Buss från Marbella till Málaga-Aeropuerto med Avanza

fre 19 dec.
+ Lägg till returresa
Avanza
BlaBlaCar
Vy Bus4You
FlixBus
Alsa
1 000 + resebolag
Avanza
BlaBlaCar
Vy Bus4You
FlixBus
Alsa
1 000 + resebolag
QR-Code
Skanna för att hämta vår gratisapp
Använd vår app för att få liveuppdateringar om resor och boka mobilbiljetter för tåg, bussar, flyg och färjor.
App Store
rate4.9
42K betygsättningar
Google Play
rate4.6
136K omdömen

De billigaste och snabbaste bussarna från Marbella till Málaga-Aeropuerto

Visar tider och priser för 21 dec.

Lägsta priset

25kr

Genomsnittspris

92kr

Snabbaste resan

10 m

Genomsnittlig restid

18 m

Bussar per dag

25

Distans

40 km

Billiga biljetter

Det bästa sättet att få ett billigt pris är att boka din biljett så långt i förväg som möjligt och att undvika att resa i rusningstrafik.

En genomsnittlig biljett från Marbella till Málaga-Aeropuerto kostar omkring 92kr om du köper den samma dag, men de billigaste biljetterna du kan hitta ligger på 25kr.

Snabba bussar

Av 25 bussar som avgår från Marbella till Málaga-Aeropuerto dagligen så är 25 direktbussar, så det är ganska enkelt att undvika resor där du måste byta på vägen.

Den sön 21 dec. kör direktbussarna sträckan på 40 km på i genomsnitt 18 m , men om du åker vid rätt tidpunkt kan vissa bussar ta dig dit på bara 10 m .

De långsammaste bussarna tar 20 m och innebär vanligtvis ett byte eller två längs vägen, men du kanske kan spara några slantar om du är på en budget.

BlaBlaCar
18:000tim.10
Marbella
18:10Málaga-Aeropuerto
25 kr1Enkelresa
0 byten
BlaBlaCar
17:000tim.20
Marbella
17:20Málaga-Aeropuerto
25 kr1Enkelresa
0 byten
BlaBlaCar
23:400tim.20
Marbella
00:00Málaga-Aeropuerto
25 kr1Enkelresa
0 byten
BlaBlaCar
13:000tim.20
Marbella
13:20Málaga-Aeropuerto
37 kr1Enkelresa
0 byten
BlaBlaCar
08:000tim.20
Marbella
08:20Málaga-Aeropuerto
37 kr1Enkelresa
0 byten

Reseinformation

Jämför buss och tåg för Marbella till Málaga-Aeropuerto

Omio rekommenderar att boka med buss, det populäraste valet bland Omio-användare för att ta sig från Marbella till Málaga-Aeropuerto. Om det är låga priser du är ute efter, välj buss med priser från 89kr. Ni som har ont om tid kan boka med buss, vilket tar er fram på 39m. Biljettens prisklass beror på vilket färdmedel du väljer: genomsnittspriset för buss är 89kr och för tåg är det173kr.

Sträcka: 40 km

Jämför bus med

Populärast
Buss
Tåg

94kr

Genomsnittspris

Billigast

276kr

Genomsnittspris

1h 9m

Genomsnittlig restid

Snabbast

39m

Ombord

+

30m

Extra tid*

3h 36m

Genomsnittlig restid

3h 6m

Ombord

+

30m

Extra tid*

Direkta resor

Direkta resor

Aktuella avgångar

Busstider Marbella–Málaga-Aeropuerto

Tabellen nedan visar avgångar i realtid för resor frånMarbella till Málaga-Aeropuerto bussar idag, lördag 20 december. Du kan också uppdatera resultaten nedan manuellt för att se uppdaterade resor med buss.

Senast uppdaterad kl. 03:16
LeverantörAvgårRestidAnländerByten
Biljetter
avanzaNORMAL.05:40 Marbella, Estación de Autobuses
0tim.40
06:20 Málaga, Av. del Comandante García Morato (Aeropuerto - Llegadas T3)0 bytendirekt
avanzaNORMAL.06:30 Marbella, Estación de Autobuses
0tim.40
07:10 Málaga, Av. del Comandante García Morato (Aeropuerto - Llegadas T3)0 bytendirekt
avanzaEXPRESS.07:15 Marbella, Estación de Autobuses
0tim.40
07:55 Málaga, Av. del Comandante García Morato (Aeropuerto - Llegadas T3)0 bytendirekt
avanzaNORMAL.09:55 Marbella, Estación de Autobuses
0tim.40
10:35 Málaga, Av. del Comandante García Morato (Aeropuerto - Llegadas T3)0 bytendirekt
avanzaNORMAL.10:45 Marbella, Estación de Autobuses
0tim.40
11:25 Málaga, Av. del Comandante García Morato (Aeropuerto - Llegadas T3)0 bytendirekt
avanzaNORMAL.11:30 Marbella, Estación de Autobuses
0tim.40
12:10 Málaga, Av. del Comandante García Morato (Aeropuerto - Llegadas T3)0 bytendirekt
avanzaNORMAL.11:45 Marbella, Estación de Autobuses
0tim.40
12:25 Málaga, Av. del Comandante García Morato (Aeropuerto - Llegadas T3)0 bytendirekt
avanzaEXPRESS.12:20 Marbella, Estación de Autobuses
0tim.40
13:00 Málaga, Av. del Comandante García Morato (Aeropuerto - Llegadas T3)0 bytendirekt
avanzaNORMAL.12:50 Marbella, Estación de Autobuses
0tim.40
13:30 Málaga, Av. del Comandante García Morato (Aeropuerto - Llegadas T3)0 bytendirekt
avanzaNORMAL.13:25 Marbella, Estación de Autobuses
0tim.40
14:05 Málaga, Av. del Comandante García Morato (Aeropuerto - Llegadas T3)0 bytendirekt
avanzaNORMAL.14:00 Marbella, Estación de Autobuses
0tim.40
14:40 Málaga, Av. del Comandante García Morato (Aeropuerto - Llegadas T3)0 bytendirekt
avanzaNORMAL.14:15 Marbella, Estación de Autobuses
0tim.40
14:55 Málaga, Av. del Comandante García Morato (Aeropuerto - Llegadas T3)0 bytendirekt
avanzaNORMAL.14:45 Marbella, Estación de Autobuses
0tim.40
15:25 Málaga, Av. del Comandante García Morato (Aeropuerto - Llegadas T3)0 bytendirekt
avanzaNORMAL.16:15 Marbella, Estación de Autobuses
0tim.40
16:55 Málaga, Av. del Comandante García Morato (Aeropuerto - Llegadas T3)0 bytendirekt
avanzaMULTIMEDIA.16:50 Marbella, Estación de Autobuses
0tim.40
17:30 Málaga, Av. del Comandante García Morato (Aeropuerto - Llegadas T3)0 bytendirekt
avanzaEXPRESS.17:20 Marbella, Estación de Autobuses
0tim.40
18:00 Málaga, Av. del Comandante García Morato (Aeropuerto - Llegadas T3)0 bytendirekt
avanzaNORMAL.19:00 Marbella, Estación de Autobuses
0tim.40
19:40 Málaga, Av. del Comandante García Morato (Aeropuerto - Llegadas T3)0 bytendirekt
avanzaNORMAL.20:25 Marbella, Estación de Autobuses
0tim.40
21:05 Málaga, Av. del Comandante García Morato (Aeropuerto - Llegadas T3)0 bytendirekt

Detta är den sista bussen för dagen.

Finn alla datum och tider för denna resa

JÄMFÖR Priser för olika transportsätt

Jämför priser för buss och tåg under de kommande tre veckorna. Få en snabb överblick av de bästa erbjudandena, hitta de lägsta priserna och välj det alternativ som passar din budget.

sön
21 dec.
mån
22 dec.
tis
23 dec.
ons
24 dec.
tors
25 dec.
fre
26 dec.
lör
27 dec.
sön
28 dec.
mån
29 dec.
tis
30 dec.
ons
31 dec.
tors
01 jan.
fre
02 jan.
lör
03 jan.

Reseinformation

Översikt: Buss från Marbella till Málaga-Aeropuerto

SpanienSpanien
SpanienSpanien
Icon of bus

Bussar från Marbella till Málaga-Aeropuerto avgår i genomsnitt 25 gånger per dag och tar cirka 39m. Billiga bussbiljetter för den här resan kostar från 89kr om du bokar i förväg.

Det finns 25 bussar per dag. Tidigaste buss avgår 07:40, och senaste 21:55. Snabbaste buss täcker distansen 40 km på 35m.

Priserna är de lägsta priserna i ekonomiklass som hittades på Omio. Tidiga bokningar innebär ofta lägre priser. Priserna ändras dagligen och kanske inte alltid är tillgängliga. Rabattkort, bussresor och bokningsavgifter inkluderas ej.
Prisinformation
Sträcka
40 km
Genomsnittlig restid med buss
39m
Lägsta biljettpris
89kr
Bussar per dag
25
Direktbussar
25
Snabbaste buss
35m
Första buss
07:40
Sista buss
21:55
Priserna är de lägsta priserna i ekonomiklass som hittades på Omio. Tidiga bokningar innebär ofta lägre priser. Priserna ändras dagligen och kanske inte alltid är tillgängliga. Rabattkort, bussresor och bokningsavgifter inkluderas ej.
Prisinformation

Bussbolag: Avanza, BlaBlaCar från Marbella till Málaga-AeropuertoDu kan resa med buss mellan Marbella och Málaga-Aeropuerto med Avanza, BlaBlaCar från så lite som 89kr. När du söker efter tidtabeller och biljetter visar Omio dig den bästa resan.

Avanza

Information
Avanza är ett av de mest populära bussbolagen i Spanien, som erbjuder rutter över hela landet och till Portugal. Avanza har en stor flotta av bussar som sträcker sig från Standardbussen med luftkonditionering och underhållning ombord till Express-, Multimedia-, Multimedia Plus- och Multimedia VIP-bussar, som beroende på rutt inkluderar WiFi, toaletter, ytterligare underhållning och mycket mer. Dessutom är Avanzas standard enkelbiljett prisvärd och passar varje budget för din resa.
Bagage- och avbokningspolicy
Genomsnittlig varaktighet
40m
Billigaste pris
58kr
Avanza frekvens
22 per dag
Bagage ingår
En handbagage upp till 10 kg och en incheckad väska upp till 25 kg.
Extra bagage
Extra bagage kan köpas till mot avgift.
Avbokningspolicy
Du kan avboka din biljett upp till 24 timmar före avgång för en delvis återbetalning. Ingen återbetalning för avbokningar inom 24 timmar.
Bekvämligheter ombord på bussen
Wifi
Mat ombord
Platsbokning
Toaletter
USB-kontakt
Tillgänglighet
Bistånd; Prioriterad ombordstigning; Tillgängliga sittplatser.
Cyklar
Cyklar är tillåtna; ytterligare avgifter kan tillkomma.
Husdjur
Små husdjur tillåtna i bärare; Ledarhundar reser gratis.

BlaBlaCar

Information
BlaBlaCar är en fransk online-marknadsplats för samåkning, som kopplar samman förare med lediga platser och passagerare som reser till samma destination för att dela kostnader. Företaget grundades 2006 och verkar i Europa och Latinamerika, med 26 miljoner aktiva medlemmar. Plattformen inkluderar också BlaBlaCar Bus, en intercity-bussservice. BlaBlaCars namn kommer från deras betygssystem för förarnas pratsamhet: "Bla" för tyst, "BlaBla" för pratsam och "BlaBlaBla" för mycket pratsam. Företaget strävar efter att vara den ledande marknadsplatsen för delad resa, och erbjuder prisvärda och hållbara lösningar genom att kombinera samåkning med busresor.
Bagage- och avbokningspolicy
BlaBlaCar frekvens
5 per dag

Restips: Bussar från Marbella till Málaga-Aeropuerto

Hitta svar på de vanligaste frågorna om att resa från Marbella till Málaga-Aeropuerto med buss. Från restider och biljettpriser till direkta förbindelser, första och sista avgångar, och till och med om rutten är naturskön eller inte. Våra svar täcker allt du behöver för att planera din resa. Denna guide hjälper dig att resa smartare och säkrare, oavsett om du letar efter snabbaste buss, det billigaste alternativet eller tips för att få ut det mesta av ditt besök till Málaga-Aeropuerto.

FAQs
Billiga buss biljetter från Marbella till Málaga-Aeropuerto kan kosta från så lite som 89 kr när du bokar i förväg. Det genomsnittliga buss biljettpriset för Marbella till Málaga-Aeropuerto är 89 kr; men priserna varierar beroende på tid på dagen och klass och de tenderar att vara dyrare på dagen.
I genomsnitt tar det 40 min   att resa från Marbella till Málaga-Aeropuerto med buss, för den 39 km långa resa, men restiden kan variera om du reser på helger och helgdagar.
Den första buss från Marbella till Málaga-Aeropuerto avgår kl 06: 30.
Den senaste buss från Marbella till Málaga-Aeropuerto avgår kl 21: 50.
Ja, det finns 21 direkt buss om dagen från Marbella till Málaga-Aeropuerto med Avanza. Scheman kan variera på helgdagar eller helger med färre direkta buss.
När du tar en buss från Marbella till Málaga-Aeropuerto, kan du lita på Avanza eller BlaBlaCar för det bästa sättet att ta dig till Málaga-Aeropuerto. Du kan också kolla alla möjliga bussleverantörer som erbjuder en tjänst från Marbella till Málaga-Aeropuerto och jämföra de bekvämligheter de erbjuder innan du köper en buss biljett.
En dagsutflykt till Málaga-Aeropuerto från Marbella är värt att göra med en restid på 40 min åt varje håll. Kolla med Omio-appen   det bästa sättet att resa.
Den billigaste månaden för en buss från Marbella till Málaga-Aeropuerto är augusti.
Ja, du kan ta en buss till Málaga-Aeropuerto från Marbella.
Nej, buss från Marbella till Málaga-Aeropuerto har inga tillgänglighetsalternativ.
Nej, det finns inga toaletter ombord på buss från Marbella till Málaga-Aeropuerto.
Nej, cyklar är inte tillåtna ombord på buss från Marbella till Málaga-Aeropuerto.

Följ dessa tips för att hitta de billigaste bussbiljetterna för din resa från Marbella till Málaga-Aeropuerto:

  • Boka i förväg: Biljetter är ofta billigare när man bokar tidigt.
  • Var flexibel med datum och tider: Att resa under låg trafik eller på vardagar kan hjälpa dig att spara pengar.
  • Använd våra sökfilter: Sortera resultaten efter pris för att snabbt hitta de mest prisvärda alternativen.
  • Leta efter specialerbjudanden eller rabatter: Kolla efter erbjudanden eller rabatter på vår webbplats och i vår app.
  • Börja söka nu och jämför biljettpriser för att hitta det bästa erbjudandet!

    Ja, det går att köpa mat ombord på buss från Marbella till Málaga-Aeropuerto.
    Nej, baggage för buss från Marbella till Málaga-Aeropuerto måste bokas i förväg.
    Nej, det finns inga extra bagagealternativ för buss från Marbella till Málaga-Aeropuerto.
    Tyvärr är husdjur inte tillåtna på buss från Marbella till Málaga-Aeropuerto.
    Nej, det finns inga USB-uttag ombord på buss från Marbella till Málaga-Aeropuerto.
    Nej, det finns inget WiFi ombord på buss från Marbella till Málaga-Aeropuerto.

    populära busstationer

    Viktiga stationer och flygplatser för denna resa

    Marbella
    Málaga
    Marbella, Estación de Autobuses
    information
    Marbella, Hospital Costa Del Sol (A-7)
    information
    Marbella, Av. Juan Carlos I (Rotonda Hospital)
    information

    Bussar från Marbella till Málaga-Aeropuerto: relaterad information

    Här är några andra källor som kanske har den information du behöver

    HemBussarBussar i SpanienBussar Marbella Málaga-Aeropuerto

    Omio appen gör det enkelt att planera resor

    Vi tar dig var du än vill åka. Från tåguppdateringar i realtid till mobilbiljetter, så är vår innovativa app det ideala sättet att planera och hålla koll på dina resor.

    ios-badge
    android-badge
    Hand With Phone