De billigaste och snabbaste bussarna från Lissabon till San Pedro del Pinatar
Lägsta priset
1304kr
Genomsnittspris
1304kr
Snabbaste resan
1 d 1 tim. 30 m
Genomsnittlig restid
1 d 1 tim. 30 m
Bussar per dag
1
Distans
735 km
Det bästa sättet att få ett billigt pris är att boka din biljett så långt i förväg som möjligt och att undvika att resa i rusningstrafik.
En genomsnittlig biljett från Lissabon till San Pedro del Pinatar kostar omkring 1304kr om du köper den samma dag, men de billigaste biljetterna du kan hitta ligger på 1304kr.
Det är svårt att ta sig från Lissabon till San Pedro del Pinatar utan åtminstone en transfer.
15:0525tim.30Lissabon16:35San Pedro Del Pinatar1304 kr1Enkelresa1 byte
15:0525tim.30Lissabon16:35San Pedro Del Pinatar1304 kr1Enkelresa1 byte
Reseinformation
Jämför buss och flyg för Lissabon till San Pedro del Pinatar
Omio rekommenderar att boka med buss, det populäraste valet bland Omio-användare för att ta sig från Lissabon till San Pedro del Pinatar. Om det är låga priser du är ute efter, välj buss med priser från 629kr. Ni som har ont om tid kan boka med flyg, vilket tar er fram på 14h 15m. Biljettens prisklass beror på vilket färdmedel du väljer: genomsnittspriset för buss är 629kr och för flyg är det1270kr.
Sträcka: 735 km
Jämför bus med
Populärast Buss | Flyg |
|---|---|
629kr Genomsnittspris Billigast | 1661kr Genomsnittspris |
15h 1m Genomsnittlig restid 14h 31m Ombord + 30m Extra tid* | 17h 15m Genomsnittlig restid Snabbast 14h 15m Ombord + 3h 0m Extra tid* |
Direkta resor | Direkta resor |
Aktuella avgångar
Busstider Lissabon–San Pedro del Pinatar
Tabellen nedan visar avgångar i realtid för resor från Lissabon till San Pedro del Pinatar bussar imorgon, tisdag 5 maj. Du kan också uppdatera resultaten nedan manuellt för att se uppdaterade resor med buss.
| Leverantör | Avgår | Restid | Anländer | Byten | Biljetter |
|---|---|---|---|---|---|
![]() | 15:05 Lissabon | 25tim.30 | 16:35 San Pedro Del Pinatar | 1 byte | |
Detta är den sista bussen för dagen. | |||||
Finn alla datum och tider för denna resa
JÄMFÖR Priser för olika transportsätt
Jämför priser för buss och flyg under de kommande tre veckorna. Få en snabb överblick av de bästa erbjudandena, hitta de lägsta priserna och välj det alternativ som passar din budget.
05 maj
06 maj
07 maj
08 maj
09 maj
10 maj
11 maj
Varför ska man boka från Lissabon till San Pedro del Pinatar bussar med Omio?
Varför ska man boka med Omio istället för Alsa?
- Jämför med andra leverantörer: På Omio kan du inte bara köpa biljetter till Alsa, utan också jämföra biljetter till exempelvis Rede Expressos för att hitta det bästa alternativet för din resa från Lissabon till San Pedro del Pinatar.
- Utformad för internationella resenärer: Omio finns på ditt språk och erbjuder kundtjänst dygnet runt. Vi erbjuder flera betalningsalternativ, inklusive PayPal, kreditkort och banköverföring, i din föredragna valuta.
- Jämför alla dina alternativ: Omio låter dig jämföra Alsa med alla tillgängliga resealternativ, som är bus och flight för att säkerställa att du får det bästa erbjudandet för din resa från Lissabon till San Pedro del Pinatar.
Varför bör man boka med Omio istället för Checkmybus, Rome2rio eller Busbud?
- Jämför med andra leverantörer: På Omio kan du också jämföra biljetter från exempelvis Rede Expressos för att hitta det bästa alternativet för din resa från Lissabon till San Pedro del Pinatar.
- Flera transportmedel: Omio låter dig jämföra resealternativ, inklusive bus och flight, för att hitta det perfekta resealternativet från Lissabon till San Pedro del Pinatar.
Reseinformation
Översikt: Buss från Lissabon till San Pedro del Pinatar
Bussar från Lissabon till San Pedro del Pinatar avgår i genomsnitt 3 gånger per dag och tar cirka 14h 31m. Billiga bussbiljetter för den här resan kostar från 629kr om du bokar i förväg.
Tidigaste buss avgår 07:05, och senaste 15:15. Snabbaste buss täcker distansen 735 km på 17h 35m.
Sträcka 735 km |
Genomsnittlig restid med buss 14h 31m |
Lägsta biljettpris 629kr |
Bussar per dag 3 |
Snabbaste buss 17h 35m |
Första buss 7:05 |
Sista buss 15:15 |
Billigaste månaden juni |
Billigaste dagen ons |
Högsäsong apr. - juni |
Lågsäsong juli - sep. |
Bussbolag: Alsa, Rede Expressos från Lissabon till San Pedro del PinatarDu kan resa med buss mellan Lissabon och San Pedro del Pinatar med Alsa, Rede Expressos från så lite som 629kr. När du söker efter tidtabeller och biljetter visar Omio dig den bästa resan.
Alsa
Rede Expressos
Restips: Bussar från Lissabon till San Pedro del Pinatar
Hitta svar på de vanligaste frågorna om att resa från Lissabon till San Pedro del Pinatar med buss. Från restider och biljettpriser till direkta förbindelser, första och sista avgångar, och till och med om rutten är naturskön eller inte. Våra svar täcker allt du behöver för att planera din resa. Denna guide hjälper dig att resa smartare och säkrare, oavsett om du letar efter snabbaste buss, det billigaste alternativet eller tips för att få ut det mesta av ditt besök till San Pedro del Pinatar.

- Alsa
- Bistånd
- Prioriterad ombordstigning
- Tillgängliga sittplatser.
- Alsa
- Du kan avboka din biljett upp till 48 timmar före avgång för en delvis återbetalning. Ändringar tillåtna mot en avgift.
- Alsa
- En handbagage upp till 10 kg och en incheckad väska upp till 25 kg.
- Alsa
- Extra bagage kan köpas till mot avgift.
- Alsa
- Små husdjur tillåtna i bärare
- Större husdjur måste resa i lastrummet.
populära busstationer
Viktiga stationer och flygplatser för denna resa
- 06.00-23.00
- Gratis Wi-Fi
- Cafeteria Sete Rios (på stationen)
- Restaurante O Padeiro (0.5 km)
- Tasca da Esquina (0.7 km).
- Finns utanför huvudentrén.
- Hissar, ramper
- Finns på stationen.
- Buss: 726, 731, 746, 755, 758 Tunnelbana: Blue Train: Sintra
- 06.00-23.00
- Gratis Wi-Fi
- Cafeteria Gare Oriente (på stationen)
- Restaurante Portugália (0.5 km)
- Pizzeria Luzzo Oriente (0.7 km).
- Finns utanför huvudentrén.
- Hissar, ramper
- Finns på stationen.
- Buss: 705, 725, 744, 759, 782 Tunnelbana: Röda tåget: Regionalt, Intercity, Alfa Pendular
De populäraste bussanslutningarna
Bussar från Lissabon till San Pedro del Pinatar: relaterad information
Här är några andra källor som kanske har den information du behöver
