Buss från Lissabon till Jerez de los Caballeros med Alsa

fre 19 juni
+ Lägg till returresa
Alsa
BlaBlaCar Bus
Vy Bus4You
FlixBus
Lanstrafiken
2 000 + resebolag
Alsa
BlaBlaCar Bus
Vy Bus4You
FlixBus
Lanstrafiken
2 000 + resebolag
QR-Code
Skanna för att hämta vår gratisapp
Använd vår app för att få liveuppdateringar om resor och boka mobilbiljetter för tåg, bussar, flyg och färjor.
App Store
rate4.9
42K betygsättningar
Google Play
rate4.6
136K omdömen

De billigaste och snabbaste bussarna från Lissabon till Jerez de los Caballeros

Visar tider och priser för 19 juni

Lägsta priset

421kr

Genomsnittspris

421kr

Snabbaste resan

7 tim. 20 m

Genomsnittlig restid

9 tim. 13 m

Bussar per dag

2

Distans

210 km

Billiga biljetter

Det bästa sättet att få ett billigt pris är att boka din biljett så långt i förväg som möjligt och att undvika att resa i rusningstrafik.

En genomsnittlig biljett från Lissabon till Jerez de los Caballeros kostar omkring 421kr om du köper den samma dag, men de billigaste biljetterna du kan hitta ligger på 421kr.

Snabba bussar

Det är svårt att ta sig från Lissabon till Jerez de los Caballeros utan åtminstone en transfer.

  • ALSA
    13:157tim.20
    Lissabon
    20:35Jerez De Los Caballero
    421 kr1Enkelresa
    1 byte
  • BlaBlaCar Bus
    23:0011tim.05
    Lissabon
    10:05Jerez De Los Caballero
    421 kr1Enkelresa
    1 byte

Aktuella avgångar

Busstider Lissabon–Jerez de los Caballeros

Tabellen nedan visar avgångar i realtid för resor från Lissabon till Jerez de los Caballeros bussar imorgon, fredag 19 juni. Du kan också uppdatera resultaten nedan manuellt för att se uppdaterade resor med buss.

Senast uppdaterad kl.
LeverantörAvgårRestidAnländerByten
Biljetter
ALSA13:15 Lissabon
7tim.20
20:35 Jerez De Los Caballero1 byte

Detta är den sista bussen för dagen.

Finn alla datum och tider för denna resa

JÄMFÖR Priser för olika transportsätt

Jämför priser för buss under de kommande tre veckorna. Få en snabb överblick av de bästa erbjudandena, hitta de lägsta priserna och välj det alternativ som passar din budget.

fre
19 juni
lör
20 juni
sön
21 juni
mån
22 juni
tis
23 juni
ons
24 juni
tors
25 juni

Varför ska man boka från Lissabon till Jerez de los Caballeros bussar med Omio?

Alsa liksom BlaBlaCar Bus erbjuder bussar tjänster från Lissabon till Jerez de los Caballeros.
Omio är en officiell biljettåterförsäljare för alla dina resealternativ från Lissabon till Jerez de los Caballeros.

Varför ska man boka med Omio istället för Alsa?

  • Jämför med andra leverantörer: På Omio kan du inte bara köpa biljetter till Alsa, utan också jämföra biljetter till exempelvis BlaBlaCar Bus för att hitta det bästa alternativet för din resa från Lissabon till Jerez de los Caballeros.
  • Utformad för internationella resenärer: Omio finns på ditt språk och erbjuder kundtjänst dygnet runt. Vi erbjuder flera betalningsalternativ, inklusive PayPal, kreditkort och banköverföring, i din föredragna valuta.

Varför bör man boka med Omio istället för Checkmybus, Rome2rio eller Busbud?

  • Jämför med andra leverantörer: På Omio kan du också jämföra biljetter från exempelvis BlaBlaCar Bus för att hitta det bästa alternativet för din resa från Lissabon till Jerez de los Caballeros.

Reseinformation

Översikt: Buss från Lissabon till Jerez de los Caballeros

PortugalPortugal
SpanienSpanien
Icon of bus

Bussar från Lissabon till Jerez de los Caballeros avgår i genomsnitt 2 gånger per dag och tar cirka 5h 20m. Billiga bussbiljetter för den här resan kostar från 260kr om du bokar i förväg.

Tidigaste buss avgår 08:45, och senaste 09:45. Snabbaste buss täcker distansen 210 km på 6h 25m.

Priserna är de lägsta priserna i ekonomiklass som hittades på Omio. Tidiga bokningar innebär ofta lägre priser. Priserna ändras dagligen och kanske inte alltid är tillgängliga. Rabattkort, bussresor och bokningsavgifter inkluderas ej.
Prisinformation
Sträcka
210 km
Genomsnittlig restid med buss
5h 20m
Lägsta biljettpris
260kr
Bussar per dag
2
Snabbaste buss
6h 25m
Första buss
8:45
Sista buss
9:45
Billigaste månaden
maj
Billigaste dagen
fre
Högsäsong
apr. - juni
Lågsäsong
okt. - dec.
Priserna är de lägsta priserna i ekonomiklass som hittades på Omio. Tidiga bokningar innebär ofta lägre priser. Priserna ändras dagligen och kanske inte alltid är tillgängliga. Rabattkort, bussresor och bokningsavgifter inkluderas ej.
Prisinformation

Bussbolag: Alsa, BlaBlaCar Bus från Lissabon till Jerez de los CaballerosDu kan resa med buss mellan Lissabon och Jerez de los Caballeros med Alsa, BlaBlaCar Bus från så lite som 260kr. När du söker efter tidtabeller och biljetter visar Omio dig den bästa resan.

Alsa

Information
Alsa är den främsta leverantören av busstransport i Spanien och ett dotterbolag till Storbritanniens National Express. Det driver ett omfattande nätverk av regionala, nationella och internationella rutter, som transporterar mer än 300 miljoner passagerare årligen. Alsas moderna flotta erbjuder olika nivåer av komfort och bekvämligheter. De standard Alsa Normal-bussarna inkluderar gratis Wi-Fi, toaletter ombord, fotstöd och underhållning. För en mer premiumupplevelse erbjuder Alsa Supra, Alsa Eurobus och Alsa Premium-tjänster förbättrad komfort och lyxiga funktioner.
Bagage- och avbokningspolicy
Genomsnittlig varaktighet
6h 25m
Billigaste pris
260kr
Alsa frekvens
2 per dag
Bagage ingår
En handbagage upp till 10 kg och en incheckad väska upp till 25 kg.
Extra bagage
Extra bagage kan köpas till mot avgift.
Avbokningspolicy
Du kan avboka din biljett upp till 48 timmar före avgång för en delvis återbetalning. Ändringar tillåtna mot en avgift.
Bekvämligheter ombord på bussen
Wifi
Mat ombord
Platsbokning
Toaletter
USB-kontakt
Tillgänglighet
Bistånd; Prioriterad ombordstigning; Tillgängliga sittplatser.
Cyklar
Cyklar är tillåtna mot en extra avgift; måste packas.
Husdjur
Små husdjur tillåtna i bärare; Större husdjur måste resa i lastrummet.

BlaBlaCar Bus

Information
BlaBlaCar Bus (tidigare känt som Ouibus eller iDBUS) är ett långdistansbussföretag som verkar i 10 europeiska länder och kopplar samman över 300 destinationer. Som ett dotterbolag till det franska samåkningsföretaget BlaBlaCar erbjuder det bekväm resa med standardfaciliteter som luftkonditionering, toaletter, USB- och strömuttag för att ladda enheter, extra benutrymme och justerbara säten. Gratis Wi-Fi finns tillgängligt på utvalda rutter. BlaBlaCar Bus erbjuder endast en standardbiljett, som tillåter passagerare att ta med en handbagage och upp till två incheckade väskor per person.
Bagage- och avbokningspolicy
Genomsnittlig varaktighet
11h 5m
Billigaste pris
421kr
BlaBlaCar Bus frekvens
1 per dag
Bagage ingår
En handbagage upp till 7 kg och en incheckad väska upp till 20 kg.
Extra bagage
Extra bagage kan köpas till mot avgift.
Avbokningspolicy
Du kan avboka din biljett upp till 30 minuter före avgång för återbetalning i form av en kupong.
Bekvämligheter ombord på bussen
Wifi
Mat ombord
Platsbokning
Toaletter
USB-kontakt
Tillgänglighet
Bistånd; Prioriterad ombordstigning; Tillgängliga sittplatser.
Cyklar
Cyklar är tillåtna; ytterligare avgifter kan tillkomma.

Restips: Bussar från Lissabon till Jerez de los Caballeros

Hitta svar på de vanligaste frågorna om att resa från Lissabon till Jerez de los Caballeros med buss. Från restider och biljettpriser till direkta förbindelser, första och sista avgångar, och till och med om rutten är naturskön eller inte. Våra svar täcker allt du behöver för att planera din resa. Denna guide hjälper dig att resa smartare och säkrare, oavsett om du letar efter snabbaste buss, det billigaste alternativet eller tips för att få ut det mesta av ditt besök till Jerez de los Caballeros.

FAQs
Billiga bussbiljetter från Lissabon till Jerez de los Caballeros kan kosta från så lite som 260kr när du bokar i förväg. Det genomsnittliga bussbiljettpriset mellan Lissabon och Jerez de los Caballeros är 301kr; men priserna varierar beroende på tid på dagen och klass, och de tenderar att vara dyrare på själva avresedagen.
I genomsnitt tar det 6h 25m att resa från Lissabon till Jerez de los Caballeros med buss, för den 210 km långa rutten, men restiden kan variera om du reser på helger och helgdagar.
Den tidigaste bussen från Lissabon till Jerez de los Caballeros avgår klockan 8:45.
Den senaste bussen från Lissabon till Jerez de los Caballeros avgår klockan 9:45.
Det går 2 bussar om dagen från Lissabon till Jerez de los Caballeros som kräver minst ett byte med Alsa, BlaBlaCar Bus. Tidtabellen kan variera på helgdagar eller helger med färre bussar.
När du tar en buss från Lissabon till Jerez de los Caballeros, kan du räkna med Alsa, BlaBlaCar Bus för det bästa sättet att ta dig till Jerez de los Caballeros. Du kan också kolla alla möjliga bussbolag som trafikerar sträckan mellan Lissabon och Jerez de los Caballeros och jämföra de bekvämligheter de erbjuder innan du köper en bussbiljett.
En resa till Jerez de los Caballeros från Lissabon är värd att göra men inte som en dagsutflykt med en restid på 6h 25m åt varje håll. Kolla i Omio-appen för det bästa sättet att resa.
Den billigaste månaden att åka buss från Lissabon till Jerez de los Caballeros är maj.
Ja, du kan resa med buss mellan Lissabon och Jerez de los Caballeros.
Ja, följande tillgänglighetsalternativ finns när du reser med buss från Lissabon till Jerez de los Caballeros:
  • Alsa
    • Bistånd
    • Prioriterad ombordstigning
    • Tillgängliga sittplatser.
  • BlaBlaCar Bus
    • Bistånd
    • Prioriterad ombordstigning
    • Tillgängliga sittplatser.
Ja, det finns toaletter ombord på bussar från Lissabon till Jerez de los Caballeros som trafikeras av Alsa, BlaBlaCar Bus.
Huruvida du kan avboka din bussbiljett från Lissabon till Jerez de los Caballeros beror på bussbolaget:
  • Alsa
    • Du kan avboka din biljett upp till 48 timmar före avgång för en delvis återbetalning. Ändringar tillåtna mot en avgift.
  • BlaBlaCar Bus
    • Du kan avboka din biljett upp till 30 minuter före avgång för återbetalning i form av en kupong.
Ja, cyklar är tillåtna ombord på bussar som trafikeras av Alsa, BlaBlaCar Bus.
Biljetter är ofta billigare när du bokar tidigt. Att resa under lågtrafik eller på vardagar kan hjälpa dig att spara pengar. Sortera resultaten efter pris för att snabbt hitta de mest prisvärda alternativen. Kolla efter erbjudanden eller rabatter på vår webbplats och i vår app.
Nej, det går inte att köpa mat ombord på bussar från Lissabon till Jerez de los Caballeros.
Ja, följande bagagealternativ ingår när du bokar en bussbiljett från Lissabon till Jerez de los Caballeros:
  • Alsa
    • En handbagage upp till 10 kg och en incheckad väska upp till 25 kg.
  • BlaBlaCar Bus
    • En handbagage upp till 7 kg och en incheckad väska upp till 20 kg.
Ja, följande extra bagagealternativ är tillgängliga när du bokar en bussbiljett från Lissabon till Jerez de los Caballeros:
  • Alsa
    • Extra bagage kan köpas till mot avgift.
  • BlaBlaCar Bus
    • Extra bagage kan köpas till mot avgift.
Ja, du kan ta med ditt husdjur på bussar från Lissabon till Jerez de los Caballeros. Följande villkor gäller:
  • Alsa
    • Små husdjur tillåtna i bärare
    • Större husdjur måste resa i lastrummet.
Du kan reservera din sittplats på bussar från Lissabon till Jerez de los Caballeros med följande bussbolag: Alsa, BlaBlaCar Bus
Ja, det finns USB-uttag ombord på bussar från Lissabon till Jerez de los Caballeros som trafikeras av följande bussbolag: Alsa, BlaBlaCar Bus.
Ja, det finns WiFi ombord på bussar från Lissabon till Jerez de los Caballeros som trafikeras av följande bussbolag: Alsa, BlaBlaCar Bus.

populära busstationer

Viktiga stationer och flygplatser för denna resa

Lissabon
Jerez de los Caballeros
Den stora busstationen för avgångar i Lissabon är Lisboa, Gare Oriente. Hitta all information du behöver veta om tjänster, bekvämligheter och anslutningar på Lisboa, Gare Oriente för din resa från Lissabon till Jerez de los Caballeros.
Lisboa, Gare OrienteWifiParkeringMatsalBankomatTaxiTillgänglighetToalettBiljettkontor
Bekvämligheter vid busstationen
WifiWifi
ParkeringParkering
MatsalMatsal
BankomatBankomat
TaxiTaxi
TillgänglighetTillgänglighet
ToalettToalett
BiljettkontorBiljettkontor
information
ticketOfficeHours
Biljettkontorstider
  • 06.00-23.00
ticketOfficeHours
Avstånd till centrum
6 km
carConnection
Med bil
Av. Dom João II
Wifi
Wifi
  • Gratis Wi-Fi
Matsal
Matsal
  • Cafeteria Gare Oriente (på stationen)
  • Restaurante Portugália (0.5 km)
  • Pizzeria Luzzo Oriente (0.7 km).
Taxi
Taxi
  • Finns utanför huvudentrén
Tillgänglighet
Tillgänglighet
  • Hissar, ramper
Toalett
Toalett
  • Finns på stationen
Alternativ för kollektivtrafik för Lisboa, Gare Oriente
  • Buss: 705, 725, 744, 759, 782 Tunnelbana: Röda tåget: Regionalt, Intercity, Alfa Pendular
Bekvämligheter vid busstationen
WifiWifi
ParkeringParkering
MatsalMatsal
BankomatBankomat
TaxiTaxi
TillgänglighetTillgänglighet
ToalettToalett
BiljettkontorBiljettkontor
information
ticketOfficeHours
Biljettkontorstider
  • 06.00-23.00
ticketOfficeHours
Avstånd till centrum
4 km
carConnection
Med bil
Marechal Humberto Delgado-torget
Wifi
Wifi
  • Gratis Wi-Fi
Matsal
Matsal
  • Cafeteria Sete Rios (på stationen)
  • Restaurante O Padeiro (0.5 km)
  • Tasca da Esquina (0.7 km).
Taxi
Taxi
  • Finns utanför huvudentrén
Tillgänglighet
Tillgänglighet
  • Hissar, ramper
Toalett
Toalett
  • Finns på stationen
Alternativ för kollektivtrafik för Lisboa, Terminal Rodoviário de Sete Rios
  • Buss: 726, 731, 746, 755, 758 Tunnelbana: Blue Train: Sintra

Bussar från Lissabon till Jerez de los Caballeros: relaterad information

Här är några andra källor som kanske har den information du behöver

HemBussarBussar i SpanienBussar Lissabon Jerez de los Caballeros

Omio appen gör det enkelt att planera resor

Vi tar dig var du än vill åka. Från tåguppdateringar i realtid till mobilbiljetter, så är vår innovativa app det ideala sättet att planera och hålla koll på dina resor.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone