Reseinformation
Översikt: flyg från Zaragoza till Santiago de Compostela (regionhuvudort)
Flyg från Zaragoza till Santiago de Compostela (regionhuvudort) avgår i genomsnitt 1 gånger per dag och tar cirka 1h 25m. Billiga flygbiljetter för den här resan kostar från 258kr om du bokar i förväg.
Det finns 1 flyg per dag. Tidigaste flyg avgår 00:05, och senaste 21:45. Snabbaste flyg täcker distansen 645 km på 1h 30m. April är den billigaste månaden att flyga.
Sträcka 645 km |
Genomsnittlig restid med flyg 1h 25m |
Lägsta biljettpris 258kr |
Flyg per dag 1 |
Direktflyg 1 |
Snabbaste flyg 1h 30m |
Billigaste månaden att resa april |
Första flyg 00:05 |
Sista flyg 21:45 |
De billigaste och snabbaste flygen från Zaragoza till Santiago de Compostela (regionhuvudort)
Lägsta priset
4432kr
Genomsnittspris
4666kr
Snabbaste resan
6 tim. 37 m
Genomsnittlig restid
8 tim. 29 m
Flyg per dag
7
Distans
645 km
Det bästa sättet att få ett billigt pris är att boka din biljett så långt i förväg som möjligt och att undvika att resa i rusningstrafik.
En genomsnittlig biljett från Zaragoza till Santiago de Compostela (regionhuvudort) kostar omkring 4666kr om du köper den samma dag, men de billigaste biljetterna du kan hitta ligger på 4432kr.
Det är svårt att ta sig från Zaragoza till Santiago de Compostela (regionhuvudort) utan åtminstone en transfer.
03112+
IB1137
03272+
IB1137
03304+
IB1137
03092+
IB1137
03322+
IB1137
09730+
IB1137
03322+
IB1137
03112+
IB1137
03304+
IB1137
03092+
IB1137Reseinformation
Jämför tåg, buss och flyg för Zaragoza till Santiago de Compostela (regionhuvudort)
Omio rekommenderar att boka med tåg, det populäraste valet bland Omio-användare för att ta sig från Zaragoza till Santiago de Compostela (regionhuvudort). Om det är låga priser du är ute efter, välj flyg med priser från 258kr. Ni som har ont om tid kan boka med flyg, vilket tar er fram på 1h 25m. Biljettens prisklass beror på vilket färdmedel du väljer: genomsnittspriset för flyg är 258kr och för buss är det622kr.
Sträcka: 645 km
Jämför flight med
| Flyg | Populärast Tåg | Buss |
|---|---|---|
473kr Genomsnittspris Billigast | 642kr Genomsnittspris | 886kr Genomsnittspris |
4h 25m Genomsnittlig restid Snabbast 1h 25m Ombord + 3h 0m Extra tid* | 7h 51m Genomsnittlig restid 7h 21m Ombord + 30m Extra tid* | 11h 37m Genomsnittlig restid 11h 7m Ombord + 30m Extra tid* |
![]() Mest populära flygbolaget | ![]() Mest populära tågbolaget | ![]() Mest populära bussbolaget |
Direkta resor | Direkta resor | Direkta resor |
Aktuella avgångar
Flygtider Zaragoza–Santiago de Compostela (regionhuvudort)
Tabellen nedan visar avgångar i realtid för resor från Zaragoza till Santiago de Compostela (regionhuvudort) flyg imorgon, fredag 20 mars. Du kan också uppdatera resultaten nedan manuellt för att se uppdaterade resor med flyg.
| Leverantör | Avgår | Restid | Anländer | Byten | Biljetter |
|---|---|---|---|---|---|
03272+ IB1137 | I tid 07:55 Zaragoza-Delicias | 12tim.10 | 20:05 Santiago - Rosalía de Castro Airport | 1 byte | |
03082+ IB1137 | I tid 08:48 Zaragoza-Delicias | 11tim.17 | 20:05 Santiago - Rosalía de Castro Airport | 1 byte | |
03092+ IB1137 | I tid 09:28 Zaragoza-Delicias | 10tim.37 | 20:05 Santiago - Rosalía de Castro Airport | 1 byte | |
03304+ IB1137 | I tid 10:43 Zaragoza-Delicias | 9tim.22 | 20:05 Santiago - Rosalía de Castro Airport | 1 byte | |
03112+ IB1137 | I tid 11:31 Zaragoza-Delicias | 8tim.34 | 20:05 Santiago - Rosalía de Castro Airport | 1 byte | |
03322+ IB1137 | I tid 12:49 Zaragoza-Delicias | 7tim.16 | 20:05 Santiago - Rosalía de Castro Airport | 1 byte | |
09730+ IB1137 | I tid 13:28 Zaragoza-Delicias | 6tim.37 | 20:05 Santiago - Rosalía de Castro Airport | 1 byte | |
Detta är det sista flyget för dagen. | |||||
Finn alla datum och tider för denna resa
JÄMFÖR Priser för olika transportsätt
Jämför priser för tåg, buss och flyg under de kommande tre veckorna. Få en snabb överblick av de bästa erbjudandena, hitta de lägsta priserna och välj det alternativ som passar din budget.
21 mars
22 mars
23 mars
24 mars
25 mars
26 mars
27 mars
28 mars
29 mars
30 mars
31 mars
01 apr.
02 apr.
03 apr.
Varför ska man boka från Zaragoza till Santiago de Compostela (regionhuvudort) flyg med Omio?
Varför ska man boka med Omio istället för Ryanair?
- Utformad för internationella resenärer: Omio finns på ditt språk och erbjuder kundtjänst dygnet runt. Vi erbjuder flera betalningsalternativ, inklusive PayPal, kreditkort och banköverföring, i din föredragna valuta.
- Jämför alla dina alternativ: Omio låter dig jämföra Ryanair med alla tillgängliga resealternativ, som är train, bus och flight för att säkerställa att du får det bästa erbjudandet för din resa från Zaragoza till Santiago de Compostela (regionhuvudort).
Varför bör man boka med Omio istället för Edreams eller Kayak?
- Flera transportmedel: Omio låter dig jämföra resealternativ, inklusive train, bus och flight, för att hitta det perfekta resealternativet från Zaragoza till Santiago de Compostela (regionhuvudort).
Flygbolag: Ryanair från Zaragoza till Santiago de Compostela (regionhuvudort)Hitta de bästa flygen mellan Zaragoza och Santiago de Compostela (regionhuvudort) med Omios resepartners Ryanair från 258kr. Vi kan hitta de bästa erbjudandena, tidtabellerna och biljetterna åt dig när du jämför och bokar den bästa resan.
Ryanair
Restips: Flyg från Zaragoza till Santiago de Compostela (regionhuvudort)
Hitta svar på de vanligaste frågorna om att resa från Zaragoza till Santiago de Compostela (regionhuvudort) med flyg. Från restider och biljettpriser till direkta förbindelser, första och sista avgångar, och till och med om rutten är naturskön eller inte. Våra svar täcker allt du behöver för att planera din resa. Denna guide hjälper dig att resa smartare och säkrare, oavsett om du letar efter snabbaste flyg, det billigaste alternativet eller tips för att få ut det mesta av ditt besök till Santiago de Compostela (regionhuvudort).

populära flygplatser
Viktiga stationer och flygplatser för denna resa
- Gratis Wi-Fi finns tillgängligt i hela flygplatsen.
- Butiker belägna i terminalen, inklusive skattefria butiker och närbutiker.
- Parkering finns tillgänglig nära terminalen, cirka 0,5€ per timme.
- Tillgänglig utanför terminalen.
- Hissar, ramper.
- Tillgänglig på hela flygplatsen.
- Lounge tillgänglig, erbjuder förfriskningar och sittplatser.
- Beläget i huvudterminalen.
- Bus: 501
- Gratis Wi-Fi finns tillgängligt i hela flygplatsen.
- Butiker tillgängliga, inklusive skattefria och lokala produkter i terminalen.
- Parkering tillgänglig, korttidsparkering kostar cirka 1,5€ per timme.
- Tillgänglig utanför terminalen.
- Hissar, ramper, toaletter.
- Tillgänglig på hela flygplatsen.
- Lounge tillgänglig, VIP Lounge med snacks och drycker.
- Beläget i huvudterminalen.
- Busar: 6A, 6
- Tåg: NA
- Tunnelbana: NA
Flyg från Zaragoza till Santiago de Compostela (regionhuvudort): relaterad information
Här är några andra källor som kanske har den information du behöver


