Bergamo till Desenzano del Garda

tis 28 juli
+ Lägg till returresa
Res med buss, tåg med
Regionale
GoOpti
BlaBlaCar
Italo
Frecciarossa
1 000+ alternativ
Regionale
GoOpti
BlaBlaCar
Italo
Frecciarossa
1 000+ alternativ
QR-Code
Skanna för att hämta vår gratisapp
Använd vår app för att få liveuppdateringar om resor och boka mobilbiljetter för tåg, bussar, flyg och färjor.
App Store
rate4.9
42K betygsättningar
Google Play
rate4.6
136K omdömen

Reseinformation

Jämför buss och tåg för Bergamo till Desenzano del Garda

Omio rekommenderar att boka med tåg, det populäraste valet bland Omio-användare för att ta sig från Bergamo till Desenzano del Garda. Om det är låga priser du är ute efter, välj tåg med priser från 7kr. Ni som har ont om tid kan boka med tåg, vilket tar er fram på 1h 18m. Om du vill flyga med ett lågt koldioxidavtryck är tåg ditt säkra kort då det släpper endast ut 0.0 - 0.1kg. Biljettens prisklass beror på vilket färdmedel du väljer: genomsnittspriset för tåg är 7kr och för buss är det8kr.

Sträcka: 72 km

Jämför train med

Populärast
Tåg
Buss

8kr

Genomsnittspris

Billigast

63kr

Genomsnittspris

1h 48m

Genomsnittlig restid

Snabbast

1h 18m

Ombord

+

30m

Extra tid*

1h 49m

Genomsnittlig restid

1h 19m

Ombord

+

30m

Extra tid*

0.0 - 0.1kg

Koldioxidutsläpp

Lägst

0.1 - 0.2kg

Koldioxidutsläpp

Regionale

Mest populära tågbolaget

GoOpti

Mest populära bussbolaget

Direkta resor

Direkta resor

Extra tid: Genomsnittlig tid till avgångsplatsen, säkerhetskontroller och transfer.

Resealternativ
från Bergamo till Desenzano del Garda

Du kan ta dig från Bergamo till Desenzano del Garda med tåg, buss och flyg.

Vår rekommendation

train

Det bästa sättet att resa från Bergamo till Desenzano del Garda är med tåg eftersom tåg erbjuder den bästa kombinationen av pris och snabbhet.

  • RegionaleRegionale TRENORD 10101 · Regionale TRENORD 2615
    7:271tim.21
    Bergamo
    8:48Desenzano del Garda-Sirmione
    7 kr1Enkelresa
    1 byte

Billigast

  • RegionaleRegionale TRENORD 10101 · Regionale TRENORD 2615
    7:271tim.21
    Bergamo
    8:48Desenzano del Garda-Sirmione
    7 kr1Enkelresa
    1 byte

Snabbast

  • GoOpti
    2:350tim.55
    Bergamo, Piazzale Marconi
    3:30Desenzano del Garda, Desenzano highway exit - McDonald's
    41 kr1Enkelresa
    0 byten

Andra alternativ

  • RegionaleRegionale TRENORD 10515 · Regionale TRENORD 2693
    6:431tim.32
    Bergamo
    8:15Desenzano del Garda-Sirmione
    7 kr1Enkelresa
    1 byte
  • RegionaleRegionale TRENORD 10115 · Regionale TRENORD 2613
    6:061tim.42
    Bergamo
    7:48Desenzano del Garda-Sirmione
    7 kr1Enkelresa
    1 byte
  • RegionaleRegionale TRENORD 10119 · Regionale TRENORD 2617
    8:061tim.42
    Bergamo
    9:48Desenzano del Garda-Sirmione
    7 kr1Enkelresa
    1 byte
  • GoOpti
    2:251tim.00
    Bagnatica, Via Cassinone / Via Don Ubiali (Airport Hotel)
    3:25Desenzano del Garda, Via Ca` Bianca (Parcheggio vicino Stazione FS)
    30 kr1Enkelresa
    0 byten
  • GoOpti
    20:400tim.55
    Bergamo, Piazzale Marconi
    21:35Desenzano del Garda, Desenzano highway exit - McDonald's
    311 kr1Enkelresa
    0 byten

Hitta alla datum och tider för denna resa med tåg, buss och flyg .

JÄMFÖR Priser för tåg, bussar och flyg

Jämför priser för buss och tåg under de kommande tre veckorna. Få en snabb överblick av de bästa erbjudandena, hitta de lägsta priserna och välj det alternativ som passar din budget.

tis
28 juli
ons
29 juli
tors
30 juli
fre
31 juli
lör
01 aug.
sön
02 aug.
mån
03 aug.
tis
04 aug.
ons
05 aug.
tors
06 aug.
fre
07 aug.
lör
08 aug.
sön
09 aug.
mån
10 aug.
tis
11 aug.
ons
12 aug.
tors
13 aug.
fre
14 aug.
lör
15 aug.
sön
16 aug.
mån
17 aug.

Dessa företag litar på oss. Vi säljer alla deras biljetter på ett ställe.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Restips: Resor från Bergamo to Desenzano del Garda

Enkla resor till Desenzano del Garda. Oavsett om du vill ha snabbt, billigt eller något helt annorlunda, så har våra reseexperter samlat allt du behöver veta så att du kan hitta de bästa alternativen från Bergamo to Desenzano del Garda.

FAQs
Det finns 2 sätt att resa mellan Bergamo och Desenzano del Garda, inklusive att ta en/ett buss och tåg.
Det billigaste sättet att resa från Bergamo till Desenzano del Garda är att ta en/ett tåg till ett genomsnittligt pris av 8kr.

Detta är i jämförelse med andra resealternativ till Desenzano del Garda:

En/Ett tåg kostar 55kr mindre än en/ett buss på denna rutt med biljetter till en/ett buss från Bergamo till Desenzano del Garda för ett genomsnittligt pris på 63kr.

Snabbaste sättet att resa från Bergamo till Desenzano del Garda är med tåg med en genomsnittlig restid på 1h 18m.

Det finns alternativa resval till Desenzano del Garda som brukar ta längre tid:

Som jämförelse kan en resa med Buss ta i genomsnitt 1h 19m.

Avståndet från Bergamo till Desenzano del Garda är ungefär 72 km.
Den genomsnittliga dagliga turtätheten från Bergamo till Desenzano del Garda är:
  • Omkring 67 tåg om dagen.
  • Omkring 49 bussar om dagen.

Vi rekommenderar dig dock att kolla specifika resdatum för din rutt mellan Bergamo och Desenzano del Garda, eftersom reguljära turer med buss och tåg kan variera beroende på säsong och veckodag.

Dessa är de populäraste avgångs- respektive ankomstplatserna för resande från Bergamo till Desenzano del Garda:
  • Tåg avgår för det mesta från Bergamo och anländer till Desenzano del Garda-Sirmione.
  • Bussar avgår för det mesta från Bergamo, Piazzale Marconi och anländer till Desenzano del Garda, Desenzano highway exit - McDonald's.
Om du främst söker ett bra pris för din resa från Bergamo till Desenzano del Garda kan vi hjälpa dig att hitta de resebolag som ger dig bäst valuta för pengarna:
  • Resa med GoOpti, BlaBlaCar, Marino Autolinee för att åka till Desenzano del Garda med buss.
  • Resa med Regionale, Italo, Frecciarossa för att åka till Desenzano del Garda med tåg.
Ja, det finns direktförbindelser mellan Bergamo och Desenzano del Garda med följande reseoperatörer:
  • Du kan hitta omkring 19 direkt bussar om dagen och boka denna/detta direktbussar med GoOpti, BlaBlaCar, Marino Autolinee.
  • Du kan hitta omkring 0 direkt tåg om dagen och boka denna/detta direkttåg med Italo.
Omios kunder som reser från Bergamo till Desenzano del Garda utökar också ofta sin semester för att åka till Verona, Venedig, Milan, Brescia, Stazione di Milano Centrale . Omio kan hjälpa dig att planera din resa och hitta de bästa förbindelserna mellan Desenzano del Garda och dessa populära resmål till ett superbra pris.

Resor från Bergamo till Desenzano del Garda: relaterad information

Här är några andra källor som kanske har den information du behöver

HemResorRes till ItalienBergamo till Desenzano del Garda

Omio appen gör det enkelt att planera resor

Vi tar dig var du än vill åka. Från tåguppdateringar i realtid till mobilbiljetter, så är vår innovativa app det ideala sättet att planera och hålla koll på dina resor.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone