De billigaste och snabbaste bussarna från Liège-Guillemins till Düsseldorf Hauptbahnhof
Lägsta priset
94kr
Genomsnittspris
117kr
Snabbaste resan
2 tim. 20 m
Genomsnittlig restid
2 tim. 45 m
Bussar per dag
2
Distans
109 km
Det bästa sättet att få ett billigt pris är att boka din biljett så långt i förväg som möjligt och att undvika att resa i rusningstrafik.
En genomsnittlig biljett från Liège-Guillemins till Düsseldorf Hauptbahnhof kostar omkring 117kr om du köper den samma dag, men de billigaste biljetterna du kan hitta ligger på 94kr.
Av 2 bussar som avgår från Liège-Guillemins till Düsseldorf Hauptbahnhof dagligen så är 2 direktbussar, så det är ganska enkelt att undvika resor där du måste byta på vägen.
Den tors 06 nov. kör direktbussarna sträckan på 109 km på i genomsnitt 2 tim. 45 m , men om du åker vid rätt tidpunkt kan vissa bussar ta dig dit på bara 2 tim. 20 m .
De långsammaste bussarna tar 3 tim. 10 m och innebär vanligtvis ett byte eller två längs vägen, men du kanske kan spara några slantar om du är på en budget.




Reseinformation
Jämför tåg och buss för Liège-Guillemins till Düsseldorf Hauptbahnhof
Omio rekommenderar att boka med tåg, det populäraste valet bland Omio-användare för att ta sig från Liège-Guillemins till Düsseldorf Hauptbahnhof. Om det är låga priser du är ute efter, välj buss med priser från 70kr. Ni som har ont om tid kan boka med tåg, vilket tar er fram på 1h 45m. Biljettens prisklass beror på vilket färdmedel du väljer: genomsnittspriset för buss är 70kr och för tåg är det316kr.
Sträcka: 109 km
Jämför bus med
| Buss | Populärast Tåg |
|---|---|
125kr Genomsnittspris Billigast | 537kr Genomsnittspris |
3h 1m Genomsnittlig restid 2h 31m Ombord + 30m Extra tid* | 2h 15m Genomsnittlig restid Snabbast 1h 45m Ombord + 30m Extra tid* |
![]() Mest populära bussbolaget | ![]() Mest populära tågbolaget |
Direkta resor | Direkta resor |
Aktuella avgångar
Busstider Liège-Guillemins–Düsseldorf Hauptbahnhof
| Leverantör | Avgår | Restid | Anländer | Byten | Biljetter |
|---|---|---|---|---|---|
![]() | 13:30 Liège-Guillemins | 2tim.20 | 15:50 Düsseldorf Hauptbahnhof | 0 bytendirekt | |
![]() | 20:20 Liège-Guillemins | 8tim.30 | 04:50 Düsseldorf Hauptbahnhof | 0 bytendirekt | |
Detta är den sista bussen för dagen. | |||||
Finn alla datum och tider för denna resa
JÄMFÖR Priser för olika transportsätt
06 nov.
07 nov.
08 nov.
09 nov.
10 nov.
11 nov.
12 nov.
Reseinformation
Översikt: Buss från Liège-Guillemins till Düsseldorf Hauptbahnhof
Sträcka 109 km |
Genomsnittlig restid med buss 2h 31m |
Lägsta biljettpris 70kr |
Bussar per dag 7 |
Direktbussar 7 |
Snabbaste buss 2h 20m |
Första buss 00:55 |
Sista buss 20:20 |
Bussbolag: BlaBlaCar Bus, BlaBlaCar, FlixBus från Liège-Guillemins till Düsseldorf HauptbahnhofDu kan resa med buss mellan Liège-Guillemins och Düsseldorf Hauptbahnhof med BlaBlaCar Bus, BlaBlaCar, FlixBus från så lite som 70kr. När du söker efter tidtabeller och biljetter visar Omio dig den bästa resan.
FlixBus
BlaBlaCar Bus
BlaBlaCar
Restips: Bussar från Liège-Guillemins till Düsseldorf Hauptbahnhof

Följ dessa tips för att hitta de billigaste bussbiljetterna för din resa från Liège-Guillemins till Düsseldorf Hauptbahnhof:
Börja söka nu och jämför biljettpriser för att hitta det bästa erbjudandet!
De populäraste bussanslutningarna
Bussar från Liège-Guillemins till Düsseldorf Hauptbahnhof: relaterad information
Här är några andra källor som kanske har den information du behöver

