De billigaste och snabbaste bussarna från Luxemburg till Düsseldorf Hauptbahnhof
Lägsta priset
199kr
Genomsnittspris
292kr
Snabbaste resan
4 tim. 35 m
Genomsnittlig restid
6 tim. 25 m
Bussar per dag
2
Distans
185 km
Det bästa sättet att få ett billigt pris är att boka din biljett så långt i förväg som möjligt och att undvika att resa i rusningstrafik.
En genomsnittlig biljett från Luxemburg till Düsseldorf Hauptbahnhof kostar omkring 292kr om du köper den samma dag, men de billigaste biljetterna du kan hitta ligger på 199kr.
Av 2 bussar som avgår från Luxemburg till Düsseldorf Hauptbahnhof dagligen så är 2 direktbussar, så det är ganska enkelt att undvika resor där du måste byta på vägen.
Den ons 05 nov. kör direktbussarna sträckan på 185 km på i genomsnitt 6 tim. 25 m , men om du åker vid rätt tidpunkt kan vissa bussar ta dig dit på bara 4 tim. 35 m .
De långsammaste bussarna tar 8 tim. 15 m och innebär vanligtvis ett byte eller två längs vägen, men du kanske kan spara några slantar om du är på en budget.




Reseinformation
Jämför tåg, buss och flyg för Luxemburg till Düsseldorf Hauptbahnhof
Omio rekommenderar att boka med tåg, det populäraste valet bland Omio-användare för att ta sig från Luxemburg till Düsseldorf Hauptbahnhof. Om det är låga priser du är ute efter, välj buss med priser från 152kr. Ni som har ont om tid kan boka med buss, vilket tar er fram på 3h 39m. Biljettens prisklass beror på vilket färdmedel du väljer: genomsnittspriset för buss är 152kr och för flyg är det985kr.
Sträcka: 185 km
Jämför bus med
| Buss | Populärast Tåg | Flyg |
|---|---|---|
248kr Genomsnittspris Billigast | 585kr Genomsnittspris | 2592kr Genomsnittspris |
4h 9m Genomsnittlig restid Snabbast 3h 39m Ombord + 30m Extra tid* | 4h 20m Genomsnittlig restid 3h 50m Ombord + 30m Extra tid* | 14h 20m Genomsnittlig restid 11h 20m Ombord + 3h 0m Extra tid* |
Direkta resor | Direkta resor | Direkta resor |
Aktuella avgångar
Busstider Luxemburg–Düsseldorf Hauptbahnhof
| Leverantör | Avgår | Restid | Anländer | Byten | Biljetter |
|---|---|---|---|---|---|
![]() | 08:40 Luxemburg | 8tim.15 | 16:55 Düsseldorf Hauptbahnhof | 0 bytendirekt | |
![]() | 11:15 Luxemburg | 4tim.35 | 15:50 Düsseldorf Hauptbahnhof | 0 bytendirekt | |
Detta är den sista bussen för dagen. | |||||
Finn alla datum och tider för denna resa
JÄMFÖR Priser för olika transportsätt
05 nov.
06 nov.
07 nov.
08 nov.
09 nov.
10 nov.
11 nov.
12 nov.
13 nov.
14 nov.
15 nov.
16 nov.
17 nov.
18 nov.
Reseinformation
Översikt: Buss från Luxemburg till Düsseldorf Hauptbahnhof
Sträcka 185 km |
Genomsnittlig restid med buss 3h 39m |
Lägsta biljettpris 152kr |
Bussar per dag 3 |
Direktbussar 2 |
Snabbaste buss 4h 35m |
Första buss 11:15 |
Sista buss 21:25 |
Bussbolag: FlixBus, BlaBlaCar från Luxemburg till Düsseldorf HauptbahnhofDu kan resa med buss mellan Luxemburg och Düsseldorf Hauptbahnhof med FlixBus, BlaBlaCar från så lite som 152kr. När du söker efter tidtabeller och biljetter visar Omio dig den bästa resan.
FlixBus
BlaBlaCar
Restips: Bussar från Luxemburg till Düsseldorf Hauptbahnhof

Följ dessa tips för att hitta de billigaste bussbiljetterna för din resa från Luxemburg till Düsseldorf Hauptbahnhof:
Börja söka nu och jämför biljettpriser för att hitta det bästa erbjudandet!
populära busstationer
Viktiga stationer och flygplatser för denna resa
- 06.00-22.00
- Gratis Wi-Fi
- Cafeteria Bouillon (på stationen)
- Quick Bouillon (på stationen)
- Snack Express (på stationen).
- Finns vid huvudentrén.
- Hissar, ramper
- Finns på stationen.
- Buss: 1, 125, 144
De populäraste bussanslutningarna
Bussar från Luxemburg till Düsseldorf Hauptbahnhof: relaterad information
Här är några andra källor som kanske har den information du behöver
