Bussar Fredericia Hamburg Hauptbahnhof

mån 22 juni
+ Lägg till returresa
Vy Bus4You
FlixBus
Lanstrafiken
BlaBlaCar Bus
Alsa
2 000 + resebolag
Vy Bus4You
FlixBus
Lanstrafiken
BlaBlaCar Bus
Alsa
2 000 + resebolag
QR-Code
Skanna för att hämta vår gratisapp
Använd vår app för att få liveuppdateringar om resor och boka mobilbiljetter för tåg, bussar, flyg och färjor.
App Store
rate4.9
42K betygsättningar
Google Play
rate4.6
136K omdömen

De billigaste och snabbaste bussarna från Fredericia till Hamburg Hauptbahnhof

Visar tider och priser för 22 juni

Lägsta priset

614kr

Genomsnittspris

614kr

Snabbaste resan

9 tim. 40 m

Genomsnittlig restid

9 tim. 40 m

Bussar per dag

1

Distans

224 km

Billiga biljetter

Det bästa sättet att få ett billigt pris är att boka din biljett så långt i förväg som möjligt och att undvika att resa i rusningstrafik.

En genomsnittlig biljett från Fredericia till Hamburg Hauptbahnhof kostar omkring 614kr om du köper den samma dag, men de billigaste biljetterna du kan hitta ligger på 614kr.

Snabba bussar

Det är svårt att ta sig från Fredericia till Hamburg Hauptbahnhof utan åtminstone en transfer.

  • FlixBusFlixBus · FlixBus
    10:109tim.40
    Middelfart, Skovsvinget (Burger King)
    19:50Hamburg, Zentraler Omnibusbahnhof
    614 kr1Enkelresa
    1 byte

Reseinformation

Jämför tåg, buss och flyg för Fredericia till Hamburg Hauptbahnhof

Omio rekommenderar att boka med tåg, det populäraste valet bland Omio-användare för att ta sig från Fredericia till Hamburg Hauptbahnhof. Om det är låga priser du är ute efter, välj buss med priser från 380kr. Ni som har ont om tid kan boka med tåg, vilket tar er fram på 3h 16m. Biljettens prisklass beror på vilket färdmedel du väljer: genomsnittspriset för buss är 380kr och för flyg är det4903kr.

Sträcka: 224 km

Jämför bus med

Buss
Populärast
Tåg
Flyg

558kr

Genomsnittspris

Billigast

562kr

Genomsnittspris

4903kr

Genomsnittspris

10h 42m

Genomsnittlig restid

10h 12m

Ombord

+

30m

Extra tid*

3h 46m

Genomsnittlig restid

Snabbast

3h 16m

Ombord

+

30m

Extra tid*

6h 50m

Genomsnittlig restid

3h 50m

Ombord

+

3h 0m

Extra tid*

Direkta resor

Direkta resor

Direkta resor

Aktuella avgångar

Busstider Fredericia–Hamburg Hauptbahnhof

Tabellen nedan visar avgångar i realtid för resor frånFredericia till Hamburg Hauptbahnhof bussar idag, söndag 21 juni. Du kan också uppdatera resultaten nedan manuellt för att se uppdaterade resor med buss.

Senast uppdaterad kl.
LeverantörAvgårRestidAnländerByten
Biljetter
FlixBus14:40 Fredericia
10tim.15
0:55 Hamburg Hauptbahnhof0 bytendirekt
måndag 22 juni
FlixBusFlixBus · FlixBus10:10 Middelfart, Skovsvinget (Burger King)
9tim.40
19:50 Hamburg, Zentraler Omnibusbahnhof1 byte

Detta är den sista bussen för dagen.

Finn alla datum och tider för denna resa

JÄMFÖR Priser för olika transportsätt

Jämför priser för tåg, buss och flyg under de kommande tre veckorna. Få en snabb överblick av de bästa erbjudandena, hitta de lägsta priserna och välj det alternativ som passar din budget.

mån
22 juni
tis
23 juni
ons
24 juni
tors
25 juni
fre
26 juni
lör
27 juni
sön
28 juni

Reseinformation

Översikt: Buss från Fredericia till Hamburg Hauptbahnhof

DanmarkDanmark
TysklandTyskland
Icon of bus

Bussar från Fredericia till Hamburg Hauptbahnhof avgår i genomsnitt 3 gånger per dag och tar cirka 10h 12m. Billiga bussbiljetter för den här resan kostar från 380kr om du bokar i förväg.

Det finns 1 bussar per dag. Tidigaste buss avgår 07:41, och senaste 14:40. Snabbaste buss täcker distansen 224 km på 3h 54m.

Priserna är de lägsta priserna i ekonomiklass som hittades på Omio. Tidiga bokningar innebär ofta lägre priser. Priserna ändras dagligen och kanske inte alltid är tillgängliga. Rabattkort, bussresor och bokningsavgifter inkluderas ej.
Prisinformation
Sträcka
224 km
Genomsnittlig restid med buss
10h 12m
Lägsta biljettpris
380kr
Bussar per dag
3
Direktbussar
1
Snabbaste buss
3h 54m
Första buss
7:41
Sista buss
14:40
Billigaste månaden
mars
Billigaste dagen
fre
Högsäsong
juli - sep.
Lågsäsong
okt. - dec.
Mest trafikerade dag
lör
Minst trafikerade dag
mån
Priserna är de lägsta priserna i ekonomiklass som hittades på Omio. Tidiga bokningar innebär ofta lägre priser. Priserna ändras dagligen och kanske inte alltid är tillgängliga. Rabattkort, bussresor och bokningsavgifter inkluderas ej.
Prisinformation

Restips: Bussar från Fredericia till Hamburg Hauptbahnhof

Hitta svar på de vanligaste frågorna om att resa från Fredericia till Hamburg Hauptbahnhof med buss. Från restider och biljettpriser till direkta förbindelser, första och sista avgångar, och till och med om rutten är naturskön eller inte. Våra svar täcker allt du behöver för att planera din resa. Denna guide hjälper dig att resa smartare och säkrare, oavsett om du letar efter snabbaste buss, det billigaste alternativet eller tips för att få ut det mesta av ditt besök till Hamburg Hauptbahnhof.

FAQs
Billiga bussbiljetter från Fredericia till Hamburg Hauptbahnhof kan kosta från så lite som 380kr när du bokar i förväg. Det genomsnittliga bussbiljettpriset mellan Fredericia och Hamburg Hauptbahnhof är 558kr; men priserna varierar beroende på tid på dagen och klass, och de tenderar att vara dyrare på själva avresedagen.
I genomsnitt tar det 3h 54m att resa från Fredericia till Hamburg Hauptbahnhof med buss, för den 224 km långa rutten, men restiden kan variera om du reser på helger och helgdagar.
Den tidigaste bussen från Fredericia till Hamburg Hauptbahnhof avgår klockan 7:41.
Den senaste bussen från Fredericia till Hamburg Hauptbahnhof avgår klockan 14:40.
En resa till Hamburg Hauptbahnhof från Fredericia är värd att göra men inte som en dagsutflykt med en restid på 3h 54m åt varje håll. Kolla i Omio-appen för det bästa sättet att resa.
Den billigaste månaden att åka buss från Fredericia till Hamburg Hauptbahnhof är mars.
Det är användbart att jämföra dina alternativ eftersom det finns 3 sätt att resa mellan Fredericia och Hamburg Hauptbahnhof inklusive att resa med tåg, buss och flyg.
Nej, bussar från Fredericia till Hamburg Hauptbahnhof har inga tillgänglighetsalternativ.
Nej, det finns inga toaletter ombord på bussar från Fredericia till Hamburg Hauptbahnhof.
Nej, cyklar är inte tillåtna ombord på bussar mellan Fredericia och Hamburg Hauptbahnhof.
Biljetter är ofta billigare när du bokar tidigt. Att resa under lågtrafik eller på vardagar kan hjälpa dig att spara pengar. Sortera resultaten efter pris för att snabbt hitta de mest prisvärda alternativen. Kolla efter erbjudanden eller rabatter på vår webbplats och i vår app.
Ja, det går att köpa mat ombord på bussar från Fredericia till Hamburg Hauptbahnhof.
Nej, bagage på bussar från Fredericia till Hamburg Hauptbahnhof måste bokas i förväg.
Nej, det finns inga extra bagagealternativ för bussar från Fredericia till Hamburg Hauptbahnhof.
Tyvärr är husdjur inte tillåtna på bussar från Fredericia till Hamburg Hauptbahnhof.
Nej, det finns inga USB-uttag ombord på bussar från Fredericia till Hamburg Hauptbahnhof.
Nej, det finns inget WiFi ombord på bussar från Fredericia till Hamburg Hauptbahnhof.

Bussar från Fredericia till Hamburg Hauptbahnhof: relaterad information

Här är några andra källor som kanske har den information du behöver

Mest populära bussar till och från Hamburg Hauptbahnhof och Fredericia

HemBussarBussar i TysklandBussar Fredericia Hamburg Hauptbahnhof

Omio appen gör det enkelt att planera resor

Vi tar dig var du än vill åka. Från tåguppdateringar i realtid till mobilbiljetter, så är vår innovativa app det ideala sättet att planera och hålla koll på dina resor.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone