Tåg från Marnardal till Snartemo med Go-Ahead Nordic

mån 28 sep.
+ Lägg till returresa
Go-Ahead Nordic
SJ
Oresundstag
VR
Malartag
2 000 + resebolag
Go-Ahead Nordic
SJ
Oresundstag
VR
Malartag
2 000 + resebolag
QR-Code
Skanna för att hämta vår gratisapp
Använd vår app för att få liveuppdateringar om resor och boka mobilbiljetter för tåg, bussar, flyg och färjor.
App Store
rate4.9
42K betygsättningar
Google Play
rate4.6
136K omdömen

De billigaste och snabbaste tågen från Marnardal till Snartemo

Visar tider, priser och bokningsbara biljetter för 28 sep.

Lägsta pris den 28 sep.

59kr

Genomsnittligt biljettpris den 28 sep.

59kr

Snabbaste resa den 28 sep.

20 m

Genomsnittlig restid den 28 sep.

20 m

Tåg den 28 sep.

1

Distans

22 km

Billiga biljetter

Det bästa sättet att få ett billigt pris är att boka din biljett så långt i förväg som möjligt och att undvika att resa i rusningstrafik.

En genomsnittlig biljett från Marnardal till Snartemo kostar omkring 59kr om du köper den samma dag, men de billigaste biljetterna du kan hitta ligger på 59kr.

Snabba tåg

Den mån 28 sep. hittade vi 1 tåg från Marnardal till Snartemo, varav 1 är direktförbindelser.

Den mån 28 sep. kör direkttågen sträckan på 22 km på i genomsnitt 20 m , men om du åker vid rätt tidpunkt kan vissa tåg ta dig dit på bara 20 m .

De långsammaste tågen tar 20 m och resan omfattar vanligtvis ett eller två byten, men du kan spara några kronor på dem om du har en snäv budget.

  • Go-Ahead Nordic
    17:270tim.20
    Marnardal
    17:47Snartemo
    59 kr1Enkelresa
    0 byten

Aktuella avgångar

Tågtider Marnardal–Snartemo

Tabellen nedan visar avgångar i realtid för resor frånMarnardal till Snartemo tåg idag, söndag 27 september. Du kan också uppdatera resultaten nedan manuellt för att se uppdaterade resor med tåg.

Senast uppdaterad kl.
LeverantörAvgårRestidAnländerByten
Biljetter
Go-Ahead Nordic9:36 Marnardal Stasjon
0tim.19
9:55 Snartemo Stasjon0 bytendirekt
Go-Ahead Nordic12:32 Marnardal Stasjon
0tim.20
12:52 Snartemo Stasjon0 bytendirekt
Go-Ahead Nordic16:36 Marnardal Stasjon
0tim.20
16:56 Snartemo Stasjon0 bytendirekt
Go-Ahead Nordic18:27 Marnardal Stasjon
0tim.20
18:47 Snartemo Stasjon0 bytendirekt
Go-Ahead Nordic20:26 Marnardal Stasjon
0tim.20
20:46 Snartemo Stasjon0 bytendirekt

Finn alla datum och tider för denna resa

JÄMFÖR Priser för olika transportsätt

Jämför priser för tåg under de kommande tre veckorna. Få en snabb överblick av de bästa erbjudandena, hitta de lägsta priserna och välj det alternativ som passar din budget.

mån
28 sep.
tis
29 sep.
ons
30 sep.
tors
01 okt.
fre
02 okt.
lör
03 okt.
sön
04 okt.

Varför ska man boka från Marnardal till Snartemo tåg med Omio?

Go-Ahead Nordic driver alla tåg från Marnardal till Snartemo.
Omio är en officiell biljettåterförsäljare för alla dina resealternativ från Marnardal till Snartemo.

Varför ska man boka med Omio istället för Go-Ahead Nordic?

  • Utformad för internationella resenärer: Omio finns på ditt språk och erbjuder kundtjänst dygnet runt. Vi erbjuder flera betalningsalternativ, inklusive PayPal, kreditkort och banköverföring, i din föredragna valuta.

Reseinformation

Översikt: Tåg från Marnardal till Snartemo

NorgeNorge
NorgeNorge
Icon of train

Tåg från Marnardal till Snartemo avgår i genomsnitt 8 gånger per dag och tar cirka 21m. Billiga tågbiljetter för den här resan kostar från 60kr om du bokar i förväg.

Det finns 8 tåg per dag. Tidigaste tåg avgår 06:51, och senaste 21:49. Snabbaste tåg täcker distansen 22 km på 19m.

Priserna är de lägsta priserna i ekonomiklass som hittades på Omio. Tidiga bokningar innebär ofta lägre priser. Priserna ändras dagligen och kanske inte alltid är tillgängliga. Rabattkort, bussresor och bokningsavgifter inkluderas ej.
Prisinformation
Sträcka
22 km
Genomsnittlig restid med tåg
21m
Lägsta biljettpris
60kr
Tåg per dag
8
Direkttåg
8
Snabbaste tåg
19m
Första tåg
6:51
Sista tåg
21:49
Billigaste månaden
mars
Billigaste dagen
mån
Högsäsong
jan. - mars
Lågsäsong
jan. - mars
Priserna är de lägsta priserna i ekonomiklass som hittades på Omio. Tidiga bokningar innebär ofta lägre priser. Priserna ändras dagligen och kanske inte alltid är tillgängliga. Rabattkort, bussresor och bokningsavgifter inkluderas ej.
Prisinformation

Tågbolag: Go-Ahead Nordic tåg från Marnardal till SnartemoGo-Ahead Nordic tåg tar dig mellan Marnardal och Snartemo från 60kr. Med över 1000 reseföretag på Omio kan du hitta de bästa tågtiderna och biljetterna för din resa.

Go-Ahead Nordic

Information
Go-Ahead Nordic är en järnvägsoperatör som började sin verksamhet i Norge i december 2019, som ett dotterbolag till Go-Ahead Group, ett internationellt kollektivtrafikföretag. De driver tjänster på Sørlandsbanen (Sørtoget), Arendalsbanen och Jærbanen, med fokus på sydvästra Norge, med rutter som kopplar samman Oslo i öst med Stavanger i väst. Go-Ahead Nordics kontrakt med den norska järnvägsdirektoratet sträcker sig fram till december 2027. Företaget hyr sin rullande materiel, som inkluderar elektriska multiple units och elektriska lokomotiv, från Norske Tog. Go-Ahead Nordic betonar kundnöjdhet, pålitlighet och lokal beslutsfattande, med målet att erbjuda bekväm och hållbar tågresande.
Bagage- och avbokningspolicy
Genomsnittlig Go-Ahead Nordic-varaktighet
19m
Billigaste Go-Ahead Nordic-pris
60kr
Go-Ahead Nordic frekvens
8 per dag
Bagage ingår
En bit handbagage och en bit incheckat bagage ingår.
Bagageförvaring
Överliggande hyllor och avsedda bagageområden
Avbokningspolicy
Avbokning möjlig enligt biljettvillkor
Återbetalningar
Full återbetalning ges för avbokade tjänster
Bekvämligheter ombord på tåget
Wifi
Mat ombord
Snacks och drycker tillgängliga för köp
Platsbokning
Sittplatsreservationer tillgängliga mot en extra avgift
Toaletter
USB-kontakt
Tillgänglighet
Rullstolsplatser och tillgängliga toaletter finns tillgängliga
Husdjur
Små husdjur i burar tillåtna gratis, större hundar kräver biljett
Tyst zon

Go-Ahead Nordic biljettklasser från Marnardal till Snartemo

Kontrollera och jämför tågalternativ, biljettklasser och bekvämligheter från Marnardal till Snartemo med Go-Ahead Nordic

Go Ahead Nordic

Hvile
  • Wi-Fi
  • Eluttag vid sätet
  • Justerbart säte
  • Extra benutrymme
  • Uppfällbart bord
  • Enskilda säten tillgängliga
  • Sätesreservation inkluderad
  • Dedikerat utrymme för cyklar*
  • Husdjur tillåts*
  • Servering av mat vid baren
  • Snacks ingår
  • Ungdomspriser finns tillgängliga*
  • Utrymme för barnvagnar
  • Område för barnfamiljer
  • Bagagebegränsning*
  • Luftkonditionering
  • Delvis barriärfri
  • Tillgänglighetstjänst*
  • Gratis tillgång till underhållning

Go Ahead Nordic

Standard
  • Wi-Fi
  • Eluttag vid sätet
  • Justerbart säte
  • Extra benutrymme
  • Uppfällbart bord
  • Enskilda säten tillgängliga
  • Sätesreservation inkluderad
  • Dedikerat utrymme för cyklar*
  • Husdjur tillåts*
  • Servering av mat vid baren
  • Ungdomspriser finns tillgängliga*
  • Utrymme för barnvagnar
  • Område för barnfamiljer
  • Bagagebegränsning*
  • Luftkonditionering
  • Delvis barriärfri
  • Tillgänglighetstjänst*
  • Gratis tillgång till underhållning

Restips: Tåg från Marnardal till Snartemo

Hitta svar på de vanligaste frågorna om att resa från Marnardal till Snartemo med tåg. Från restider och biljettpriser till direkta förbindelser, första och sista avgångar, och till och med om rutten är naturskön eller inte. Våra svar täcker allt du behöver för att planera din resa. Denna guide hjälper dig att resa smartare och säkrare, oavsett om du letar efter snabbaste tåg, det billigaste alternativet eller tips för att få ut det mesta av ditt besök till Snartemo.

FAQs
Billiga tågbiljetter från Marnardal till Snartemo kan kosta från så lite som 60kr när du bokar i förväg. Det genomsnittliga tågbiljettpriset för Marnardal till Snartemo är 60kr; men priserna varierar beroende på tid på dagen och klass, och de tenderar att vara dyrare på själva avresedagen.
I genomsnitt tar det 19m att resa från Marnardal till Snartemo med tåg, för den 22 km långa rutten, men restiden kan variera om du reser på helger och helgdagar.
Det tidigaste tåget från Marnardal till Snartemo avgår klockan 6:51.
Det senaste tåget från Marnardal till Snartemo avgår klockan 21:49.
Ja, det går 8 direkttåg om dagen från Marnardal till Snartemo med Go-Ahead Nordic. Tidtabeller kan variera på helgdagar eller helger med färre direkttåg.
När du tar ett tåg från Marnardal till Snartemo, kan du räkna med Go-Ahead Nordic för det bästa sättet att ta dig till Snartemo. Du kan också kolla alla möjliga tågbolag som trafikerar sträckan mellan Marnardal och Snartemo och jämföra de bekvämligheter de erbjuder innan du köper en tågbiljett.
En dagsutflykt till Snartemo från Marnardal är värd att göra med en restid på 19m åt varje håll. Kolla i Omio-appen för det bästa sättet att resa.
Ja, du kan resa med tåg mellan Marnardal och Snartemo.

populära tågstationer

Viktiga stationer och flygplatser för denna resa

De flesta tåg från Marnardal till Snartemo avgår från Marnardal och ankommer till Snartemo. I den här guiden kan du jämföra tågstationerna i Marnardal och Snartemo, läsa mer om transportmöjligheter i stadskärnorna samt hitta praktisk information om stationernas faciliteter och service.

Tågstationer för avgång i Marnardal
Tågstationer för ankomst i Snartemo

Vilken station i Marnardal avgår tågen till Snartemo från?

Tåg från Marnardal till Snartemo avgår från Marnardal. Stationen ligger från Marnardal centrum, på 4534 Marnardal, Norway.
Marnardal4534 Marnardal, NorwayTillgänglighetToalett

Faciliteter och service på Marnardal tågstation

På Marnardal finns praktiska tjänster och faciliteter för den här resan, inklusive Tillgänglighet och Toalett.

Parkering, taxibilar och toaletter

Tillgänglig på Marnardal: Toalett.

Tillgänglighet

Tillgänglighetsanpassade faciliteter finns tillgängliga på Marnardal.

De populäraste tåganslutningarna

HemTågTåg i NorgeTåg från Marnardal till Snartemo

Omio appen gör det enkelt att planera resor

Vi tar dig var du än vill åka. Från tåguppdateringar i realtid till mobilbiljetter, så är vår innovativa app det ideala sättet att planera och hålla koll på dina resor.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone