Bussar Brindisi-Papola Casale flygplats Venedig Marco Polos flygplats

fre 20 mars
+ Lägg till returresa
Vy Bus4You
FlixBus
Lanstrafiken
Alsa
Swiss Tours
2 000 + resebolag
Vy Bus4You
FlixBus
Lanstrafiken
Alsa
Swiss Tours
2 000 + resebolag
QR-Code
Skanna för att hämta vår gratisapp
Använd vår app för att få liveuppdateringar om resor och boka mobilbiljetter för tåg, bussar, flyg och färjor.
App Store
rate4.9
42K betygsättningar
Google Play
rate4.6
136K omdömen

De billigaste och snabbaste bussarna från Brindisi-Papola Casale flygplats till Venedig Marco Polos flygplats

Visar tider och priser för 21 mars

Lägsta priset

194kr

Genomsnittspris

472kr

Snabbaste resan

15 tim. 35 m

Genomsnittlig restid

18 tim.

Bussar per dag

5

Distans

704 km

Billiga biljetter

Det bästa sättet att få ett billigt pris är att boka din biljett så långt i förväg som möjligt och att undvika att resa i rusningstrafik.

En genomsnittlig biljett från Brindisi-Papola Casale flygplats till Venedig Marco Polos flygplats kostar omkring 472kr om du köper den samma dag, men de billigaste biljetterna du kan hitta ligger på 194kr.

Snabba bussar

Av 5 bussar som avgår från Brindisi-Papola Casale flygplats till Venedig Marco Polos flygplats dagligen så är 5 direktbussar, så det är ganska enkelt att undvika resor där du måste byta på vägen.

Den lör 21 mars kör direktbussarna sträckan på 704 km på i genomsnitt 18 tim. , men om du åker vid rätt tidpunkt kan vissa bussar ta dig dit på bara 15 tim. 35 m .

De långsammaste bussarna tar 20 tim. 25 m och innebär vanligtvis ett byte eller två längs vägen, men du kanske kan spara några slantar om du är på en budget.

Itabus
11:0517tim.50
Brindisi-Papola Casale flygplats
04:55Venedig Marco Polos flygplats
194 kr1Enkelresa
0 byten
FlixBus
17:2515tim.35
Brindisi-Papola Casale flygplats
09:00Venedig Marco Polos flygplats
234 kr1Enkelresa
0 byten
Itabus
13:4017tim.15
Brindisi-Papola Casale flygplats
06:55Venedig Marco Polos flygplats
473 kr1Enkelresa
0 byten
FlixBus
09:3520tim.25
Brindisi-Papola Casale flygplats
06:00Venedig Marco Polos flygplats
589 kr1Enkelresa
0 byten
FlixBus
20:3018tim.55
Brindisi-Papola Casale flygplats
15:25Venedig Marco Polos flygplats
869 kr1Enkelresa
0 byten

Reseinformation

Jämför buss, tåg och flyg för Brindisi-Papola Casale flygplats till Venedig Marco Polos flygplats

Omio rekommenderar att boka med flyg, det populäraste valet bland Omio-användare för att ta sig från Brindisi-Papola Casale flygplats till Venedig Marco Polos flygplats. Om det är låga priser du är ute efter, välj buss med priser från 194kr. Ni som har ont om tid kan boka med flyg, vilket tar er fram på 1h 48m. Biljettens prisklass beror på vilket färdmedel du väljer: genomsnittspriset för buss är 194kr och för tåg är det1364kr.

Sträcka: 704 km

Jämför bus med

Buss
Populärast
Flyg
Tåg

516kr

Genomsnittspris

Billigast

862kr

Genomsnittspris

1397kr

Genomsnittspris

18h 24m

Genomsnittlig restid

17h 54m

Ombord

+

30m

Extra tid*

4h 48m

Genomsnittlig restid

Snabbast

1h 48m

Ombord

+

3h 0m

Extra tid*

10h 34m

Genomsnittlig restid

10h 4m

Ombord

+

30m

Extra tid*

Direkta resor

Direkta resor

Direkta resor

Aktuella avgångar

Busstider Brindisi-Papola Casale flygplats–Venedig Marco Polos flygplats

Tabellen nedan visar avgångar i realtid för resor frånBrindisi-Papola Casale flygplats till Venedig Marco Polos flygplats bussar idag, fredag 20 mars. Du kan också uppdatera resultaten nedan manuellt för att se uppdaterade resor med buss.

Senast uppdaterad kl. 14:14
LeverantörAvgårRestidAnländerByten
Biljetter
marino_autolinee040 · 06415:50 Mesagne, Viale Indipendenza / Via Asiago
13tim.10
05:00 Venezia, Viale Stazione (Mestre Stazione - fermata ATVO)1 byte
marino_autolinee042 · 07416:45 Brindisi, Via Giuseppe Maria Galanti (Istituto Professionale)
12tim.25
05:10 Treviso, Piazzale Duca D'Aosta1 byte
marino_autolinee042 · 06416:45 Brindisi, Via Giuseppe Maria Galanti (Istituto Professionale)
12tim.15
05:00 Venezia, Viale Stazione (Mestre Stazione - fermata ATVO)1 byte
meinfernbus_flixbusFlixBus · FlixBus17:05 Brindisi, Via Giuseppe Maria Galanti (Istituto Professionale)
15tim.55
09:00 Venezia, Aeroporto Marco Polo di Venezia1 byte
lördag 21 mars
meinfernbus_flixbus09:35 Brindisi-Papola Casale flygplats
20tim.25
06:00 Venedig Marco Polos flygplats0 bytendirekt
itab11:05 Brindisi-Papola Casale flygplats
17tim.50
04:55 Venedig Marco Polos flygplats0 bytendirekt
itab13:40 Brindisi-Papola Casale flygplats
17tim.15
06:55 Venedig Marco Polos flygplats0 bytendirekt

Detta är den sista bussen för dagen.

Finn alla datum och tider för denna resa

JÄMFÖR Priser för olika transportsätt

Jämför priser för buss, tåg och flyg under de kommande tre veckorna. Få en snabb överblick av de bästa erbjudandena, hitta de lägsta priserna och välj det alternativ som passar din budget.

lör
21 mars
sön
22 mars
mån
23 mars
tis
24 mars
ons
25 mars
tors
26 mars
fre
27 mars

Reseinformation

Översikt: Buss från Brindisi-Papola Casale flygplats till Venedig Marco Polos flygplats

ItalienItalien
ItalienItalien
Icon of bus

Bussar från Brindisi-Papola Casale flygplats till Venedig Marco Polos flygplats avgår i genomsnitt 8 gånger per dag och tar cirka 17h 54m. Billiga bussbiljetter för den här resan kostar från 194kr om du bokar i förväg.

Tidigaste buss avgår 08:55, och senaste 20:30. Snabbaste buss täcker distansen 704 km på 13h 10m.

Priserna är de lägsta priserna i ekonomiklass som hittades på Omio. Tidiga bokningar innebär ofta lägre priser. Priserna ändras dagligen och kanske inte alltid är tillgängliga. Rabattkort, bussresor och bokningsavgifter inkluderas ej.
Prisinformation
Sträcka
704 km
Genomsnittlig restid med buss
17h 54m
Lägsta biljettpris
194kr
Bussar per dag
8
Snabbaste buss
13h 10m
Första buss
08:55
Sista buss
20:30
Priserna är de lägsta priserna i ekonomiklass som hittades på Omio. Tidiga bokningar innebär ofta lägre priser. Priserna ändras dagligen och kanske inte alltid är tillgängliga. Rabattkort, bussresor och bokningsavgifter inkluderas ej.
Prisinformation

Restips: Bussar från Brindisi-Papola Casale flygplats till Venedig Marco Polos flygplats

Hitta svar på de vanligaste frågorna om att resa från Brindisi-Papola Casale flygplats till Venedig Marco Polos flygplats med buss. Från restider och biljettpriser till direkta förbindelser, första och sista avgångar, och till och med om rutten är naturskön eller inte. Våra svar täcker allt du behöver för att planera din resa. Denna guide hjälper dig att resa smartare och säkrare, oavsett om du letar efter snabbaste buss, det billigaste alternativet eller tips för att få ut det mesta av ditt besök till Venedig Marco Polos flygplats.

FAQs
Billiga bussbiljetter från Brindisi-Papola Casale flygplats till Venedig Marco Polos flygplats kan kosta från så lite som 194kr när du bokar i förväg. Det genomsnittliga bussbiljettpriset mellan Brindisi-Papola Casale flygplats och Venedig Marco Polos flygplats är 516kr; men priserna varierar beroende på tid på dagen och klass, och de tenderar att vara dyrare på själva avresedagen.
I genomsnitt tar det 13h 10m att resa från Brindisi-Papola Casale flygplats till Venedig Marco Polos flygplats med buss, för den 704 km långa rutten, men restiden kan variera om du reser på helger och helgdagar.
Den tidigaste bussen från Brindisi-Papola Casale flygplats till Venedig Marco Polos flygplats avgår klockan 8:55.
Den senaste bussen från Brindisi-Papola Casale flygplats till Venedig Marco Polos flygplats avgår klockan 20:30.
En resa till Venedig Marco Polos flygplats från Brindisi-Papola Casale flygplats är värd att göra men inte som en dagsutflykt med en restid på 13h 10m åt varje håll. Kolla i Omio-appen för det bästa sättet att resa.
Den billigaste månaden att åka buss från Brindisi-Papola Casale flygplats till Venedig Marco Polos flygplats är oktober.
Det är användbart att jämföra dina alternativ eftersom det finns 3 sätt att resa mellan Brindisi-Papola Casale flygplats och Venedig Marco Polos flygplats inklusive att resa med buss, tåg och flyg.
Nej, bussar från Brindisi-Papola Casale flygplats till Venedig Marco Polos flygplats har inga tillgänglighetsalternativ.
Nej, det finns inga toaletter ombord på bussar från Brindisi-Papola Casale flygplats till Venedig Marco Polos flygplats.
Nej, cyklar är inte tillåtna ombord på bussar mellan Brindisi-Papola Casale flygplats och Venedig Marco Polos flygplats.
Biljetter är ofta billigare när du bokar tidigt. Att resa under lågtrafik eller på vardagar kan hjälpa dig att spara pengar. Sortera resultaten efter pris för att snabbt hitta de mest prisvärda alternativen. Kolla efter erbjudanden eller rabatter på vår webbplats och i vår app.
Ja, det går att köpa mat ombord på bussar från Brindisi-Papola Casale flygplats till Venedig Marco Polos flygplats.
Nej, bagage på bussar från Brindisi-Papola Casale flygplats till Venedig Marco Polos flygplats måste bokas i förväg.
Nej, det finns inga extra bagagealternativ för bussar från Brindisi-Papola Casale flygplats till Venedig Marco Polos flygplats.
Tyvärr är husdjur inte tillåtna på bussar från Brindisi-Papola Casale flygplats till Venedig Marco Polos flygplats.
Nej, det finns inga USB-uttag ombord på bussar från Brindisi-Papola Casale flygplats till Venedig Marco Polos flygplats.
Nej, det finns inget WiFi ombord på bussar från Brindisi-Papola Casale flygplats till Venedig Marco Polos flygplats.

De populäraste bussanslutningarna

HemBussarBussar i ItalienBussar Venedig Marco Polos flygplatsBussar Brindisi-Papola Casale flygplats Venedig Marco Polos flygplats

Omio appen gör det enkelt att planera resor

Vi tar dig var du än vill åka. Från tåguppdateringar i realtid till mobilbiljetter, så är vår innovativa app det ideala sättet att planera och hålla koll på dina resor.

ios-badge
android-badge
Hand With Phone