de Autobuses (Plaza de Armas)
2tim.15
17:00 Sanlúcar de Barrameda, Estación de Autobuses0 bytendirekt
DamasBASE15:00 Sevilla, Estación de autobuses Prado de San Sebastián
2tim.00
17:00 Sanlúcar de Barrameda, Estación de Autobuses0 bytendirekt
DamasBASE16:45 Sevilla, Estación de Autobuses (Plaza de Armas)
2tim.15
19:00 Sanlúcar de Barrameda, Estación de Autobuses0 bytendirekt
DamasBASE17:00 Sevilla, Estación de autobuses Prado de San Sebastián
2tim.00
19:00 Sanlúcar de Barrameda, Estación de Autobuses0 bytendirekt
DamasBASE18:45 Sevilla, Estación de Autobuses (Plaza de Armas)
2tim.15
21:00 Sanlúcar de Barrameda, Estación de Autobuses0 bytendirekt
DamasBASE19:00 Sevilla, Estación de autobuses Prado de San Sebastián
2tim.00
21:00 Sanlúcar de Barrameda, Estación de Autobuses0 bytendirekt
DamasBASE5:45 Sevilla, Estación de Autobuses (Plaza de Armas)
2tim.15
8:00 Sanlúcar de Barrameda, Estación de Autobuses0 bytendirekt

Detta är den sista bussen för dagen.

Finn alla datum och tider för denna resa

JÄMFÖR Priser för olika transportsätt

Jämför priser för buss under de kommande tre veckorna. Få en snabb överblick av de bästa erbjudandena, hitta de lägsta priserna och välj det alternativ som passar din budget.

fre
18 sep.
lör
19 sep.
sön
20 sep.
mån
21 sep.
tis
22 sep.
ons
23 sep.
tors
24 sep.
fre
25 sep.
lör
26 sep.
sön
27 sep.
mån
28 sep.
tis
29 sep.
ons
30 sep.
tors
01 okt.

Varför ska man boka från Sevilla till Sanlúcar de Barrameda bussar med Omio?

Damas driver alla bussar från Sevilla till Sanlúcar de Barrameda.
Omio är en officiell biljettåterförsäljare för alla dina resealternativ från Sevilla till Sanlúcar de Barrameda.

Varför ska man boka med Omio istället för Damas?

  • Utformad för internationella resenärer: Omio finns på ditt språk och erbjuder kundtjänst dygnet runt. Vi erbjuder flera betalningsalternativ, inklusive PayPal, kreditkort och banköverföring, i din föredragna valuta.

Reseinformation

Översikt: Buss från Sevilla till Sanlúcar de Barrameda

SpanienSpanien
SpanienSpanien
Icon of bus

Bussar från Sevilla till Sanlúcar de Barrameda avgår i genomsnitt 11 gånger per dag och tar cirka 1h 32m. Billiga bussbiljetter för den här resan kostar från 128kr om du bokar i förväg.

Det finns 11 bussar per dag. Tidigaste buss avgår 06:00, och senaste 20:45. Snabbaste buss täcker distansen 75 km på 1h 30m.

Priserna är de lägsta priserna i ekonomiklass som hittades på Omio. Tidiga bokningar innebär ofta lägre priser. Priserna ändras dagligen och kanske inte alltid är tillgängliga. Rabattkort, bussresor och bokningsavgifter inkluderas ej.
Prisinformation
Sträcka
75 km
Genomsnittlig restid med buss
1h 32m
Lägsta biljettpris
128kr
Bussar per dag
11
Direktbussar
11
Snabbaste buss
1h 30m
Första buss
6:00
Sista buss
20:45
Billigaste månaden
aug.
Billigaste dagen
tors
Högsäsong
juli - sep.
Lågsäsong
okt. - dec.
Mest trafikerade dag
lör
Minst trafikerade dag
sön
Bästa tid att boka
35 dagar
Priserna är de lägsta priserna i ekonomiklass som hittades på Omio. Tidiga bokningar innebär ofta lägre priser. Priserna ändras dagligen och kanske inte alltid är tillgängliga. Rabattkort, bussresor och bokningsavgifter inkluderas ej.
Prisinformation

Bussbolag: Damas från Sevilla till Sanlúcar de BarramedaDu kan resa med buss mellan Sevilla och Sanlúcar de Barrameda med Damas från så lite som 99kr. När du söker efter tidtabeller och biljetter visar Omio dig den bästa resan.

Damas

Information
Damas är ett spanskt bussföretag med över 100 års erfarenhet, som trafikerar ett betydande antal rutter främst i provinsen Huelva och storstadsområdet Sevilla. De är kända för sin pålitlighet, punktlighet och väl underhållna flotta. Damas erbjuder olika biljettyper, inklusive enkelbiljetter, tur-och-retur-biljetter och gruppbiljetter, och vissa rutter tillåter M-biljetter. Populära rutter inkluderar förbindelser mellan Sevilla, Huelva, Malaga och Ronda. Bekvämligheter på deras bussar inkluderar ofta fällbara säten, luftkonditionering och eluttag, med Wi-Fi som också finns tillgängligt på vissa tjänster. Damas är en del av Interbus Group, en stor spansk stads- och interurban transportgrupp.
Bagage- och avbokningspolicy
Genomsnittlig Damas-varaktighet
1h 30m
Billigaste Damas-pris
99kr
Damas frekvens
14 per dag
Bagage ingår
En handbagage upp till 10 kg och en incheckad väska upp till 25 kg.
Extra bagage
10 € per extra påse.
Avbokningspolicy
Du kan avboka din biljett upp till 24 timmar före avgång för full återbetalning. Avbokningar inom 24 timmar medför en avgift på 50 %.
Bekvämligheter ombord på bussen
Platsbokning
Toaletter
Tillgänglighet
Bistånd; Prioriterad ombordstigning; Tillgängliga sittplatser.
Cyklar
Cyklar är tillåtna mot en extra avgift; måste packas.
Husdjur
Små husdjur tillåtna i bärare; Större husdjur måste transporteras i bagageutrymmet.

Restips: Bussar från Sevilla till Sanlúcar de Barrameda

Hitta svar på de vanligaste frågorna om att resa från Sevilla till Sanlúcar de Barrameda med buss. Från restider och biljettpriser till direkta förbindelser, första och sista avgångar, och till och med om rutten är naturskön eller inte. Våra svar täcker allt du behöver för att planera din resa. Denna guide hjälper dig att resa smartare och säkrare, oavsett om du letar efter snabbaste buss, det billigaste alternativet eller tips för att få ut det mesta av ditt besök till Sanlúcar de Barrameda.

FAQs
Billiga bussbiljetter från Sevilla till Sanlúcar de Barrameda kan kosta från så lite som 99kr när du bokar i förväg. Det genomsnittliga bussbiljettpriset mellan Sevilla och Sanlúcar de Barrameda är 129kr; men priserna varierar beroende på tid på dagen och klass, och de tenderar att vara dyrare på själva avresedagen.
I genomsnitt tar det 1h 30m att resa från Sevilla till Sanlúcar de Barrameda med buss, för den 75 km långa rutten, men restiden kan variera om du reser på helger och helgdagar.
Den tidigaste bussen från Sevilla till Sanlúcar de Barrameda avgår klockan 6:00.
Den senaste bussen från Sevilla till Sanlúcar de Barrameda avgår klockan 20:45.
Ja, det går 9 direktbussar om dagen från Sevilla till Sanlúcar de Barrameda med Damas, BlaBlaCar. Tidtabellen kan variera på helgdagar eller helger med färre direktbussar.
När du tar en buss från Sevilla till Sanlúcar de Barrameda, kan du räkna med Damas, BlaBlaCar för det bästa sättet att ta dig till Sanlúcar de Barrameda. Du kan också kolla alla möjliga bussbolag som trafikerar sträckan mellan Sevilla och Sanlúcar de Barrameda och jämföra de bekvämligheter de erbjuder innan du köper en bussbiljett.
När du reser från Sevilla finns det olika busstationer du kan åka ifrån, inklusive Sevilla, Estación de Autobuses (Plaza de Armas), Sevilla, Estación de autobuses Prado de San Sebastián. När du kommer fram till Sanlúcar de Barrameda kan du hoppa av på stationer som Sanlúcar de Barrameda, Estación de Autobuses. Flest passagerare hoppar på bussen på Sevilla, Estación de Autobuses (Plaza de Armas) som ligger cirka 2 km från stadskärnan, och flest hoppar av på Sanlúcar de Barrameda, Estación de Autobuses, som ligger cirka 0 från stadskärnan.
En dagsutflykt till Sanlúcar de Barrameda från Sevilla är värd att göra med en restid på 1h 30m åt varje håll. Kolla i Omio-appen för det bästa sättet att resa.
Den billigaste månaden att åka buss från Sevilla till Sanlúcar de Barrameda är september.
Ja, du kan resa med buss mellan Sevilla och Sanlúcar de Barrameda.
Ja, följande tillgänglighetsalternativ finns när du reser med buss från Sevilla till Sanlúcar de Barrameda:
  • Damas
    • Bistånd
    • Prioriterad ombordstigning
    • Tillgängliga sittplatser.
Ja, det finns toaletter ombord på bussar från Sevilla till Sanlúcar de Barrameda som trafikeras av Damas.
Huruvida du kan avboka din bussbiljett från Sevilla till Sanlúcar de Barrameda beror på bussbolaget:
  • Damas
    • Du kan avboka din biljett upp till 24 timmar före avgång för full återbetalning. Avbokningar inom 24 timmar medför en avgift på 50 %.
Ja, cyklar är tillåtna ombord på bussar som trafikeras av Damas.
Biljetter är ofta billigare när du bokar tidigt. Att resa under lågtrafik eller på vardagar kan hjälpa dig att spara pengar. Sortera resultaten efter pris för att snabbt hitta de mest prisvärda alternativen. Kolla efter erbjudanden eller rabatter på vår webbplats och i vår app.
Ja, det går att köpa mat ombord på bussar från Sevilla till Sanlúcar de Barrameda.
Ja, följande bagagealternativ ingår när du bokar en bussbiljett från Sevilla till Sanlúcar de Barrameda:
  • Damas
    • En handbagage upp till 10 kg och en incheckad väska upp till 25 kg.
Ja, följande extra bagagealternativ är tillgängliga när du bokar en bussbiljett från Sevilla till Sanlúcar de Barrameda:
  • Damas
    • 10 € per extra påse.
Ja, du kan ta med ditt husdjur på bussar från Sevilla till Sanlúcar de Barrameda. Följande villkor gäller:
  • Damas
    • Små husdjur tillåtna i bärare
    • Större husdjur måste transporteras i bagageutrymmet.
Du kan reservera din sittplats på bussar från Sevilla till Sanlúcar de Barrameda med följande bussbolag: Damas
Nej, det finns inga USB-uttag ombord på bussar från Sevilla till Sanlúcar de Barrameda.
Nej, det finns inget WiFi ombord på bussar från Sevilla till Sanlúcar de Barrameda.

populära busstationer

Viktiga stationer och flygplatser för denna resa

De flesta bussar från Sevilla till Sanlúcar de Barrameda avgår från Sevilla, Estación de Autobuses (Plaza de Armas) och ankommer till Sanlúcar de Barrameda, Estación de Autobuses. I den här guiden kan du jämföra busstationerna i Sevilla och Sanlúcar de Barrameda, läsa mer om transportmöjligheter till och från stadskärnorna samt hitta praktisk information om stationernas faciliteter och service.

Busstationer för avgång i Sevilla
Busstationer för ankomst i Sanlúcar de Barrameda

Vilken busstation i Sevilla avgår bussarna till Sanlúcar de Barrameda från?

Bussar från Sevilla till Sanlúcar de Barrameda avgår från Sevilla, Estación de Autobuses (Plaza de Armas). Hållplatsen ligger 3 km från Sevilla centrum, på Av. Cristo de la Expiración, s/n, 41001 Sevilla, Spanien.
Sevilla, Estación de Autobuses (Plaza de Armas)Av. Cristo de la Expiración, s/n, 41001 Sevilla, SpanienWifiParkeringMatsalBankomatTaxiTillgänglighetToalettBiljettkontor
Transport till och från centrum

Att ta sig till Sevilla, Estación de Autobuses (Plaza de Armas) från Sevilla centrum

Sevilla, Estación de Autobuses (Plaza de Armas) ligger 2 km från centrala Sevilla. Du kan bland annat resa dit med:

BussEa · 18m · 48kr · var ~10 min

Faciliteter och service på Sevilla, Estación de Autobuses (Plaza de Armas) busstation

På Sevilla, Estación de Autobuses (Plaza de Armas) finns praktiska tjänster och faciliteter för den här resan, inklusive Wifi, Parkering, Matsal, Bankomat, Taxi, Tillgänglighet, Toalett och Biljettkontor.

Mat och dryck

Matalternativ inkluderar: Café de la Estación (på stationen), Restaurante La Azotea (0.5 km), Bar El Comercio (0.7 km).

Wi-Fi och bankomater

Gratis Wi-Fi. Bankomater är ligger nära entrén och i stora hallen

Biljetter och information

Biljettservice finns tillgänglig på Sevilla, Estación de Autobuses (Plaza de Armas).

Parkering, taxibilar och toaletter

Tillgänglig på Sevilla, Estación de Autobuses (Plaza de Armas): Parkering, Taxi, Toalett.

Tillgänglighet

Tillgänglighetsfaciliteter finns tillgängliga på Sevilla, Estación de Autobuses (Plaza de Armas): Hissar, ramper.

Sevilla, Estación de autobuses Prado de San SebastiánCalle Manuel Vázquez Sagastizábal, 41004 Sevilla, SpanienWifiParkeringMatsalBankomatTaxiTillgänglighetToalettBiljettkontor
Transport till och från centrum

Att ta sig till Sevilla, Estación de autobuses Prado de San Sebastián från Sevilla centrum

BussM-124 · 6m · 12kr
22, 29, Ln, C1, Ea, A4, A7 · 14m · 24kr · var ~56 min
SpårvagnT1 · 12m · var ~14 min

Faciliteter och service på Sevilla, Estación de autobuses Prado de San Sebastián busstation

På Sevilla, Estación de autobuses Prado de San Sebastián finns praktiska tjänster och faciliteter för den här resan, inklusive Wifi, Parkering, Matsal, Bankomat, Taxi, Tillgänglighet, Toalett och Biljettkontor.

Mat och dryck

Matalternativ inkluderar: Café de la Estación (på stationen), Restaurante La Raza (0.5 km), Taberna del Alabardero (0.7 km).

Wi-Fi och bankomater

Gratis Wi-Fi. Bankomater är ligger nära ingången för kontantuttag

Biljetter och information

Biljettservice finns tillgänglig på Sevilla, Estación de autobuses Prado de San Sebastián.

Parkering, taxibilar och toaletter

Tillgänglig på Sevilla, Estación de autobuses Prado de San Sebastián: Parkering, Taxi, Toalett.

Tillgänglighet

Tillgänglighetsfaciliteter finns tillgängliga på Sevilla, Estación de autobuses Prado de San Sebastián: Hissar, ramper.

HemBussarBussar i SpanienBussar Sevilla Sanlúcar de Barrameda

Omio appen gör det enkelt att planera resor

Vi tar dig var du än vill åka. Från tåguppdateringar i realtid till mobilbiljetter, så är vår innovativa app det ideala sättet att planera och hålla koll på dina resor.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone