De billigaste och snabbaste bussarna från Toledo till Ciudad Real
Lägsta priset
144kr
Genomsnittspris
144kr
Snabbaste resan
1 tim. 35 m
Genomsnittlig restid
1 tim. 35 m
Bussar per dag
2
Distans
98 km
Det bästa sättet att få ett billigt pris är att boka din biljett så långt i förväg som möjligt och att undvika att resa i rusningstrafik.
En genomsnittlig biljett från Toledo till Ciudad Real kostar omkring 144kr om du köper den samma dag, men de billigaste biljetterna du kan hitta ligger på 144kr.
Av 2 bussar som avgår från Toledo till Ciudad Real dagligen så är 2 direktbussar, så det är ganska enkelt att undvika resor där du måste byta på vägen.
Den ons 20 maj kör direktbussarna sträckan på 98 km på i genomsnitt 1 tim. 35 m , men om du åker vid rätt tidpunkt kan vissa bussar ta dig dit på bara 1 tim. 35 m .
De långsammaste bussarna tar 1 tim. 35 m och innebär vanligtvis ett byte eller två längs vägen, men du kanske kan spara några slantar om du är på en budget.
BASE7:001tim.35Toledo, Estación de Autobuses8:35Ciudad Real, Estación de Autobuses144 kr1Enkelresa0 byten
BASE16:301tim.35Toledo, Estación de Autobuses18:05Ciudad Real, Estación de Autobuses144 kr1Enkelresa0 byten
BASE7:001tim.35Toledo, Estación de Autobuses8:35Ciudad Real, Estación de Autobuses144 kr1Enkelresa0 byten
BASE16:301tim.35Toledo, Estación de Autobuses18:05Ciudad Real, Estación de Autobuses144 kr1Enkelresa0 byten
Aktuella avgångar
Busstider Toledo–Ciudad Real
Tabellen nedan visar avgångar i realtid för resor frånToledo till Ciudad Real bussar idag, tisdag 19 maj. Du kan också uppdatera resultaten nedan manuellt för att se uppdaterade resor med buss.
| Leverantör | Avgår | Restid | Anländer | Byten | Biljetter |
|---|---|---|---|---|---|
BASE | 16:30 Toledo, Estación de Autobuses | 1tim.35 | 18:05 Ciudad Real, Estación de Autobuses | 0 bytendirekt | |
| onsdag 20 maj | |||||
BASE | 7:00 Toledo, Estación de Autobuses | 1tim.35 | 8:35 Ciudad Real, Estación de Autobuses | 0 bytendirekt | |
Detta är den sista bussen för dagen. | |||||
Finn alla datum och tider för denna resa
JÄMFÖR Priser för olika transportsätt
Jämför priser för buss under de kommande tre veckorna. Få en snabb överblick av de bästa erbjudandena, hitta de lägsta priserna och välj det alternativ som passar din budget.
20 maj
21 maj
22 maj
23 maj
24 maj
25 maj
26 maj
27 maj
28 maj
29 maj
30 maj
31 maj
01 juni
02 juni
Varför ska man boka från Toledo till Ciudad Real bussar med Omio?
Varför ska man boka med Omio istället för Grupo Interbus?
- Utformad för internationella resenärer: Omio finns på ditt språk och erbjuder kundtjänst dygnet runt. Vi erbjuder flera betalningsalternativ, inklusive PayPal, kreditkort och banköverföring, i din föredragna valuta.
Reseinformation
Översikt: Buss från Toledo till Ciudad Real
Bussar från Toledo till Ciudad Real avgår i genomsnitt 6 gånger per dag och tar cirka 1h 32m. Billiga bussbiljetter för den här resan kostar från 129kr om du bokar i förväg.
Det finns 6 bussar per dag. Tidigaste buss avgår 07:00, och senaste 20:15. Snabbaste buss täcker distansen 98 km på 1h 35m.
Sträcka 98 km |
Genomsnittlig restid med buss 1h 32m |
Lägsta biljettpris 129kr |
Bussar per dag 6 |
Direktbussar 6 |
Snabbaste buss 1h 35m |
Första buss 7:00 |
Sista buss 20:15 |
Billigaste månaden feb. |
Billigaste dagen mån |
Högsäsong juli - sep. |
Lågsäsong okt. - dec. |
Mest trafikerade dag tors |
Minst trafikerade dag sön |
Bästa tid att boka 21 dagar |
Bussbolag: Grupo Interbus, BlaBlaCar från Toledo till Ciudad RealDu kan resa med buss mellan Toledo och Ciudad Real med Grupo Interbus, BlaBlaCar från så lite som 129kr. När du söker efter tidtabeller och biljetter visar Omio dig den bästa resan.
Grupo Interbus
BlaBlaCar
Restips: Bussar från Toledo till Ciudad Real
Hitta svar på de vanligaste frågorna om att resa från Toledo till Ciudad Real med buss. Från restider och biljettpriser till direkta förbindelser, första och sista avgångar, och till och med om rutten är naturskön eller inte. Våra svar täcker allt du behöver för att planera din resa. Denna guide hjälper dig att resa smartare och säkrare, oavsett om du letar efter snabbaste buss, det billigaste alternativet eller tips för att få ut det mesta av ditt besök till Ciudad Real.

- Grupo Interbus
- Bistånd
- Prioriterade sittplatser
- Tillgängliga toaletter.
- Grupo Interbus
- Du kan avboka din biljett upp till 24 timmar före avgång för full återbetalning. Avbokningar inom 24 timmar medför en avgift på 50 %.
- Grupo Interbus
- En handbagage upp till 10 kg (55x40x20) och en incheckad väska upp till 20 kg (80x50x30).
- Grupo Interbus
- 10 € per extra påse.
- Grupo Interbus
- Små husdjur tillåtna i bärare
- Större husdjur måste vara kopplade och munkorg.
populära busstationer
Viktiga stationer och flygplatser för denna resa
- 06.00-22.00
- Gratis Wi-Fi
- Café de la Estación (på stationen)
- Restaurante El Trébol (0.5 km)
- Cervecería Lúpulo (0.7 km).
- Finns utanför huvudentrén.
- Hissar, ramper
- Finns på stationen.
- Buss: 5, 6, 9 Tåg: C1
De populäraste bussanslutningarna
Bussar från Toledo till Ciudad Real: relaterad information
Här är några andra källor som kanske har den information du behöver
