De billigaste och snabbaste bussarna från Torino Lingotto till Neapel Centrale
Lägsta priset
519kr
Genomsnittspris
519kr
Snabbaste resan
11 tim. 50 m
Genomsnittlig restid
11 tim. 50 m
Bussar per dag
1
Distans
710 km
Det bästa sättet att få ett billigt pris är att boka din biljett så långt i förväg som möjligt och att undvika att resa i rusningstrafik.
En genomsnittlig biljett från Torino Lingotto till Neapel Centrale kostar omkring 519kr om du köper den samma dag, men de billigaste biljetterna du kan hitta ligger på 519kr.
Av 1 bussar som avgår från Torino Lingotto till Neapel Centrale dagligen så är 1 direktbussar, så det är ganska enkelt att undvika resor där du måste byta på vägen.
Den lör 21 mars kör direktbussarna sträckan på 710 km på i genomsnitt 11 tim. 50 m , men om du åker vid rätt tidpunkt kan vissa bussar ta dig dit på bara 11 tim. 50 m .
De långsammaste bussarna tar 11 tim. 50 m och innebär vanligtvis ett byte eller två längs vägen, men du kanske kan spara några slantar om du är på en budget.


Reseinformation
Jämför tåg, buss och flyg för Torino Lingotto till Neapel Centrale
Omio rekommenderar att boka med tåg, det populäraste valet bland Omio-användare för att ta sig från Torino Lingotto till Neapel Centrale. Om det är låga priser du är ute efter, välj buss med priser från 230kr. Ni som har ont om tid kan boka med flyg, vilket tar er fram på 1h 28m. Biljettens prisklass beror på vilket färdmedel du väljer: genomsnittspriset för buss är 230kr och för flyg är det230kr.
Sträcka: 710 km
Jämför bus med
| Buss | Populärast Tåg | Flyg |
|---|---|---|
501kr Genomsnittspris Billigast | 711kr Genomsnittspris | 1239kr Genomsnittspris |
12h 32m Genomsnittlig restid 12h 2m Ombord + 30m Extra tid* | 8h 51m Genomsnittlig restid 8h 21m Ombord + 30m Extra tid* | 4h 28m Genomsnittlig restid Snabbast 1h 28m Ombord + 3h 0m Extra tid* |
![]() Mest populära bussbolaget | ![]() Mest populära tågbolaget | ![]() Mest populära flygbolaget |
Direkta resor | Direkta resor | Direkta resor |
Aktuella avgångar
Busstider Torino Lingotto–Neapel Centrale
Tabellen nedan visar avgångar i realtid för resor från Torino Lingotto till Neapel Centrale bussar imorgon, fredag 20 mars. Du kan också uppdatera resultaten nedan manuellt för att se uppdaterade resor med buss.
| Leverantör | Avgår | Restid | Anländer | Byten | Biljetter |
|---|---|---|---|---|---|
![]() | 08:10 Torino Lingotto | 11tim.50 | 20:00 Neapel Centrale | 0 bytendirekt | |
Detta är den sista bussen för dagen. | |||||
Finn alla datum och tider för denna resa
JÄMFÖR Priser för olika transportsätt
Jämför priser för tåg, buss och flyg under de kommande tre veckorna. Få en snabb överblick av de bästa erbjudandena, hitta de lägsta priserna och välj det alternativ som passar din budget.
21 mars
22 mars
23 mars
24 mars
25 mars
26 mars
27 mars
Varför ska man boka från Torino Lingotto till Neapel Centrale bussar med Omio?
Varför ska man boka med Omio istället för FlixBus?
- Jämför med andra leverantörer: På Omio kan du inte bara köpa biljetter till FlixBus, utan också jämföra biljetter till exempelvis Itabus eller Gruppo Torinese Trasporti för att hitta det bästa alternativet för din resa från Torino Lingotto till Neapel Centrale.
- Utformad för internationella resenärer: Omio finns på ditt språk och erbjuder kundtjänst dygnet runt. Vi erbjuder flera betalningsalternativ, inklusive PayPal, kreditkort och banköverföring, i din föredragna valuta.
- Jämför alla dina alternativ: Omio låter dig jämföra FlixBus med alla tillgängliga resealternativ, som är train, bus och flight för att säkerställa att du får det bästa erbjudandet för din resa från Torino Lingotto till Neapel Centrale.
Varför bör man boka med Omio istället för Wanderu, Trainline eller Checkmybus?
- Jämför med andra leverantörer: På Omio kan du också jämföra biljetter från exempelvis Itabus eller Gruppo Torinese Trasporti för att hitta det bästa alternativet för din resa från Torino Lingotto till Neapel Centrale.
- Flera transportmedel: Omio låter dig jämföra resealternativ, inklusive train, bus och flight, för att hitta det perfekta resealternativet från Torino Lingotto till Neapel Centrale.
Reseinformation
Översikt: Buss från Torino Lingotto till Neapel Centrale
Bussar från Torino Lingotto till Neapel Centrale avgår i genomsnitt 3 gånger per dag och tar cirka 12h 2m. Billiga bussbiljetter för den här resan kostar från 230kr om du bokar i förväg.
Det finns 2 bussar per dag. Tidigaste buss avgår 05:10, och senaste 20:40. Snabbaste buss täcker distansen 710 km på 11h 50m.
Sträcka 710 km |
Genomsnittlig restid med buss 12h 2m |
Lägsta biljettpris 230kr |
Bussar per dag 3 |
Direktbussar 2 |
Snabbaste buss 11h 50m |
Första buss 05:10 |
Sista buss 20:40 |
Bussbolag: FlixBus, Itabus, Gruppo Torinese Trasporti från Torino Lingotto till Neapel CentraleDu kan resa med buss mellan Torino Lingotto och Neapel Centrale med FlixBus, Itabus, Gruppo Torinese Trasporti från så lite som 230kr. När du söker efter tidtabeller och biljetter visar Omio dig den bästa resan.
FlixBus
Itabus
Gruppo Torinese Trasporti
Restips: Bussar från Torino Lingotto till Neapel Centrale
Hitta svar på de vanligaste frågorna om att resa från Torino Lingotto till Neapel Centrale med buss. Från restider och biljettpriser till direkta förbindelser, första och sista avgångar, och till och med om rutten är naturskön eller inte. Våra svar täcker allt du behöver för att planera din resa. Denna guide hjälper dig att resa smartare och säkrare, oavsett om du letar efter snabbaste buss, det billigaste alternativet eller tips för att få ut det mesta av ditt besök till Neapel Centrale.

- FlixBus
- Bistånd
- Prioriterad ombordstigning
- Rullstolsanpassade bussar.
- Itabus
- Bistånd
- Dedikerade sittplatser
- Tillgängliga toaletter.
- FlixBus
- Du kan avboka din biljett upp till 15 minuter före avgång och få en kupong för framtida resor. Begäran om återbetalning för förseningar över 120 minuter är möjliga.
- Itabus
- Du kan avboka din biljett upp till 24 timmar före avgång för en delvis återbetalning. Ändringar tillåtna mot en avgift.
- FlixBus
- En handbagage upp till 7 kg (42x30x18 cm) och en incheckad väska upp till 20 kg (80x50x30 cm).
- Itabus
- En handbagage upp till 10 kg och en incheckad väska upp till 20 kg.
- FlixBus
- Extra bagage kan köpas till mot avgift.
- Itabus
- 5 € per extra påse.
- FlixBus
- Små husdjur i vagnar tillåtna
- Ledarhundar reser gratis.
- Itabus
- Små husdjur tillåtna i bärare
- Större husdjur måste vara kopplade och munkorg.
Bussar från Torino Lingotto till Neapel Centrale: relaterad information
Här är några andra källor som kanske har den information du behöver


