Buss från Hamburg till Paris-Charles de Gaulle flygplats med FlixBus

fre 19 dec.
+ Lägg till returresa
FlixBus
BlaBlaCar
Vy Bus4You
Alsa
Avanza
1 000 + resebolag
FlixBus
BlaBlaCar
Vy Bus4You
Alsa
Avanza
1 000 + resebolag
QR-Code
Skanna för att hämta vår gratisapp
Använd vår app för att få liveuppdateringar om resor och boka mobilbiljetter för tåg, bussar, flyg och färjor.
App Store
rate4.9
42K betygsättningar
Google Play
rate4.6
136K omdömen

De billigaste och snabbaste bussarna från Hamburg till Paris-Charles de Gaulle flygplats

Visar tider och priser för 21 dec.

Lägsta priset

669kr

Genomsnittspris

715kr

Snabbaste resan

15 tim. 5 m

Genomsnittlig restid

15 tim. 58 m

Bussar per dag

4

Distans

725 km

Billiga biljetter

Det bästa sättet att få ett billigt pris är att boka din biljett så långt i förväg som möjligt och att undvika att resa i rusningstrafik.

En genomsnittlig biljett från Hamburg till Paris-Charles de Gaulle flygplats kostar omkring 715kr om du köper den samma dag, men de billigaste biljetterna du kan hitta ligger på 669kr.

Snabba bussar

Av 4 bussar som avgår från Hamburg till Paris-Charles de Gaulle flygplats dagligen så är 4 direktbussar, så det är ganska enkelt att undvika resor där du måste byta på vägen.

Den sön 21 dec. kör direktbussarna sträckan på 725 km på i genomsnitt 15 tim. 58 m , men om du åker vid rätt tidpunkt kan vissa bussar ta dig dit på bara 15 tim. 5 m .

De långsammaste bussarna tar 17 tim. och innebär vanligtvis ett byte eller två längs vägen, men du kanske kan spara några slantar om du är på en budget.

FlixBus
18:0015tim.05
Hamburg
09:05Paris-Charles de Gaulle flygplats
669 kr1Enkelresa
0 byten
FlixBus
02:2515tim.10
Hamburg
17:35Paris-Charles de Gaulle flygplats
670 kr1Enkelresa
0 byten
FlixBus
10:5517tim.00
Hamburg
03:55Paris-Charles de Gaulle flygplats
688 kr1Enkelresa
0 byten
FlixBus
19:0016tim.35
Hamburg
11:35Paris-Charles de Gaulle flygplats
832 kr1Enkelresa
0 byten

Reseinformation

Jämför tåg, buss och flyg för Hamburg till Paris-Charles de Gaulle flygplats

Omio rekommenderar att boka med flyg, det populäraste valet bland Omio-användare för att ta sig från Hamburg till Paris-Charles de Gaulle flygplats. Om det är låga priser du är ute efter, välj buss med priser från 393kr. Ni som har ont om tid kan boka med flyg, vilket tar er fram på 2h 22m. Biljettens prisklass beror på vilket färdmedel du väljer: genomsnittspriset för buss är 393kr och för flyg är det751kr.

Sträcka: 725 km

Jämför bus med

Buss
Populärast
Flyg
Tåg

790kr

Genomsnittspris

Billigast

1921kr

Genomsnittspris

1350kr

Genomsnittspris

12h 0m

Genomsnittlig restid

11h 30m

Ombord

+

30m

Extra tid*

5h 22m

Genomsnittlig restid

Snabbast

2h 22m

Ombord

+

3h 0m

Extra tid*

10h 19m

Genomsnittlig restid

9h 49m

Ombord

+

30m

Extra tid*

FlixBus

Mest populära bussbolaget

Eurowings

Mest populära flygbolaget

Deutsche Bahn

Mest populära tågbolaget

Direkta resor

Direkta resor

Direkta resor

Aktuella avgångar

Busstider Hamburg–Paris-Charles de Gaulle flygplats

Tabellen nedan visar avgångar i realtid för resor frånHamburg till Paris-Charles de Gaulle flygplats bussar idag, lördag 20 december. Du kan också uppdatera resultaten nedan manuellt för att se uppdaterade resor med buss.

Senast uppdaterad kl. 01:29
LeverantörAvgårRestidAnländerByten
Biljetter
meinfernbus_flixbus06:49 Hamburg
14tim.26
21:15 Paris-Charles de Gaulle flygplats0 bytendirekt
meinfernbus_flixbus07:01 Hamburg
14tim.14
21:15 Paris-Charles de Gaulle flygplats0 bytendirekt
meinfernbus_flixbus10:55 Hamburg
17tim.00
03:55 Paris-Charles de Gaulle flygplats0 bytendirekt
meinfernbus_flixbus13:05 Hamburg
15tim.10
04:15 Paris-Charles de Gaulle flygplats0 bytendirekt
meinfernbus_flixbus18:00 Hamburg
15tim.05
09:05 Paris-Charles de Gaulle flygplats0 bytendirekt

Finn alla datum och tider för denna resa

JÄMFÖR Priser för olika transportsätt

Jämför priser för tåg, buss och flyg under de kommande tre veckorna. Få en snabb överblick av de bästa erbjudandena, hitta de lägsta priserna och välj det alternativ som passar din budget.

sön
21 dec.
mån
22 dec.
tis
23 dec.
ons
24 dec.
tors
25 dec.
fre
26 dec.
lör
27 dec.
sön
28 dec.
mån
29 dec.
tis
30 dec.
ons
31 dec.
tors
01 jan.
fre
02 jan.
lör
03 jan.

Reseinformation

Översikt: Buss från Hamburg till Paris-Charles de Gaulle flygplats

TysklandTyskland
FrankrikeFrankrike
Icon of bus

Bussar från Hamburg till Paris-Charles de Gaulle flygplats avgår i genomsnitt 10 gånger per dag och tar cirka 11h 30m. Billiga bussbiljetter för den här resan kostar från 393kr om du bokar i förväg.

Tidigaste buss avgår 02:25, och senaste 20:30. Snabbaste buss täcker distansen 725 km på 14h 14m.

Priserna är de lägsta priserna i ekonomiklass som hittades på Omio. Tidiga bokningar innebär ofta lägre priser. Priserna ändras dagligen och kanske inte alltid är tillgängliga. Rabattkort, bussresor och bokningsavgifter inkluderas ej.
Prisinformation
Sträcka
725 km
Genomsnittlig restid med buss
11h 30m
Lägsta biljettpris
393kr
Bussar per dag
10
Snabbaste buss
14h 14m
Första buss
02:25
Sista buss
20:30
Priserna är de lägsta priserna i ekonomiklass som hittades på Omio. Tidiga bokningar innebär ofta lägre priser. Priserna ändras dagligen och kanske inte alltid är tillgängliga. Rabattkort, bussresor och bokningsavgifter inkluderas ej.
Prisinformation

Bussbolag: FlixBus, BlaBlaCar från Hamburg till Paris-Charles de Gaulle flygplatsDu kan resa med buss mellan Hamburg och Paris-Charles de Gaulle flygplats med FlixBus, BlaBlaCar från så lite som 393kr. När du söker efter tidtabeller och biljetter visar Omio dig den bästa resan.

FlixBus

Information
FlixBus är ett av Europas ledande lågkostnadsbussföretag, grundat i Tyskland och erbjuder nu långdistansresor över hela Europa och USA. Förutom sitt omfattande dagsnätverk, kör FlixBus även nattbussar på utvalda europeiska rutter. Standardfaciliteter inkluderar gratis Wi-Fi, eluttag för att ladda enheter, extra benutrymme, bagageutrymme och toaletter ombord, med snacks och drycker tillgängliga för köp. FlixBus erbjuder en enda standardbiljett för alla rutter, som inkluderar en handbagage och en incheckad väska per passagerare. Ytterligare avgifter tillkommer för extra bagage och för att reservera specifika platser, såsom Extra Seats, Table Seats eller Panorama Seats. Denna kombination av prisvärdhet, komfort och bred täckning gör FlixBus till ett populärt val för budgetmedvetna resenärer.
Bagage- och avbokningspolicy
Genomsnittlig varaktighet
14h 14m
Billigaste pris
381kr
FlixBus frekvens
10 per dag
Bagage ingår
En handbagage upp till 7 kg (42x30x18 cm) och en incheckad väska upp till 20 kg (80x50x30 cm).
Extra bagage
Extra bagage kan köpas till mot avgift.
Avbokningspolicy
Du kan avboka din biljett upp till 15 minuter före avgång och få en kupong för framtida resor. Begäran om återbetalning för förseningar över 120 minuter är möjliga.
Bekvämligheter ombord på bussen
Wifi
Mat ombord
Platsbokning
Toaletter
USB-kontakt
Tillgänglighet
Bistånd; Prioriterad ombordstigning; Rullstolsanpassade bussar.
Cyklar
Cyklar är tillåtna mot en avgift; måste bokas.
Husdjur
Små husdjur i vagnar tillåtna; Ledarhundar reser gratis.

BlaBlaCar

Information
BlaBlaCar är en fransk online-marknadsplats för samåkning, som kopplar samman förare med lediga platser och passagerare som reser till samma destination för att dela kostnader. Företaget grundades 2006 och verkar i Europa och Latinamerika, med 26 miljoner aktiva medlemmar. Plattformen inkluderar också BlaBlaCar Bus, en intercity-bussservice. BlaBlaCars namn kommer från deras betygssystem för förarnas pratsamhet: "Bla" för tyst, "BlaBla" för pratsam och "BlaBlaBla" för mycket pratsam. Företaget strävar efter att vara den ledande marknadsplatsen för delad resa, och erbjuder prisvärda och hållbara lösningar genom att kombinera samåkning med busresor.
Bagage- och avbokningspolicy
BlaBlaCar frekvens
1 per dag

Restips: Bussar från Hamburg till Paris-Charles de Gaulle flygplats

Hitta svar på de vanligaste frågorna om att resa från Hamburg till Paris-Charles de Gaulle flygplats med buss. Från restider och biljettpriser till direkta förbindelser, första och sista avgångar, och till och med om rutten är naturskön eller inte. Våra svar täcker allt du behöver för att planera din resa. Denna guide hjälper dig att resa smartare och säkrare, oavsett om du letar efter snabbaste buss, det billigaste alternativet eller tips för att få ut det mesta av ditt besök till Paris-Charles de Gaulle flygplats.

FAQs
Billiga buss biljetter från Hamburg till Paris-Charles de Gaulle flygplats (CDG) kan kosta från så lite som 381 kr när du bokar i förväg. Det genomsnittliga buss biljettpriset för Hamburg till Paris-Charles de Gaulle flygplats (CDG) är 735 kr; men priserna varierar beroende på tid på dagen och klass och de tenderar att vara dyrare på dagen.
I genomsnitt tar det 14 h 5 min   att resa från Hamburg till Paris-Charles de Gaulle flygplats (CDG) med buss, för den 724 km långa tur, men restiden kan variera om du reser på helger och helgdagar.
Den tidigaste buss från Hamburg till Paris-Charles de Gaulle flygplats (CDG) avgår kl 01: 55.
Den senaste buss från Hamburg till Paris-Charles de Gaulle flygplats (CDG) avgår kl 21: 30.
Det finns 10 buss om dagen från Hamburg till Paris-Charles de Gaulle flygplats (CDG) som kräver minst en ändring med FlixBus eller BlaBlaCar. Scheman kan variera på helgdagar eller helger med färre buss.
När du tar en buss från Hamburg till Paris-Charles de Gaulle flygplats (CDG), kan du lita på FlixBus eller BlaBlaCar för det bästa sättet att ta dig till Paris-Charles de Gaulle flygplats (CDG). Du kan också kolla alla möjliga bussleverantörer som erbjuder en tjänst till Paris-Charles de Gaulle flygplats (CDG) från Hamburg och jämföra de bekvämligheter de erbjuder innan du köper en buss biljett.
Den billigaste månaden för en buss från Hamburg till Paris-Charles de Gaulle flygplats (CDG) är december.
Men du har alternativ eftersom du kan resa till Paris-Charles de Gaulle flygplats (CDG) från Hamburg på 3 olika sätt: tåg, buss eller flyg.
Nej, buss från Hamburg till Paris-Charles de Gaulle flygplats (CDG) har inga tillgänglighetsalternativ.
Nej, det finns inga toaletter ombord på buss från Hamburg till Paris-Charles de Gaulle flygplats (CDG).
Nej, cyklar är inte tillåtna ombord på buss från Hamburg till Paris-Charles de Gaulle flygplats (CDG).

Följ dessa tips för att hitta de billigaste bussbiljetterna för din resa från Hamburg till Paris-Charles de Gaulle flygplats (CDG):

  • Boka i förväg: Biljetter är ofta billigare när man bokar tidigt.
  • Var flexibel med datum och tider: Att resa under låg trafik eller på vardagar kan hjälpa dig att spara pengar.
  • Använd våra sökfilter: Sortera resultaten efter pris för att snabbt hitta de mest prisvärda alternativen.
  • Leta efter specialerbjudanden eller rabatter: Kolla efter erbjudanden eller rabatter på vår webbplats och i vår app.
  • Börja söka nu och jämför biljettpriser för att hitta det bästa erbjudandet!

    Ja, det går att köpa mat ombord på buss från Hamburg till Paris-Charles de Gaulle flygplats (CDG).
    Nej, baggage för buss från Hamburg till Paris-Charles de Gaulle flygplats (CDG) måste bokas i förväg.
    Nej, det finns inga extra bagagealternativ för buss från Hamburg till Paris-Charles de Gaulle flygplats (CDG).
    Tyvärr är husdjur inte tillåtna på buss från Hamburg till Paris-Charles de Gaulle flygplats (CDG).
    Nej, det finns inga USB-uttag ombord på buss från Hamburg till Paris-Charles de Gaulle flygplats (CDG).
    Nej, det finns inget WiFi ombord på buss från Hamburg till Paris-Charles de Gaulle flygplats (CDG).

    populära busstationer

    Viktiga stationer och flygplatser för denna resa

    Hamburg
    Paris
    Hamburg, Zentraler OmnibusbahnhofWifiParkeringMatsalBankomatTaxiTillgänglighetToalettBiljettkontor
    Bekvämligheter vid busstationen
    WifiWifi
    ParkeringParkering
    MatsalMatsal
    BankomatBankomat
    TaxiTaxi
    TillgänglighetTillgänglighet
    ToalettToalett
    BiljettkontorBiljettkontor
    information
    ticketOfficeHours
    Biljettkontorstider
    • 06.00-22.00
    ticketOfficeHours
    Avstånd till centrum
    2 km
    carConnection
    Med bil
    Adenauerallee
    Wifi
    Wifi
    • Gratis Wi-Fi
    Matsal
    Matsal
    • Cafeteria im ZOB (på stationen)
    • Burger Lounge (0.3 km)
    • Café Paris (0.5 km).
    Taxi
    Taxi
    • Finns utanför huvudentrén.
    Tillgänglighet
    Tillgänglighet
    • Hissar, ramper
    Toalett
    Toalett
    • Finns på stationen.
    Alternativ för kollektivtrafik för Hamburg, Zentraler Omnibusbahnhof
    • Buss: 3, 120, 124, 130 Tunnelbana: U1, U3 Tåg: S1, S21
    Hamburg, S Hamburg Airport
    information
    Bekvämligheter vid busstationen
    WifiWifi
    ParkeringParkering
    MatsalMatsal
    BankomatBankomat
    TaxiTaxi
    TillgänglighetTillgänglighet
    ToalettToalett
    BiljettkontorBiljettkontor
    information
    ticketOfficeHours
    Biljettkontorstider
    • 06.00-22.00
    ticketOfficeHours
    Avstånd till centrum
    2 km
    carConnection
    Med bil
    Hachmannplatz
    Wifi
    Wifi
    • Gratis Wi-Fi
    Matsal
    Matsal
    • McDonald's (på stationen)
    • Nordsee (på stationen).
    Taxi
    Taxi
    • Finns utanför huvudentrén.
    Tillgänglighet
    Tillgänglighet
    • Hissar, ramper
    Toalett
    Toalett
    • Finns på stationen.
    Alternativ för kollektivtrafik för Hamburg Hbf
    • Buss: 112, 120, 124 Tunnelbana: U1, U2, U3 Tåg: S1, S2, S3

    Mest populära bussar till och från Paris-Charles de Gaulle flygplats och Hamburg

    De populäraste bussanslutningarna

    HemBussarBussar i FrankrikeBussar Paris-Charles de Gaulle flygplatsBussar Hamburg Paris-Charles de Gaulle flygplats

    Omio appen gör det enkelt att planera resor

    Vi tar dig var du än vill åka. Från tåguppdateringar i realtid till mobilbiljetter, så är vår innovativa app det ideala sättet att planera och hålla koll på dina resor.

    ios-badge
    android-badge
    Hand With Phone