Buss från Sevilla-Santa Justa till Valencia Joaquín Sorolla med BlaBlaCar

tis 03 mars
+ Lägg till returresa
BlaBlaCar
Alsa
Vy Bus4You
FlixBus
Lanstrafiken
1 000 + resebolag
BlaBlaCar
Alsa
Vy Bus4You
FlixBus
Lanstrafiken
1 000 + resebolag
QR-Code
Skanna för att hämta vår gratisapp
Använd vår app för att få liveuppdateringar om resor och boka mobilbiljetter för tåg, bussar, flyg och färjor.
App Store
rate4.9
42K betygsättningar
Google Play
rate4.6
136K omdömen

De billigaste och snabbaste bussarna från Sevilla-Santa Justa till Valencia Joaquín Sorolla

Visar tider och priser för 05 mars

Lägsta priset

469kr

Genomsnittspris

870kr

Snabbaste resan

6 tim. 20 m

Genomsnittlig restid

9 tim. 44 m

Bussar per dag

12

Distans

539 km

Billiga biljetter

Det bästa sättet att få ett billigt pris är att boka din biljett så långt i förväg som möjligt och att undvika att resa i rusningstrafik.

En genomsnittlig biljett från Sevilla-Santa Justa till Valencia Joaquín Sorolla kostar omkring 870kr om du köper den samma dag, men de billigaste biljetterna du kan hitta ligger på 469kr.

Snabba bussar

Av 12 bussar som avgår från Sevilla-Santa Justa till Valencia Joaquín Sorolla dagligen så är 2 direktbussar, så det är ganska enkelt att undvika resor där du måste byta på vägen.

Den tors 05 mars kör direktbussarna sträckan på 539 km på i genomsnitt 9 tim. 44 m , men om du åker vid rätt tidpunkt kan vissa bussar ta dig dit på bara 6 tim. 20 m .

De långsammaste bussarna tar 12 tim. 10 m och innebär vanligtvis ett byte eller två längs vägen, men du kanske kan spara några slantar om du är på en budget.

BlaBlaCar
08:306tim.20
Sevilla-Santa Justa
14:50Valencia Joaquín Sorolla
469 kr1Enkelresa
0 byten
BlaBlaCar
08:007tim.40
Sevilla-Santa Justa
15:40Valencia Joaquín Sorolla
556 kr1Enkelresa
0 byten
AlsaNormal · Normal
22:0011tim.15
Sevilla, Estación de Autobuses (Plaza de Armas)
09:15Valencia, Estació d'autobusos
790 kr1Enkelresa
1 byte
AlsaNormal · Normal
09:3012tim.30
Sevilla, Estación de Autobuses (Plaza de Armas)
22:00Valencia, Estació d'autobusos
802 kr1Enkelresa
1 byte
AlsaNormal · Normal
09:5012tim.10
Sevilla, Aeropuerto De San Pablo (Terminal llegadas)
22:00Valencia, Estació d'autobusos
802 kr1Enkelresa
1 byte

Reseinformation

Jämför tåg, buss och flyg för Sevilla-Santa Justa till Valencia Joaquín Sorolla

Omio rekommenderar att boka med tåg, det populäraste valet bland Omio-användare för att ta sig från Sevilla-Santa Justa till Valencia Joaquín Sorolla. Om det är låga priser du är ute efter, välj tåg med priser från 214kr. Ni som har ont om tid kan boka med flyg, vilket tar er fram på 1h 53m. Biljettens prisklass beror på vilket färdmedel du väljer: genomsnittspriset för tåg är 214kr och för flyg är det340kr.

Sträcka: 539 km

Jämför bus med

Buss
Populärast
Tåg
Flyg

847kr

Genomsnittspris

842kr

Genomsnittspris

Billigast

1662kr

Genomsnittspris

9h 39m

Genomsnittlig restid

9h 9m

Ombord

+

30m

Extra tid*

5h 28m

Genomsnittlig restid

4h 58m

Ombord

+

30m

Extra tid*

4h 53m

Genomsnittlig restid

Snabbast

1h 53m

Ombord

+

3h 0m

Extra tid*

BlaBlaCar

Mest populära bussbolaget

AVE

Mest populära tågbolaget

Vueling Airlines

Mest populära flygbolaget

Direkta resor

Direkta resor

Direkta resor

Aktuella avgångar

Busstider Sevilla-Santa Justa–Valencia Joaquín Sorolla

Tabellen nedan visar avgångar i realtid för resor frånSevilla-Santa Justa till Valencia Joaquín Sorolla bussar idag, onsdag 4 mars. Du kan också uppdatera resultaten nedan manuellt för att se uppdaterade resor med buss.

Senast uppdaterad kl. 04:05
LeverantörAvgårRestidAnländerByten
Biljetter
alsaNormal · Normal08:30 Sevilla, Estación de Autobuses (Plaza de Armas)
12tim.30
21:00 Valencia, Estació d'autobusos1 byte
alsaNormal · Normal08:50 Sevilla, Aeropuerto De San Pablo (Terminal llegadas)
12tim.10
21:00 Valencia, Estació d'autobusos1 byte
alsaNormal · Normal10:45 Sevilla, Estación de Autobuses (Plaza de Armas)
12tim.30
23:15 Valencia, Estació d'autobusos1 byte
alsaNormal · Normal12:00 Sevilla, Estación de Autobuses (Plaza de Armas)
13tim.00
01:00 Valencia, Estació d'autobusos1 byte
alsaNormal · Normal18:00 Sevilla, Estación de Autobuses (Plaza de Armas)
12tim.15
06:15 Valencia, Estació d'autobusos1 byte
alsaNormal · Normal19:00 Sevilla, Estación de Autobuses (Plaza de Armas)
11tim.15
06:15 Valencia, Estació d'autobusos1 byte
alsaNormal · Normal21:00 Sevilla, Estación de Autobuses (Plaza de Armas)
13tim.30
10:30 Valencia, Estació d'autobusos1 byte
alsaNormal · Normal21:00 Sevilla, Estación de Autobuses (Plaza de Armas)
14tim.30
11:30 Valencia, Estació d'autobusos1 byte
alsaNormal · Normal21:00 Sevilla, Estación de Autobuses (Plaza de Armas)
11tim.15
08:15 Valencia, Estació d'autobusos1 byte

Detta är den sista bussen för dagen.

Finn alla datum och tider för denna resa

JÄMFÖR Priser för olika transportsätt

Jämför priser för tåg, buss och flyg under de kommande tre veckorna. Få en snabb överblick av de bästa erbjudandena, hitta de lägsta priserna och välj det alternativ som passar din budget.

ons
04 mars
tors
05 mars
fre
06 mars
lör
07 mars
sön
08 mars
mån
09 mars
tis
10 mars
ons
11 mars
tors
12 mars
fre
13 mars
lör
14 mars
sön
15 mars
mån
16 mars
tis
17 mars
ons
18 mars
tors
19 mars
fre
20 mars
lör
21 mars
sön
22 mars
mån
23 mars
tis
24 mars

Varför ska man boka från Sevilla-Santa Justa till Valencia Joaquín Sorolla bussar med Omio?

Alsa driver alla bussar från Sevilla-Santa Justa till Valencia Joaquín Sorolla.
Omio är en officiell biljettåterförsäljare för alla dina resealternativ från Sevilla-Santa Justa till Valencia Joaquín Sorolla.

Varför ska man boka med Omio istället för Alsa?

  • Utformad för internationella resenärer: Omio finns på ditt språk och erbjuder kundtjänst dygnet runt. Vi erbjuder flera betalningsalternativ, inklusive PayPal, kreditkort och banköverföring, i din föredragna valuta.
  • Jämför alla dina alternativ: Omio låter dig jämföra Alsa med alla tillgängliga resealternativ, som är train, bus och flight för att säkerställa att du får det bästa erbjudandet för din resa från Sevilla-Santa Justa till Valencia Joaquín Sorolla.

Varför bör man boka med Omio istället för Checkmybus, Rome2rio eller Busbud?

  • Flera transportmedel: Omio låter dig jämföra resealternativ, inklusive train, bus och flight, för att hitta det perfekta resealternativet från Sevilla-Santa Justa till Valencia Joaquín Sorolla.

Reseinformation

Översikt: Buss från Sevilla-Santa Justa till Valencia Joaquín Sorolla

SpanienSpanien
SpanienSpanien
Icon of bus

Bussar från Sevilla-Santa Justa till Valencia Joaquín Sorolla avgår i genomsnitt 12 gånger per dag och tar cirka 9h 9m. Billiga bussbiljetter för den här resan kostar från 785kr men du kan resa för endast 214kr och uppåt med tåg.

Det finns 2 bussar per dag. Tidigaste buss avgår 18:00, och senaste 21:00. Snabbaste buss täcker distansen 539 km på 11h 15m.

Priserna är de lägsta priserna i ekonomiklass som hittades på Omio. Tidiga bokningar innebär ofta lägre priser. Priserna ändras dagligen och kanske inte alltid är tillgängliga. Rabattkort, bussresor och bokningsavgifter inkluderas ej.
Prisinformation
Billigaste alternativa ressätt
Tåg från 214kr
Sträcka
539 km
Genomsnittlig restid med buss
9h 9m
Lägsta biljettpris
785kr
Bussar per dag
12
Direktbussar
2
Snabbaste buss
11h 15m
Första buss
18:00
Sista buss
21:00
Priserna är de lägsta priserna i ekonomiklass som hittades på Omio. Tidiga bokningar innebär ofta lägre priser. Priserna ändras dagligen och kanske inte alltid är tillgängliga. Rabattkort, bussresor och bokningsavgifter inkluderas ej.
Prisinformation
Billigaste alternativa ressätt
Tåg från 214kr

Bussbolag: BlaBlaCar, Alsa från Sevilla-Santa Justa till Valencia Joaquín SorollaDu kan resa med buss mellan Sevilla-Santa Justa och Valencia Joaquín Sorolla med BlaBlaCar, Alsa från så lite som 214kr. När du söker efter tidtabeller och biljetter visar Omio dig den bästa resan.

Alsa

Information
Alsa är den främsta leverantören av busstransport i Spanien och ett dotterbolag till Storbritanniens National Express. Det driver ett omfattande nätverk av regionala, nationella och internationella rutter, som transporterar mer än 300 miljoner passagerare årligen. Alsas moderna flotta erbjuder olika nivåer av komfort och bekvämligheter. De standard Alsa Normal-bussarna inkluderar gratis Wi-Fi, toaletter ombord, fotstöd och underhållning. För en mer premiumupplevelse erbjuder Alsa Supra, Alsa Eurobus och Alsa Premium-tjänster förbättrad komfort och lyxiga funktioner.
Bagage- och avbokningspolicy
Genomsnittlig varaktighet
11h 15m
Billigaste pris
785kr
Bagage ingår
En handbagage upp till 10 kg och en incheckad väska upp till 25 kg.
Extra bagage
Extra bagage kan köpas till mot avgift.
Avbokningspolicy
Du kan avboka din biljett upp till 48 timmar före avgång för en delvis återbetalning. Ändringar tillåtna mot en avgift.
Bekvämligheter ombord på bussen
Wifi
Mat ombord
Platsbokning
Toaletter
USB-kontakt
Tillgänglighet
Bistånd; Prioriterad ombordstigning; Tillgängliga sittplatser.
Cyklar
Cyklar är tillåtna mot en extra avgift; måste packas.
Husdjur
Små husdjur tillåtna i bärare; Större husdjur måste resa i lastrummet.

BlaBlaCar

Information
BlaBlaCar är en fransk online-marknadsplats för samåkning, som kopplar samman förare med lediga platser och passagerare som reser till samma destination för att dela kostnader. Företaget grundades 2006 och verkar i Europa och Latinamerika, med 26 miljoner aktiva medlemmar. Plattformen inkluderar också BlaBlaCar Bus, en intercity-bussservice. BlaBlaCars namn kommer från deras betygssystem för förarnas pratsamhet: "Bla" för tyst, "BlaBla" för pratsam och "BlaBlaBla" för mycket pratsam. Företaget strävar efter att vara den ledande marknadsplatsen för delad resa, och erbjuder prisvärda och hållbara lösningar genom att kombinera samåkning med busresor.
Bagage- och avbokningspolicy
BlaBlaCar frekvens
3 per dag

Restips: Bussar från Sevilla-Santa Justa till Valencia Joaquín Sorolla

Hitta svar på de vanligaste frågorna om att resa från Sevilla-Santa Justa till Valencia Joaquín Sorolla med buss. Från restider och biljettpriser till direkta förbindelser, första och sista avgångar, och till och med om rutten är naturskön eller inte. Våra svar täcker allt du behöver för att planera din resa. Denna guide hjälper dig att resa smartare och säkrare, oavsett om du letar efter snabbaste buss, det billigaste alternativet eller tips för att få ut det mesta av ditt besök till Valencia Joaquín Sorolla.

FAQs
Billiga bussbiljetter från Sevilla-Santa Justa till Valencia Joaquín Sorolla kan kosta från så lite som 785kr när du bokar i förväg. Det genomsnittliga bussbiljettpriset mellan Sevilla-Santa Justa och Valencia Joaquín Sorolla är 847kr; men priserna varierar beroende på tid på dagen och klass, och de tenderar att vara dyrare på själva avresedagen.
I genomsnitt tar det 11h 15m att resa från Sevilla-Santa Justa till Valencia Joaquín Sorolla med buss, för den 539 km långa rutten, men restiden kan variera om du reser på helger och helgdagar.
Den tidigaste bussen från Sevilla-Santa Justa till Valencia Joaquín Sorolla avgår klockan 18:00.
Den senaste bussen från Sevilla-Santa Justa till Valencia Joaquín Sorolla avgår klockan 21:00.
Ja, det går 2 direktbussar om dagen från Sevilla-Santa Justa till Valencia Joaquín Sorolla med BlaBlaCar. Tidtabellen kan variera på helgdagar eller helger med färre direktbussar.
När du tar en buss från Sevilla-Santa Justa till Valencia Joaquín Sorolla, kan du räkna med BlaBlaCar, Alsa för det bästa sättet att ta dig till Valencia Joaquín Sorolla. Du kan också kolla alla möjliga bussbolag som trafikerar sträckan mellan Sevilla-Santa Justa och Valencia Joaquín Sorolla och jämföra de bekvämligheter de erbjuder innan du köper en bussbiljett.
En resa till Valencia Joaquín Sorolla från Sevilla-Santa Justa är värd att göra men inte som en dagsutflykt med en restid på 11h 15m åt varje håll. Kolla i Omio-appen för det bästa sättet att resa.
Den billigaste månaden att åka buss från Sevilla-Santa Justa till Valencia Joaquín Sorolla är april.
Det är användbart att jämföra dina alternativ eftersom det finns 3 sätt att resa mellan Sevilla-Santa Justa och Valencia Joaquín Sorolla inklusive att resa med tåg, buss och flyg.
Ja, det finns toaletter ombord på bussar från Sevilla-Santa Justa till Valencia Joaquín Sorolla som trafikeras av Alsa.
Ja, följande tillgänglighetsalternativ finns när du reser med buss från Sevilla-Santa Justa till Valencia Joaquín Sorolla:
  • Alsa
    • Bistånd
    • Prioriterad ombordstigning
    • Tillgängliga sittplatser.
Huruvida du kan avboka din bussbiljett från Sevilla-Santa Justa till Valencia Joaquín Sorolla beror på bussbolaget:
  • Alsa
    • Du kan avboka din biljett upp till 48 timmar före avgång för en delvis återbetalning. Ändringar tillåtna mot en avgift.
Ja, cyklar är tillåtna ombord på bussar som trafikeras av Alsa.
Biljetter är ofta billigare när du bokar tidigt. Att resa under lågtrafik eller på vardagar kan hjälpa dig att spara pengar. Sortera resultaten efter pris för att snabbt hitta de mest prisvärda alternativen. Kolla efter erbjudanden eller rabatter på vår webbplats och i vår app.
Nej, det går inte att köpa mat ombord på bussar från Sevilla-Santa Justa till Valencia Joaquín Sorolla.
Ja, följande bagagealternativ ingår när du bokar en bussbiljett från Sevilla-Santa Justa till Valencia Joaquín Sorolla:
  • Alsa
    • En handbagage upp till 10 kg och en incheckad väska upp till 25 kg.
Ja, följande extra bagagealternativ är tillgängliga när du bokar en bussbiljett från Sevilla-Santa Justa till Valencia Joaquín Sorolla:
  • Alsa
    • Extra bagage kan köpas till mot avgift.
Ja, du kan ta med ditt husdjur på bussar från Sevilla-Santa Justa till Valencia Joaquín Sorolla. Följande villkor gäller:
  • Alsa
    • Små husdjur tillåtna i bärare
    • Större husdjur måste resa i lastrummet.
Du kan reservera din sittplats på bussar från Sevilla-Santa Justa till Valencia Joaquín Sorolla med följande bussbolag: Alsa
Ja, det finns USB-uttag ombord på bussar från Sevilla-Santa Justa till Valencia Joaquín Sorolla som trafikeras av följande bussbolag: Alsa.
Ja, det finns WiFi ombord på bussar från Sevilla-Santa Justa till Valencia Joaquín Sorolla som trafikeras av följande bussbolag: Alsa.

Bussar från Sevilla-Santa Justa till Valencia Joaquín Sorolla: relaterad information

Här är några andra källor som kanske har den information du behöver

HemBussarBussar i SpanienBussar Sevilla-Santa Justa Valencia Joaquín Sorolla

Omio appen gör det enkelt att planera resor

Vi tar dig var du än vill åka. Från tåguppdateringar i realtid till mobilbiljetter, så är vår innovativa app det ideala sättet att planera och hålla koll på dina resor.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone