Buss från San Vicente de la Barquera till San Sebastián med Alsa

tors 06 nov.
+ Lägg till returresa
Alsa
BlaBlaCar
Autobuses La Cantabrica
Jimenez
Vy Bus4You
1 000 + resebolag
Alsa
BlaBlaCar
Autobuses La Cantabrica
Jimenez
Vy Bus4You
1 000 + resebolag
QR-Code
Skanna för att hämta vår gratisapp
Använd vår app för att få liveuppdateringar om resor och boka mobilbiljetter för tåg, bussar, flyg och färjor.
App Store
rate4.9
42K betygsättningar
Google Play
rate4.6
136K omdömen

De billigaste och snabbaste bussarna från San Vicente de la Barquera till San Sebastián

Visar tider och priser för 07 nov.

Lägsta priset

243kr

Genomsnittspris

244kr

Snabbaste resan

4 tim. 5 m

Genomsnittlig restid

4 tim. 53 m

Bussar per dag

3

Distans

196 km

Billiga biljetter

Det bästa sättet att få ett billigt pris är att boka din biljett så långt i förväg som möjligt och att undvika att resa i rusningstrafik.

En genomsnittlig biljett från San Vicente de la Barquera till San Sebastián kostar omkring 244kr om du köper den samma dag, men de billigaste biljetterna du kan hitta ligger på 243kr.

Snabba bussar

Av 3 bussar som avgår från San Vicente de la Barquera till San Sebastián dagligen så är 3 direktbussar, så det är ganska enkelt att undvika resor där du måste byta på vägen.

Den fre 07 nov. kör direktbussarna sträckan på 196 km på i genomsnitt 4 tim. 53 m , men om du åker vid rätt tidpunkt kan vissa bussar ta dig dit på bara 4 tim. 5 m .

De långsammaste bussarna tar 5 tim. 25 m och innebär vanligtvis ett byte eller två längs vägen, men du kanske kan spara några slantar om du är på en budget.

Alsa
12:105tim.10
San Vicente de la Barquera
17:20San Sebastián
243 kr1Enkelresa
0 byten
Alsa
08:405tim.25
San Vicente de la Barquera
14:05San Sebastián
243 kr1Enkelresa
0 byten
Alsa
15:254tim.05
San Vicente de la Barquera
19:30San Sebastián
244 kr1Enkelresa
0 byten

Reseinformation

Jämför tåg och buss för San Vicente de la Barquera till San Sebastián

Omio rekommenderar att boka med buss, det populäraste valet bland Omio-användare för att ta sig från San Vicente de la Barquera till San Sebastián. Om det är låga priser du är ute efter, välj tåg med priser från 211kr. Ni som har ont om tid kan boka med buss, vilket tar er fram på 3h 28m. Biljettens prisklass beror på vilket färdmedel du väljer: genomsnittspriset för tåg är 211kr och för buss är det243kr.

Sträcka: 196 km

Jämför bus med

Populärast
Buss
Tåg

250kr

Genomsnittspris

211kr

Genomsnittspris

Billigast

3h 58m

Genomsnittlig restid

Snabbast

3h 28m

Ombord

+

30m

Extra tid*

14h 31m

Genomsnittlig restid

14h 1m

Ombord

+

30m

Extra tid*

Direkta resor

Direkta resor

Aktuella avgångar

Busstider San Vicente de la Barquera–San Sebastián

Tabellen nedan visar avgångar i realtid för resor frånSan Vicente de la Barquera till San Sebastián bussar idag, torsdag 6 november. Du kan också uppdatera resultaten nedan manuellt för att se uppdaterade resor med buss.

Senast uppdaterad kl. 01:05
LeverantörAvgårRestidAnländerByten
Biljetter
alsa12:10 San Vicente de la Barquera
5tim.40
17:50 San Sebastián0 bytendirekt

Detta är den sista bussen för dagen.

Finn alla datum och tider för denna resa

JÄMFÖR Priser för olika transportsätt

Jämför priser för tåg och buss under de kommande tre veckorna. Få en snabb överblick av de bästa erbjudandena, hitta de lägsta priserna och välj det alternativ som passar din budget.

fre
07 nov.
lör
08 nov.
sön
09 nov.
mån
10 nov.
tis
11 nov.
ons
12 nov.
tors
13 nov.

Reseinformation

Översikt: Buss från San Vicente de la Barquera till San Sebastián

SpanienSpanien
SpanienSpanien
Icon of bus

Bussar från San Vicente de la Barquera till San Sebastián avgår i genomsnitt 5 gånger per dag och tar cirka 3h 28m. Billiga bussbiljetter för den här resan kostar från 243kr men du kan resa för endast 211kr och uppåt med tåg.

Det finns 3 bussar per dag. Tidigaste buss avgår 08:15, och senaste 17:25. Snabbaste buss täcker distansen 196 km på 4h 5m.

Priserna är de lägsta priserna i ekonomiklass som hittades på Omio. Tidiga bokningar innebär ofta lägre priser. Priserna ändras dagligen och kanske inte alltid är tillgängliga. Rabattkort, bussresor och bokningsavgifter inkluderas ej.
Prisinformation
Billigaste alternativa ressätt
Tåg från 211kr
Sträcka
196 km
Genomsnittlig restid med buss
3h 28m
Lägsta biljettpris
243kr
Bussar per dag
5
Direktbussar
3
Snabbaste buss
4h 5m
Första buss
08:15
Sista buss
17:25
Priserna är de lägsta priserna i ekonomiklass som hittades på Omio. Tidiga bokningar innebär ofta lägre priser. Priserna ändras dagligen och kanske inte alltid är tillgängliga. Rabattkort, bussresor och bokningsavgifter inkluderas ej.
Prisinformation
Billigaste alternativa ressätt
Tåg från 211kr

Bussbolag: Alsa, BlaBlaCar, Autobuses La Cantabrica, Jimenez från San Vicente de la Barquera till San SebastiánDu kan resa med buss mellan San Vicente de la Barquera och San Sebastián med Alsa, BlaBlaCar, Autobuses La Cantabrica, Jimenez från så lite som 211kr. När du söker efter tidtabeller och biljetter visar Omio dig den bästa resan.

Alsa

Information
Alsa är den främsta leverantören av busstransport i Spanien och ett dotterbolag till Storbritanniens National Express. Det driver ett omfattande nätverk av regionala, nationella och internationella rutter, som transporterar mer än 300 miljoner passagerare årligen. Alsas moderna flotta erbjuder olika nivåer av komfort och bekvämligheter. De standard Alsa Normal-bussarna inkluderar gratis Wi-Fi, toaletter ombord, fotstöd och underhållning. För en mer premiumupplevelse erbjuder Alsa Supra, Alsa Eurobus och Alsa Premium-tjänster förbättrad komfort och lyxiga funktioner.
Bagage- och avbokningspolicy
Genomsnittlig varaktighet
4h 5m
Billigaste pris
243kr
Alsa frekvens
3 per dag
Bagage ingår
En handbagage upp till 10 kg och en incheckad väska upp till 25 kg.
Extra bagage
Extra bagage kan köpas till mot avgift.
Avbokningspolicy
Du kan avboka din biljett upp till 48 timmar före avgång för en delvis återbetalning. Ändringar tillåtna mot en avgift.
Bekvämligheter ombord på bussen
Wifi
Mat ombord
Platsbokning
Toaletter
USB-kontakt
Tillgänglighet
Bistånd; Prioriterad ombordstigning; Tillgängliga sittplatser.
Cyklar
Cyklar är tillåtna mot en extra avgift; måste packas.
Husdjur
Små husdjur tillåtna i bärare; Större husdjur måste resa i lastrummet.

Jimenez

Information
Jimenez, även känd som Autobuses Jimenez eller Jimenez Dorado, är ett bussföretag som främst är baserat i Spanien och erbjuder många rutter med fokus på servicekvalitet, pålitlighet och punktlighet. De trafikerar rutter som förbinder stora spanska städer som Madrid, Zaragoza, Valencia, Logroño och San Sebastian. Utöver vanlig passagerartransport erbjuder Jimenez Dorado även bussuthyrning för olika tillfällen, inklusive företagsevenemang, skolrutter och transporter. Deras bussar erbjuder vanligtvis bekvämligheter som fällbara säten, luftkonditionering och strömuttag.
Bagage- och avbokningspolicy
Genomsnittlig varaktighet
11h 0m
Billigaste pris
246kr
Jimenez frekvens
1 per dag
Bagage ingår
En handbagageväska upp till 10 kg (55x40x20) och en incheckad väska upp till 25 kg (80x50x30) ingår.
Extra bagage
Ytterligare bagage kan transporteras mot en extra avgift.
Bagageförvaring
Det finns en chans att bussbolagets förare kommer att ta ut en extra avgift för att förvara bagage i facket, med priser som varierar beroende på rutt.
Avbokningspolicy
Biljetter kan avbokas med en avgift: 10% avdrag om avbokning sker mer än 48 timmar före avresa, 20% avdrag om avbokning sker mellan 48 och 2 timmar före avresa, och ingen återbetalning om avbokning sker inom 2 timmar före avresa.
Återbetalningar
Om företaget avbokar tjänsten har resenären endast rätt till fortsatt resa i ett annat fordon, och ingen återbetalning kommer att ges för förseningar i ankomster.
Ensamresande barn
Minderåriga under 10 år får inte resa ensamma; minderåriga mellan 10 och 16 år kan resa ensamma med vuxenauktorisation vid ombordstigning och avstigning.
Bekvämligheter ombord på bussen
Wifi
Mat ombord
Mat säljs ombord.
Platsbokning
Sätesreservation är möjlig mot en extra avgift.
Toaletter
USB-kontakt
Tillgänglighet
Jiménez Dorado-bussar erbjuder hjälp, prioriterad ombordstigning och tillgängliga sittplatser för passagerare med nedsatt rörlighet.
Cyklar
Cyklar är tillåtna om de är demonterade (åtminstone framhjulet) och packade i ett skydd eller en väska.

BlaBlaCar

Information
BlaBlaCar är en fransk online-marknadsplats för samåkning, som kopplar samman förare med lediga platser och passagerare som reser till samma destination för att dela kostnader. Företaget grundades 2006 och verkar i Europa och Latinamerika, med 26 miljoner aktiva medlemmar. Plattformen inkluderar också BlaBlaCar Bus, en intercity-bussservice. BlaBlaCars namn kommer från deras betygssystem för förarnas pratsamhet: "Bla" för tyst, "BlaBla" för pratsam och "BlaBlaBla" för mycket pratsam. Företaget strävar efter att vara den ledande marknadsplatsen för delad resa, och erbjuder prisvärda och hållbara lösningar genom att kombinera samåkning med busresor.
Bagage- och avbokningspolicy
BlaBlaCar frekvens
3 per dag

Autobuses La Cantabrica

Bagage- och avbokningspolicy
Genomsnittlig varaktighet
4h 20m
Billigaste pris
246kr
Autobuses La Cantabrica frekvens
1 per dag

Restips: Bussar från San Vicente de la Barquera till San Sebastián

Hitta svar på de vanligaste frågorna om att resa från San Vicente de la Barquera till San Sebastián med buss. Från restider och biljettpriser till direkta förbindelser, första och sista avgångar, och till och med om rutten är naturskön eller inte. Våra svar täcker allt du behöver för att planera din resa. Denna guide hjälper dig att resa smartare och säkrare, oavsett om du letar efter snabbaste buss, det billigaste alternativet eller tips för att få ut det mesta av ditt besök till San Sebastián.

FAQs
Billiga buss biljetter från San Vicente de la Barquera till San Sebastián kan kosta från så lite som 237 kr när du bokar i förväg. Det genomsnittliga buss biljettpriset för San Vicente de la Barquera till San Sebastián är 237 kr; men priserna varierar beroende på tid på dagen och klass och de tenderar att vara dyrare på dagen.
I genomsnitt tar det 5 h 10 min   att resa från San Vicente de la Barquera till San Sebastián med buss, för den 196 km långa rutt, men restiden kan variera om du reser på helger och helgdagar.
Den tidigaste buss från San Vicente de la Barquera till San Sebastián avgår kl 08: 15.
Den sista buss från San Vicente de la Barquera till San Sebastián avgår kl 17: 25.
Ja, det är möjligt att resa från San Vicente de la Barquera till San Sebastián utan att behöva byta tåg med Alsa. Det finns 2 direkt buss från San Vicente de la Barquera till San Sebastián varje dag. Det kan finnas färre direkta tjänster tillgängliga på helger eller helgdagar.
När du tar en buss från San Vicente de la Barquera till San Sebastián, kan du lita på Alsa, BlaBlaCar, Jimenez eller Autobuses La Cantabrica för det bästa sättet att ta dig till San Sebastián. Du kan också kolla alla möjliga bussbolag som erbjuder en tjänst mellan San Vicente de la Barquera och San Sebastián och jämföra de bekvämligheter de erbjuder innan du köper en buss biljett.

Passagerare går ombord på buss mest frekvent från San Vicente De La Barquera, Estación De Autobuses, som ligger cirka från stadens centrum, och de kliver av buss vid Donostia-San Sebastian, Estación de Autobuses, som ligger cirka från stadens centrum.

Den billigaste månaden för en buss från San Vicente de la Barquera till San Sebastián är januari.
Men du har alternativ eftersom du kan resa till San Sebastián från San Vicente de la Barquera på 2 olika sätt: tåg eller buss.
Nej, buss från San Vicente de la Barquera till San Sebastián har inga tillgänglighetsalternativ.
Nej, det finns inga toaletter ombord på buss från San Vicente de la Barquera till San Sebastián.
Nej, cyklar är inte tillåtna ombord på buss från San Vicente de la Barquera till San Sebastián.

Följ dessa tips för att hitta de billigaste bussbiljetterna för din resa från San Vicente de la Barquera till San Sebastián:

  • Boka i förväg: Biljetter är ofta billigare när man bokar tidigt.
  • Var flexibel med datum och tider: Att resa under låg trafik eller på vardagar kan hjälpa dig att spara pengar.
  • Använd våra sökfilter: Sortera resultaten efter pris för att snabbt hitta de mest prisvärda alternativen.
  • Leta efter specialerbjudanden eller rabatter: Kolla efter erbjudanden eller rabatter på vår webbplats och i vår app.
  • Börja söka nu och jämför biljettpriser för att hitta det bästa erbjudandet!

    Ja, det går att köpa mat ombord på buss från San Vicente de la Barquera till San Sebastián.
    Nej, baggage för buss från San Vicente de la Barquera till San Sebastián måste bokas i förväg.
    Nej, det finns inga extra bagagealternativ för buss från San Vicente de la Barquera till San Sebastián.
    Tyvärr är husdjur inte tillåtna på buss från San Vicente de la Barquera till San Sebastián.
    Nej, det finns inga USB-uttag ombord på buss från San Vicente de la Barquera till San Sebastián.
    Nej, det finns inget WiFi ombord på buss från San Vicente de la Barquera till San Sebastián.

    populära busstationer

    Viktiga stationer och flygplatser för denna resa

    San Vicente de la Barquera
    San Sebastián
    Den stora busstationen för avgångar i San Vicente de la Barquera är San Vicente De La Barquera, Estación De Autobuses. Hitta all information du behöver veta om tjänster, bekvämligheter och anslutningar på San Vicente De La Barquera, Estación De Autobuses för din resa från San Vicente de la Barquera till San Sebastián.
    San Vicente De La Barquera, Estación De Autobuses
    information

    De populäraste bussanslutningarna

    Bussar från San Vicente de la Barquera till San Sebastián: relaterad information

    Här är några andra källor som kanske har den information du behöver

    HemBussarBussar i SpanienBussar San SebastiánBussar San Vicente de la Barquera San Sebastián

    Omio appen gör det enkelt att planera resor

    Vi tar dig var du än vill åka. Från tåguppdateringar i realtid till mobilbiljetter, så är vår innovativa app det ideala sättet att planera och hålla koll på dina resor.

    ios-badge
    android-badge
    Hand With Phone