Tåg från Soest till Amsterdam med NS Domestic

tors 24 sep.
+ Lägg till returresa
NS International | IC Brussel
NS Domestic
Intercity
NS International
SJ
2 000 + resebolag
NS International | IC Brussel
NS Domestic
Intercity
NS International
SJ
2 000 + resebolag
QR-Code
Skanna för att hämta vår gratisapp
Använd vår app för att få liveuppdateringar om resor och boka mobilbiljetter för tåg, bussar, flyg och färjor.
App Store
rate4.9
42K betygsättningar
Google Play
rate4.6
136K omdömen

De billigaste och snabbaste tågen från Soest till Amsterdam

Visar tider, priser och bokningsbara biljetter för 24 sep.

Lägsta pris den 24 sep.

126kr

Genomsnittligt biljettpris den 24 sep.

136kr

Snabbaste resa den 24 sep.

52 m

Genomsnittlig restid den 24 sep.

53 m

Tåg den 24 sep.

3

Distans

35 km

Billiga biljetter

Det bästa sättet att få ett billigt pris är att boka din biljett så långt i förväg som möjligt och att undvika att resa i rusningstrafik.

En genomsnittlig biljett från Soest till Amsterdam kostar omkring 136kr om du köper den samma dag, men de billigaste biljetterna du kan hitta ligger på 126kr.

Snabba tåg

Den tors 24 sep. hittade vi 3 tåg från Soest till Amsterdam, varav 3 är direktförbindelser.

Den tors 24 sep. kör direkttågen sträckan på 35 km på i genomsnitt 53 m , men om du åker vid rätt tidpunkt kan vissa tåg ta dig dit på bara 52 m .

De långsammaste tågen tar 53 m och resan omfattar vanligtvis ett eller två byten, men du kan spara några kronor på dem om du har en snäv budget.

  • Intercity
    8:570tim.52
    Soest
    9:49Amsterdam
    126 kr1Enkelresa
    0 byten
  • Intercity
    9:020tim.53
    Soest
    9:55Amsterdam
    140 kr1Enkelresa
    0 byten
  • Intercity
    8:020tim.53
    Soest
    8:55Amsterdam
    140 kr1Enkelresa
    0 byten

Aktuella avgångar

Tågtider Soest–Amsterdam

Tabellen nedan visar avgångar i realtid för resor från Soest till Amsterdam tåg imorgon, torsdag 24 september. Du kan också uppdatera resultaten nedan manuellt för att se uppdaterade resor med tåg.

Senast uppdaterad kl.
LeverantörAvgårRestidAnländerByten
Biljetter
Intercity8:02 Soest
0tim.53
8:55 Amsterdam0 bytendirekt
Intercity8:57 Soest
0tim.52
9:49 Amsterdam0 bytendirekt
Intercity9:02 Soest
0tim.53
9:55 Amsterdam0 bytendirekt

Detta är det sista tåget för dagen.

Finn alla datum och tider för denna resa

JÄMFÖR Priser för olika transportsätt

Jämför priser för tåg under de kommande tre veckorna. Få en snabb överblick av de bästa erbjudandena, hitta de lägsta priserna och välj det alternativ som passar din budget.

tors
24 sep.
fre
25 sep.
lör
26 sep.
sön
27 sep.
mån
28 sep.
tis
29 sep.
ons
30 sep.

Varför ska man boka från Soest till Amsterdam tåg med Omio?

NS International | IC Brussel liksom NS Domestic, Intercity, NS International och andra erbjuder tåg tjänster från Soest till Amsterdam.
Omio är den enda officiella återförsäljaren av biljetter från NS International | IC Brussel.

Varför ska man boka med Omio istället för NS International | IC Brussel?

  • Jämför med andra leverantörer: På Omio kan du inte bara köpa biljetter till NS International | IC Brussel, utan också jämföra biljetter till exempelvis NS Domestic, Intercity eller NS International för att hitta det bästa alternativet för din resa från Soest till Amsterdam.
  • Utformad för internationella resenärer: Omio finns på ditt språk och erbjuder kundtjänst dygnet runt. Vi erbjuder flera betalningsalternativ, inklusive PayPal, kreditkort och banköverföring, i din föredragna valuta.

Reseinformation

Översikt: Tåg från Soest till Amsterdam

NederländernaNederländerna
NederländernaNederländerna
Icon of train

Tåg från Soest till Amsterdam avgår i genomsnitt 23 gånger per dag och tar cirka 48m. Billiga tågbiljetter för den här resan kostar från 123kr om du bokar i förväg.

Tidigaste tåg avgår 00:02, och senaste 23:58. Snabbaste tåg täcker distansen 35 km på 44m.

Priserna är de lägsta priserna i ekonomiklass som hittades på Omio. Tidiga bokningar innebär ofta lägre priser. Priserna ändras dagligen och kanske inte alltid är tillgängliga. Rabattkort, bussresor och bokningsavgifter inkluderas ej.
Prisinformation
Sträcka
35 km
Genomsnittlig restid med tåg
48m
Lägsta biljettpris
123kr
Tåg per dag
23
Snabbaste tåg
44m
Första tåg
0:02
Sista tåg
23:58
Billigaste månaden
juli
Billigaste dagen
tors
Högsäsong
apr. - juni
Lågsäsong
okt. - dec.
Mest trafikerade dag
mån
Minst trafikerade dag
mån
Bästa tid att boka
7 dagar
Priserna är de lägsta priserna i ekonomiklass som hittades på Omio. Tidiga bokningar innebär ofta lägre priser. Priserna ändras dagligen och kanske inte alltid är tillgängliga. Rabattkort, bussresor och bokningsavgifter inkluderas ej.
Prisinformation

Tågbolag: NS Domestic, NS International, NS International | IC Brussel, Intercity tåg från Soest till AmsterdamNS Domestic, NS International, NS International | IC Brussel, Intercity tåg tar dig mellan Soest och Amsterdam från 123kr. Med över 1000 reseföretag på Omio kan du hitta de bästa tågtiderna och biljetterna för din resa.

NS International

Information
NS International, tidigare NS Hispeed, är en tågservice som är ett dotterbolag till Nederlandse Spoorwegen (NS) från Nederländerna och som driver intercity- och höghastighetsförbindelser internationellt till många europeiska städer. Dessa nederländska tåg har ombordfaciliteter inklusive gratis Wi-Fi, eluttag och ett urval av mat och dryck. NS International erbjuder en mängd olika tåglinjer, inklusive Intercity Direct, Intercity, Sprinter och Stoptrein. Intercity Direct är det snabbaste tåget, som når hastigheter på upp till 200 km/h. Intercity är något långsammare, med hastigheter på upp till 160 km/h. Sprinter är det långsammaste, med hastigheter på upp till 120 km/h. Stoptrein är det lokala tåget som stannar vid alla stationer.
Bagage- och avbokningspolicy
Genomsnittlig NS International-varaktighet
47m
Billigaste NS International-pris
123kr
NS International frekvens
2 per dag
Bagage ingår
1 stycke handbagage och 1 stycke incheckat bagage
Bagageförvaring
Överliggande hyllor och avsedda bagageområden i ändarna av vagnarna
Avbokningspolicy
Avbokning möjlig enligt biljettvillkor
Återbetalningar
Full återbetalning ges för inställda tåg
Bekvämligheter ombord på tåget
Wifi
Mat ombord
Bistroservice tillgänglig med snacks och drycker
Platsbokning
Sittplatsreservation är valfri och kostar extra. Första klass inkluderar sittplatsreservation.
Toaletter
USB-kontakt
Tillgänglighet
Rullstolsplatser tillgängliga, assistansservice måste bokas 1 timme i förväg
Husdjur
Små husdjur i burar reser gratis. Stora hundar kräver en husdjursbiljett.
Tyst zon

NS International | IC Brussel

Information
NS International, ett dotterbolag till det nederländska statligt ägda järnvägsföretaget Nederlandse Spoorwegen (NS), driver internationella intercity- och höghastighetsförbindelser till olika europeiska städer, inklusive Bryssel. "IC Brussel" hänvisar till deras Intercity-tjänst som kopplar samman Nederländerna och Belgien. Dessa tåg erbjuder ett direkt och bekvämt sätt att resa mellan stora städer som Amsterdam och Bryssel. Från och med slutet av 2024, i samarbete med det belgiska järnvägsföretaget SNCB, introducerar NS International nya Intercity New Generation (ICNG) tåg på rutten Bryssel-Amsterdam. Dessa nya tåg är snabbare, når hastigheter på upp till 200 km/h, och erbjuder bekvämligheter som ombord-Wi-Fi och strömuttag. De syftar till att avsevärt minska restiderna och öka frekvensen av tjänster mellan de två länderna.
Bagage- och avbokningspolicy
Genomsnittlig NS International | IC Brussel-varaktighet
49m
Billigaste NS International | IC Brussel-pris
126kr
NS International | IC Brussel frekvens
8 per dag
Bagage ingår
2 stycken handbagage per person
Bagageförvaring
Överliggande hyllor, under säten och avsedda bagageområden vid vagnens ändar
Avbokningspolicy
Enligt biljettvillkoren
Återbetalningar
Full återbetalning ges för inställda tåg
Bekvämligheter ombord på tåget
Wifi
Mat ombord
Restaurangvagn finns tillgänglig med varma och kalla måltider, drycker. Första klass får service vid plats.
Platsbokning
Sittplatsreservation ingår i första klass, valfritt för andra klass mot en extra kostnad
Toaletter
USB-kontakt
Tillgänglighet
Rullstolsplatser tillgängliga, hjälp med på- och avstigning tillgänglig med förhandsanmälan.
Husdjur
Små husdjur i burar reser gratis. Stora hundar kräver betald biljett. Ledarhundar reser gratis.
Tyst zon

Intercity

Information
Intercity är ett välkänt varumärke för express tågservice som kopplar samman städer över längre avstånd, ofta med begränsade stopp och bekväma vagnar för långdistansresor. Termen "Intercity" härstammar från Storbritannien 1966 med British Rails elektrifiering av West Coast Main Line, och blev ett varumärke för deras huvudlinjepassagerarrutter. Idag varierar Intercity-tjänsterna över Europa, med vissa länder som Schweiz som erbjuder moderna, högstandard tåg, medan de i andra länder kan vara äldre jämfört med nyare höghastighetsalternativ. Många europeiska länder använder "InterCity" som ett officiellt varumärke för reguljära, långdistans tågservice som uppfyller specifika hastighets- och komfortkriterier. Till exempel är PKP Intercity en stor polsk järnvägsoperatör som kopplar samman städer och turistorter inom Polen och över Europa. Trenitalias Intercity-tåg i Italien erbjuder ett prisvärt och utbrett sätt att resa med tåg, som kopplar samman olika städer och samhällen. Dessa tåg erbjuder vanligtvis Standard- och Första klass-tjänster, med bekvämligheter som strömuttag och ibland servering.
Bagage- och avbokningspolicy
Genomsnittlig Intercity-varaktighet
47m
Billigaste Intercity-pris
126kr
Intercity frekvens
8 per dag
Bagage ingår
2 stycken bagage upp till 30 kg totalt
Bagageförvaring
Överliggande hyllor och avsedda bagageområden i slutet av vagnarna
Avbokningspolicy
Enligt biljettvillkoren
Återbetalningar
Full återbetalning erbjuds
Bekvämligheter ombord på tåget
Wifi
Mat ombord
Restaurangvagn med varma måltider och snacks, vagnservice på vissa tåg. Men räkna inte med att det finns en buffévagn. Så om det är viktigt för dig att ha tillgång till mat och dryck på tåget, är det bäst att ta med egna förfriskningar ombord.
Platsbokning
Sätesreservation ingår i biljettpriset för de flesta rutter
Toaletter
USB-kontakt
Tillgänglighet
Rullstolsplatser och tillgängliga toaletter finns tillgängliga
Husdjur
Små husdjur i burar tillåts gratis, större hundar kräver betald biljett.
Tyst zon

NS Domestic

Bagage- och avbokningspolicy
Genomsnittlig NS Domestic-varaktighet
44m
Billigaste NS Domestic-pris
123kr
NS Domestic frekvens
24 per dag

Restips: Tåg från Soest till Amsterdam

Hitta svar på de vanligaste frågorna om att resa från Soest till Amsterdam med tåg. Från restider och biljettpriser till direkta förbindelser, första och sista avgångar, och till och med om rutten är naturskön eller inte. Våra svar täcker allt du behöver för att planera din resa. Denna guide hjälper dig att resa smartare och säkrare, oavsett om du letar efter snabbaste tåg, det billigaste alternativet eller tips för att få ut det mesta av ditt besök till Amsterdam.

FAQs
Billiga tågbiljetter från Soest till Amsterdam kan kosta från så lite som 123kr när du bokar i förväg. Det genomsnittliga tågbiljettpriset för Soest till Amsterdam är 126kr; men priserna varierar beroende på tid på dagen och klass, och de tenderar att vara dyrare på själva avresedagen.
I genomsnitt tar det 44m att resa från Soest till Amsterdam med tåg, för den 35 km långa rutten, men restiden kan variera om du reser på helger och helgdagar.
Det tidigaste tåget från Soest till Amsterdam avgår klockan 0:02.
Det senaste tåget från Soest till Amsterdam avgår klockan 23:58.
Det går 23 tåg om dagen från Soest till Amsterdam som kräver minst ett byte med NS International | IC Brussel, NS Domestic, Intercity, NS International. Tidtabeller kan variera på helgdagar eller helger med färre tåg.
När du tar ett tåg från Soest till Amsterdam, kan du räkna med NS International | IC Brussel, NS Domestic, Intercity, NS International för det bästa sättet att ta dig till Amsterdam. Du kan också kolla alla möjliga tågbolag som trafikerar sträckan mellan Soest och Amsterdam och jämföra de bekvämligheter de erbjuder innan du köper en tågbiljett.
En dagsutflykt till Amsterdam från Soest är värd att göra med en restid på 44m åt varje håll. Kolla i Omio-appen för det bästa sättet att resa.
Den billigaste månaden att resa med tåg från Soest till Amsterdam är juli.
Ja, du kan resa med tåg mellan Soest och Amsterdam.

populära tågstationer

Viktiga stationer och flygplatser för denna resa

De flesta tåg från Soest till Amsterdam avgår från Soest och ankommer till Amsterdam Centraal. I den här guiden kan du jämföra tågstationerna i Soest och Amsterdam, läsa mer om transportmöjligheter i stadskärnorna samt hitta praktisk information om stationernas faciliteter och service.

Tågstationer för avgång i Soest
Tågstationer för ankomst i Amsterdam

Vilken station i Soest avgår tågen till Amsterdam från?

Tåg från Soest till Amsterdam avgår från Soest. Stationen ligger 1 km från Soest centrum, på 3764 CJ Soest, Netherlands.
Soest3764 CJ Soest, NetherlandsParkeringMatsalBankomatTillgänglighet
Transport till och från centrum

Att ta sig till Soest från Soest centrum

Soest ligger 1 km från centrala Soest. Du kan bland annat resa dit med:

Tåg43N · 4h 32m · 721kr
Nj · 4h 18m · 878kr
Intercity · 4h 59m · 601kr · var ~5 min
Re · 4h 53m · 3186kr · var ~2 min
BussIvano-Frankivsk · 4h 37m

Faciliteter och service på Soest tågstation

På Soest finns praktiska tjänster och faciliteter för den här resan, inklusive Parkering, Matsal, Bankomat och Tillgänglighet.

Mat och dryck

Mat och dryck finns på Soest.

Wi-Fi och bankomater

Bankomater finns på Soest.

Parkering, taxibilar och toaletter

Tillgänglig på Soest: Parkering.

Tillgänglighet

Tillgänglighetsanpassade faciliteter finns tillgängliga på Soest.

Soest Zuid3768 AH Soest, NetherlandsParkeringMatsalBankomatTillgänglighetCykelparkering
Transport till och från centrum

Att ta sig till Soest Zuid från Soest centrum

Soest Zuid ligger 1 km från centrala Soest. Du kan bland annat resa dit med:

Tåg43N · 4h 32m · 721kr
Nj · 4h 18m · 878kr
Intercity · 4h 59m · 601kr · var ~5 min
Re · 4h 53m · 3186kr · var ~2 min
BussIvano-Frankivsk · 4h 37m

Faciliteter och service på Soest Zuid tågstation

På Soest Zuid finns praktiska tjänster och faciliteter för den här resan, inklusive Parkering, Matsal, Bankomat, Tillgänglighet och Cykelparkering.

Mat och dryck

Mat och dryck finns på Soest Zuid.

Wi-Fi och bankomater

Bankomater finns på Soest Zuid.

Parkering, taxibilar och toaletter

Tillgänglig på Soest Zuid: Parkering.

Cykel- och bilservice

Tillgänglig på Soest Zuid: Cykelparkering.

Tillgänglighet

Tillgänglighetsanpassade faciliteter finns tillgängliga på Soest Zuid.

Soestdijk3761 AJ Soest, NetherlandsParkeringMatsalBankomatTillgänglighet
Transport till och från centrum

Att ta sig till Soestdijk från Soest centrum

Soestdijk ligger 1 km från centrala Soest. Du kan bland annat resa dit med:

Tåg43N · 4h 44m · 721kr
Re · 5h 6m · 3198kr · var ~2 min
43N · 4h 49m
Intercity · 6h 5m · 565kr · var ~5 min
BussIvano-Frankivsk · 4h 49m

Faciliteter och service på Soestdijk tågstation

På Soestdijk finns praktiska tjänster och faciliteter för den här resan, inklusive Parkering, Matsal, Bankomat och Tillgänglighet.

Mat och dryck

Mat och dryck finns på Soestdijk.

Wi-Fi och bankomater

Bankomater finns på Soestdijk.

Parkering, taxibilar och toaletter

Tillgänglig på Soestdijk: Parkering.

Tillgänglighet

Tillgänglighetsanpassade faciliteter finns tillgängliga på Soestdijk.

Tåg från Soest till Amsterdam: relaterad information

Här är några andra källor som kanske har den information du behöver

HemTågTåg i NederländernaTåg AmsterdamTåg från Soest till Amsterdam

Omio appen gör det enkelt att planera resor

Vi tar dig var du än vill åka. Från tåguppdateringar i realtid till mobilbiljetter, så är vår innovativa app det ideala sättet att planera och hålla koll på dina resor.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone